استقرار طرح جامع گردشگری لازمه همکاری مسئولان
خبرگزاری شبستان: استقرار طرح جامع گردشگری پس طرح در جلسات سال گذشته به نشست شورای برنامه ریزی استان در سال ۹۴ رسید.

به گزارش خبرگزاری شبستان از شهرکرد، قاسم سلیمانی دشتکی،استاندار چهارمحال و بختیاری شب گذشته(8خرداد) در جلسه توسعه گردشگری استان که در استانداری برگزار شد، استقرار طرح جامع گردشگری در استان را تحقق وعده دولت به مردم چهارمحال و بختیاری دانست.

 

وی پویایی در جامعه، استقرار پایدار و رونق کسب و کار را از مزایای اجرای این طرح در استان عنوان کرد.

 

استاندار چهارمحال و بختیاری افزود: ایجاد بستر سازی گردشگری در استان علاوه بر پیگیری های امور در سطح ملی به همکاری سازمان های درون استانی نیاز دارد تا بتوانیم همه شهرستان ها را از منافع حضور گردشگران داخلی و خارجی بهره مند کنیم.

 

اسماعیل عامری گلستان، دبیر شورای برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری هم گفت: توسعه اشتغال از مهمترین آثار اجرایی گردشگری در استان است.

 

دبیر شورای برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری طرح گردشگری کار بسیار موثری است که می تواند به عنوان ک عامل درون زا توسعه استان را ارتقاء بدهد.

 

وی با بیان اینکه استقرار مرح جامع گردشگری موجب اشتغال 20 هزار نفر در استان می شود گفت: وجود زیر ساخت های گردشگری درحضور عظیم مسافران از سراسر کشور تاثیر فراوانی دارد که به توسعه اشتغال استان هم کمک بزرگی می کند.

 

حميدرضا عزيزي، نماینده مردم شهرستان های فارسان، اردل، کوهرنگ و کار در مجلس شورای اسلامی هم از اختصاص سهم گردشگری از صندوق توسعه ملی خبرداد و تصریح کرد: در قانون بودجه 10 درصد آورده صندوق توسعه ملی که قبلا در بخش صنعت،معدن و تجارت بود با مصوبه امروز بخش گردشگری هم به آن اضافه و جهت اعطای تسهیلات در اختیار بخش خصوصی قرار گرفته است.

 

پایان پیام/

چاپ خبر