شیوه نامه شناسایی استعدادهای نوجوانان از سوی کانونهای فرهنگی تنظیم شود
خبرگزاری شبستان: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: شیوه نامه شناسایی استعدادهای نوجوانان از سوی دبیرخانه کانونهای فرهنگی و هنری مساجد استان تنظیم و تدوین شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از زاهدان، حجت الاسلام عباس دانشی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان امروز (13 اردیبهشت) در جلسه اعضای ستاد طرح اوقات فراغت دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان بیان داشت: موضوع اوقات فراغت در استان سیستان و بلوچستان از یک اهمیت ویژه برخوردار بوده زیرا که بیش از یک میلیون نفر از جمعیت استان را جوانان و نوجوانان تشکیل می دهند که باید برای این قشر از جامعه کلاس های تفریحی، آموزشی و ورزشی، پیش بینی شود.

 

وی با تاکید بر اینکه نوجوانان و جوانان در قالب طرح اوقات فراغت دسته بندی شوند، افزود: نظام هدایت استعدادها داشته باشیم، در این نظام مربی براساس یک متد علمی و شیوه نامه استعدادهای نوجوانان و نوجوانان در طرح اوقات فراغت شناسایی می کند.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بیان داشت: همچنین در طرح اوقات فراغت، استعدادها، هوش و سلیقه نوجوانان و جوانان در رشته های فرهنگی و هنری شناسایی شود.

 

دانشی گفت: انجمن تئاتر در صدد است با شناسایی نوجوانان و جوانان مستعد بازیگری در طرح اوقات فراغت در بدنه انجمن بکار می گیرد.

 

وی افزود: اگر شیوه نامه استعدادیابی در طرح اوقات فراغت به خوبی عملی شود، قطعا نیروی فرهنگی و هنری لایق برای آینده استان پرورش داده اید.

 

مدیرکل فرهنگ و اردشاد اسلامی استان اضافه کرد: با توجه به شرایط خاص مذهبی استان و گرفتار شدن دنیای اسلام به افراطی گری، می طلبد که در این باره چاره اندیشیده شود و در طول برگزاری کلاس های اوقات فراغت برای دانش آموزان پیام های تاثیرگذار برای همگرایی مذهبی بین نوجوانان و جوانان شیعه و سنی از سوی معلمان مطرح شود.

 

دانشی گفت: سال گذشته در بحث راه اندازی کانون های فرهنگی و هنری در مساجد رشد چشمگیر داشته ایم و امیدواریم در آینده ای نزدیک شاهد برگزاری آیین جشن راه اندازی هزار امین کانون فرهنگی و هنری در استان باشیم.

 

پایان پیام/

        

  

چاپ خبر