نرخ تسهیلات بانکی متناسب با نرخ تورم کاهش می یابد
خبرگزاری شبستان: وزیر اقتصاد و دارایی، از بررسی کاهش نرخ تسهیلات بانکی در جلسه آینده شورای پول و اعتبار خبر داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان و به نقل از استانداری کرمانشاه، علی طیب نیا امروز(3 اردیبهشت) در بدو ورود به کرمانشاه، با اشاره به تلاش های در حال انجام برای کاهش نرخ سود و تسهیلات بانکی، اظهار کرد: با توجه به کاهش چشمگیر نرخ تورم، طبیعی است که نرخ سود سپرده نیز متناسب با آن کاهش پیدا کند.

 

وی ابراز کرد: در جلسه آینده شورای پول و اعتبار این موضوع را در دستور کار قرار خواهیم داد و بانک ها هم موافق این موضوع هستند.

 

دکتر طیب نیا گفت: درصدد هستیم بسته ای را در شورای پول و اعتبار تهیه کنیم تا نرخ سود تسهیلات و بانکی ساماندهی پیدا کند.

 

وزیر امور اقتصاد و دارایی همچنین هدف از سفر خود به استان کرمانشاه را بازدید از بخش های اقتصادی، مالیاتی و صادراتی استان و آشنایی با مسائل و مشکلات در حوزه های مختلف عنوان کرد.

 

وی گفت:  در این سفر بخش های مالیاتی، گمرکی و بانکی استان را مورد بررسی قرار خواهیم داد که امیدواریم در کاهش مشکلات تاثیرگذار باشد.

 

گفتنی است، دیدار با آیت علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، بازدید از اداره کل امور اقتصادی و مالیاتی استان و شرکت در جلسه شورای اداری با حضور فعالان اقتصادی، بازدید از بازارچه پرویز خان و منطقه ویژه اقتصادی اسلام آباد از جمله برنامه های وزیر امور اقتصادی و دارایی به استان است.

 

پایان پیام/

 

 

چاپ خبر