امام جمعه همدان:
ارادت به اهل بیت(ع) نباید در اشک ریختن خلاصه شود
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: ما باید به شناخت ائمه اطهار(ع)و امامان خود بپردازیم و ارادت به آنها نباید فقط به اشک ریختن در سوگ از دست دادن آنها خلاصه شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان از همدان، آیت ا... غیاث الدین طه محمدی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان شب گذشته( دوم اردیبهشت) در حرم شاهزاده حسین ابن علی النقی (ع) همدان گفت: امشب شام غریبان شهادت دهمین خورشید تابناک آسمان ولایت و امامت حضرت امام هادی (ع) است و امیدورایم با عنایت های ویژه امام هادی (ع) درجه ایمان و معرفت امام شناسی و عالی ترین درجه توفیق اطاعت وزیارت در این جهان و شفاعت در جهان آخرت نصیب ما گردد.

 

وی با بیان اینکه معرفت‌شناسی، امام‌شناسی و دین‌شناسی نیاز به عشق فراوان دارد، گفت: ما باید به شناخت ائمه اطهار(ع)و امامان خود بپردازیم و ارادت به آنها نباید فقط به اشک ریختن در سوگ از دست دادن آنها خلاصه شود.

 

امام جمعه همدان ابراز داشتند:  شیعه دوازده  امامی عظمت، قدرت ،عزت و استقلال خود را به برکت امامت بدست آورده است و باید در تمام شئونات زندگی پیرو واقعی این بزرگان دین باشد.

 

وی با بیان اینکه بهترین کار فرهنگی این است که مردم را به معرفت امام شناسی مجهز نماییم ، اظهار داشت: متأسفانه ما در این زمینه ضعیف هستیم ، به طورمثال مردم اطلاعات چندانی در مورد امام هادی (ع) ندارند.

 

آیت اله محمدی تأکید کرد: خدای متعال در قرآن می فرماید 124 هزار پیامبر آمده اند که مردم به آنها ایمان بیاورند و از آنها اطاعت کنند ، تمام پیغمبران و امامان برای اطاعت آمده اند، اطاعت در نتیجه معرفت بدست میآید ، هر اندازه معرفت بیشتر باشد انگیزه اطاعت نیز بیشتر می شود.

 

وی در ادامه زیارت جامعه کبیره که دایره المعارف شیعه است را متعلق به امام هادی (ع) دانستند. و با بیان احادیث و روایاتی در مدح امام هادی (ع) و زندگی ایشان مطالبی را بیان کردند.

پایان پیام/

چاپ خبر