معاون عمرانی استاندار همدان تاکید کرد:
ضرورت طرح جامع گردشگری در استان همدان
خبرگزاری شبستان: معاون عمرانی استاندار همدان ضمن تاکید بر ضرورت طرح جامع گردشگری در استان همدان گفت: این در حالیست که دستگاه های ذی ربط طرح های خود با عنوان گردشگری پیوست کنند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از همدان،‌ محمودرضا عراقی، معاون عمرانی استاندار همدان امروز(۱۹ اسفند)‌در کارگروه گردشگری استان همدان گفت: برنامه های اثربخشی از سوی سازمان میراث فرهنگی ارائه شده و اینکه باید طرح جامع گردشگری در استان صورت گیرد.

وی افزود: دستگاه های اجرایی و دولتی در برنامه های آینده طرح های خود را با پیوست گردشگری ارائه دهند به طوری که شهرداری در سازه های خود نماد همدان را ایجا کنند.

وی تصریح کرد: اگر به دنبال تحول در طرح جامع گردشگری باشیم باید از همه دستگاه های اجرایی بخواهیم برنامه هایی در راستای گردشگری ارائه دهند.

معاون عمرانی استاندار همدان در خصوص تغییر کاربری تملک ها برای احداث هتل، ابرازکرد: همه ای ما ملزم به رعالیت قوانین و موارد زیست محیطی هستیم و باید تهمیدات لازم در این اندیشیده شود.

عراقی با بیان اینکه تنها میراث فرهنگی متولی گردشگری نمی باشد، خاطرنشان کرد: دستگاه های اجرایی و دولتی ذی ربط باید نسبت به برنامه های میراث فرهنگی خود اقدام کنند.

گفتنی است: مجتمع اقامتی الماس ملایر برای احداث پارکینگ درخواست تغییر کاربری داده بود که مقرر شد طرح دقیق برای آن ارائه و سپس بررسی شود و برای پارک ولایت حیدره همدان نیز که به متراژ ۱۰۰ هکتار در دست شهرداری است پیشنهاداتی به منظور ساخت مجتمع تفریحی توریستی و گردشگری در این محل داده شد که این موضوع نیز برای تکمیل طرح به جلسه بعدی موکول شد.

پایان پیام/

چاپ خبر