جایگاه مساجد را باید با کارکردهای مطلوب و مناسب حفظ کنیم
خبرگزاری شبستان: امام جمعه موقت اهواز بر استفاده بیشتر از ظرفیت کانون های فرهنگی هنری مساجد تاکید کرد و اظهار داشت: باید با کارکردهای مطلوب و مناسب جایگاه مساجد را حفظ کنیم.

حجت الاسلام سید ابوالحسن حسن زاده امام جمعه موقت اهواز، با تبریک بیست و دومین سالروز تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد به خبرنگار خبرگزاری شبستان در اهواز گفت: ما در مساجد بخش های مختلفی داریم که هر کدام تحت نظر یک سازمان فعالیت می کند.

 

وی افزود: از جمله این بخش ها هیئت امنای مساجد زیر نظر اوقاف و امور خیریه، پایگاه های بسیج زیر نظر بسیج و کانون های فرهنگی هنری مساجد است که با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشغول به فعالیت هستند و هر کدام فعالیت های ارزشمندی دارند.

 

وی تصریح کرد: کانون های مساجد نیز همچون سایر بخش ها مخاطبان خاص خود را دارند و مراکزی کاملا مردم نهاد هستند و با توجه به اینکه از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حمایت می شوند ولی به هیچ وجه دولتی نیستند و تحت نظر دبیرخانه کانون های مساجد در استان ها اداره می شوند.

 

حجت الاسلام حسن زاده، با بیان اینکه کانون های فرهنگی هنری در مهمترین پایگاه ها یعنی مساجد فعالیت دارند و امام راحل(ره) نیز در خصوص مساجد فرمودند: «مساجد سنگرند سنگرها را حفظ کنید» اذعان داشت: باید با کارکردهای مطلوب و مناسب جایگاه مساجد را حفظ کنیم.

 

وی با اشاره به فعالیت های کانون های مساجد عنوان کرد: فعالیت این مراکز خوب است اما گاهی نوسان دارد و برخی موارد فعالیت ها بسیار خوب بوده و گاهی افت داشته که امیدواریم مسئولان امر توجه بیشتری هم از نظر بودجه و هم امکانات بتوانند کانون های مساجد را حمایت کنند.

 

امام جمعه موقت اهواز، با بیان اینکه مهمترین و مطمئن ترین کار فرهنگی در مساجد انجام می شود تاکید کرد: امیدواریم با همکاری بخش های مختلف این فعالیت ها استمرار و ادامه یابد و با قوت بیشتری دنبال شود تا شاهد شکوفایی هر چه بهتر این مراکز باشیم.

 

وی بر استفاده بیشتر از ظرفیت کانون های فرهنگی هنری مساجد تاکید کرد و ادامه داد: کانون های مساجد در کنار سایر پایگاه هایی که در مساجد مستقر هستند، نمونه موفقی تلقی می شوند ولی خوب است که برای تقویت برنامه ها، هماهنگی و همکاری با بخش های مختلف مسجد صورت گیرد. 

 

وی با بیان اینکه مساجد ضمانت بسیار خوبی برای حفظ انسان ها از خطرات و انحرافات است ابراز کرد: برگزاری همایش ها، کنگره ها و فعالیت های علمی، اجتماعی، سیاسی می تواند به افزایش آگاهی های مردم در زمینه های مختلف کمک کند و در حقیقت مسجد یک حضور آگاهانه است و در هیچ کجا نمی توان کارکرد آن را پیدا کرد. 

 

پایان پیام/

چاپ خبر