ارزش‌گذاری به مردم در نظام جمهوری اسلامی فوق‌العاده است
خبرگزاری شبستان: نماینده رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: در حکومت پهلوی مردم جامعه به حساب نمی‌آمدند اما ارزش‌گذاری به مردم در نظام جمهوری اسلامی فوق‌العاده است.

محمد مهدی رهبری املشی، نماینده رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از گیلان با ترسیم فضای اجتماعی ایران در زمان حکومت رژیم پهلوی اظهار کرد: در زمان رژیم پهلوی  مردم در مناسبات به حساب نمی‌آمدند و فضا، فضایی نبود که انسان بتواند به خوبی زندگی کند.

وی دوران رژیم پهلوی را فضای ظلمانی، سرشار از زور و ظلم و عدم توجه به جامعه توصیف کرد و گفت: رژیم پهلوی، حکومتی بر مبنای استبداد بود و نظرشان هر چه بود سعی می‌کردند آنرا حاکم کنند.

نفوذ آمریکا در ایران در دوران پهلوی

نماینده رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در دوران پهلوی، آمریکا بیشترین نفوذ را در مسئولین ما داشت، افزود: مسئولین ما در تبعیت از فرامین آنها حاضر بودند همقطاران خود را فدا کنند، همانطوری که در 16 آذر 1332،  دانشجویان را فدای معاون رئیس جمهور آمریکا کردند.

وی اذعان داشت: چون در فضاهای آنگونه قرار نداریم نمی‌توانیم آن حالات و وقایع را برای جامعه امروز ترسیم کنیم اما واقعیت آن است که در رژیم پهلوی مردم به حساب نمی‌آمدند.

 انتخابات در دوران پهلوی

رهبری املشی به یکی از خاطرات خود از برگزاری انتخابات در زمان رژیم پهلوی اشاره کرد و گفت: در یکی از مناطق گیلان قبل از انقلاب تا شب انتخابات شخصی بین مردم مطرح بود و امکان انتخاب شدن از سوی مردم داشت.

وی اضافه کرد: شب انتخابات پرده‌های تبلیغاتی این شخص را از طرف رژیم پهلوی برداشتند و اسم شخص دیگری را که ناشناس بودند، زدند. در روز انتخابات هم اسم فرد جدید و دیکته شده از سوی رژیم پهلوی را از صندوق درآوردند.

نماینده رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ارزش‌گذاری به مردم در نظام جمهوری اسلامی فوق‌العاده است، گفت: مردم داری مقام معظم رهبری قابل مقایسه با سران رژیم طاغوت نیست چرا که قیاس این دو مانند مقایسه نور و ظلمت است.

 وی تصریح کرد: اوج عدالت، تقوا و همه فضائل اخلاقی که می توان در مورد کسی متصور بود، در رهبر معظم انقلاب وجود دارد.

به خاطر محل تولدم دستگیر و زندانی شدم

رهبری املشی با تاکید بر قدر دانستن نعمت حکومت جمهوری اسلامی به یکی از خاطرات خود در رژیم پهلوی اشاره کرد و گفت: در سال 1350 به عنوان سرباز در سپاه بهداشت پادگانی در عباس آباد تهران خدمت سربازی خود را می‌گذراندم.

وی ادامه داد: روزی مرا در میدان امام حسین(ع) تهران با وجود اینکه کاری نکرده بودم، دستگیر کردند و سر از زندان جمشیدیه درآوردم. مدتی زندان بودم و در کمیته مشترک ضد خرابکاری بردند.

نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بدون اینکه بدانم چه اتهامی دارم، یک ماه در سلولی تنها بودم و آرزو می‌کردم چیزی برای خواندن باشد، حتی قرآن هم در اختیارم نمی‌گذاشتند. شخصی در سلول کناری‌ام بود که درس خوانده دانشکده ادبیات بود و قرآن می‌خواند و من از روی عبارات او تکرار می‌کردم.

وی افزود: زمان دستگیری من در زمستان بود و مرا زیر آّب سرد می‌بردند تا حرفی از من بیرون بکشند و بتوانند بیشتر اذیتم کنند. بعد از مدتی شکنجه و زندانی کشیدن، مرا به چهل دختر شاهرود شاهرود تبعید کردند.

رهبری املشی اعلام کرد: بعدها فهمیدم به خانه‌ام هم وارد شدند و وسایل و کتاب‌هایم را برداشتند و بردند.

 وی درباره علت دستگیری خود، گفت: سرهنگی که در ارتش رژیم پهلوی فعالیت داشته و مخالف رژیم بود باعث شد تا از مقامات بالا دستور بدهند هر کسی که متولد عراق است باید از تهران خارج شود و من هم چون متولد نجف اشرف بودم زندانی، شکنجه و تبعید شدم.

نماینده رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: فضا آنقدر خفقان بود که من با اینکه کاری نکرده بودم و تنها به علت اینکه متولد نجف اشرف بودم، دستگیر و شکنجه شدم.

 وی با بیان اینکه حکومتی داریم که برای مردم اهمیت قائل است و میل ندارد ذره‌ای آزار به مردم برسد.

رهبری املشی خاطرنشان کرد: افرادی که مسئولیت دارند باید بدانند که این نظام به خون‌هایی قائم و استوار است که برای اسلام و حاکمیت قرآن و حمایت مردم برپا شده و باید به مردم خدمت کنند.

وی عامل اصلی پیروزی انقلاب اسلامی  را صبغه الهی و اسلامی آن دانست و گفت: قبل از انقلاب با گروه‌های غیراسلامی و کمونیست‌ها در زندان آشنایی پیدا کردم که اسلام گرایان را مسخره می‌کردند و می‌گفتند، نمی‌شود رژیم طاغوت را با الله اکبر که آمریکا و امپریالیسم حامی آن هستند، از بین برد.

 نماینده رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: ما معتقدیم دست خدا بالای همه دست‌هاست و با الله اکبر و وحدت و یکپارچگی توانستیم قدرتمندترین نظام منطقه را از بین ببریم.

 عدم توجه به مردم باعث آسیب به انقلاب می‌شود

وی با بیان اینکه برای نگهداری انقلاب باید همان عوامل به پیروزی رساننده آن حفظ شود، اظهار کرد: اگر به مردم توجه نشود و اسلام در جامعه حاکم نباشد، انقلاب آسیب می‌بیند.

رهبری املشی اضافه کرد: اسلام و اهل اسلام از هر طرف مورد هجوم دشمن است و باید مردم را هدایت کنیم تا آنچه  که انقلاب را به وجود آورد، عامل بقای آن هم باشد.

 نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به کشته شدن 32 هزار و در سوریه و 15 هزار نفر در عراق در سال گذشته، گفت: دنیای استکبار میل دارد دنیای اسلام همواره در خون و آتش باشد و با وجود کشتارهای عظیم در دنیای اسلام هیچ رسانه‌ی غربی به آن نمی‌پردازد اما همین که چند نفر در توطئه‌ای خودساخته در پاریس کشته می‌شوند، تمام دنیا را از تبلیغات اسلام‌هراسی پر می‌کنند.

پایان پیام/

چاپ خبر