جنگ با تروریست در شمال سیناء متوقف نمی شود
خبرگزاری شبستان: نیروهای امنیتی در مصر تحت پوشش بالکردهای آباچی و هواپیماهای بدون سرنشین عملیات موفقیت آمیزی علیه مسلحان در سیناء اجرا کردند.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از منابع عربی، منابع امنیتی مصر در شمال سیناء اعلام کرد: نیروهای مبارزه با تروریسم در شمال سیناء توانستند شب گذشته در عملیاتی چهار نفر از عناصر تکفیر به قتل برسانند و 12 فرد مشکوک را بازداشت کنند.

همچنین طی عملیات امنیتی گشترده ای با پوشش هوایی هواپیماهای بدون سرنشین و بالگردهای آپاچی 25 مرکز و پایگاه تروریستی را در مناطق العریش، الشیخ زوید و رفح منهدم کردند.

این منابع تاکید کردند:  عملیات ویژه برای تعقیب عناصر مسلح در مناطق مختلف شمال سیناء ادامه دارد و گستردگی این درگیری ها بخش های از مناطق مرکزی سیناء را نیز دربرمی گیرد.

برهمین اساس، حصار امنیتی که مناطق مرکز سیناء و جنوب و غرب آن را از هم جدا می کند، برای جلوگیری از نفوذ عناصر تروریستی و از رسیدن کمک ها از خارج از مصر و استان های دیگر اعمال شد.

در همین راستا،  یک منبع امنیتی گفت: دستگاه های امنیتی، اطلاعاتی مبنی بر کاشت دو مین دست ساز در یک منزل دور افتاده باهدف انفجار آن به دست آوردند و نیروهای امنیتی مکان مورد نظر را محاصر کرده و مین ها را خنثی و صاحب منزل را برای تحقیقات فراخواند.

این منبع امنیتی افزود: صدای شلیک گلوله در طول شب و ساعاتی از روز در مناطقی از سیناء شنیده می شود و استقرار های امنیتی در این مناطق افزایش یافته سات.

پایان پیام/

چاپ خبر