خنجر فتنه که به عاشورا رسید، ماهیت فتنه گران رسوا شد/یادآوری علی الدوام فتنه برای عبرت آموزی
خبرگزاری شبستان: مدیر مسئول روزنامه کیهان گفت: خنجر فتنه که به عاشورا رسید، ماهیت اصلی فتنه گران برای مردم رسوا شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اصفهان، حسین شریعتمداری، مدیر مسئول روزنامه کیهان، سه شنبه شب(9دی) در مراسم بزرگداشت حماسه 9دی در کاشان در مسجد صاحب‌الزمان (عج( این شهرستان با تسلیت شهادت امام حسن عسگری(ع) گفت: موضوعات فتنه 88، شکل گیری آن، مدیران بیرونی و سران داخلی از جمله مسائل قابل بحث و  بررسی است.

 

وی با اشاره به اینکه به ما می گویند اگر معتقدید 9 دی آخرین میخ بر تابوت فتنه و ایستگاه آخر آن است پس حرف زدن در مورد مرده چه معنایی دارد، افزود :یادآوری فتنه به معنای زنده بودن و موثر بودن سران فتنه نیست همان گونه که مراسم عزاداری عاشورای حسینی به معنی زنده بودن یزید نیست بلکه یادآوری آن برای عبرت آموزی است که علی الدوام به آن باید تکیه شود.

 

به گفته وی،سران فتنه در واقع مرده اند و یادآوری علی الدوام فتنه برای این است که مدیران آنها در آن طرف آب نمرده اند و همو اره در حال توطئه هستند.

 

*سران فتنه 88 نقش پادوهای مثلث آمریکا، اسرائیل و انگلیس را داشتند/ سرپوش گذاشتن سران فتنه بر اسناد ماجرا را تغییر نمی دهد

 

شریعتمداری، با تاکید بر اینکه سران فتنه 88 به گواهی اسناد موجود و غیرقابل انکار در جریان این فتنه آمریکایی نقش پادو های مثلث آمریکا، اسرائیل و  انگلیس را داشتند، گفت:هر زمانی این اسناد مطرح می شود به جای پاسخ به آن وارد جاده فرعی می شوند حال آنکه سرپوش گذاشتن هرگز نمی تواند واقعیت ماجرا را تغییر بدهد.

 

*فتنه مصداق جنگ احزاب در صدر اسلام بود

 

وی با اشاره به اینکه امروزه به نظر  نمی آید کسی در این مملکت باشد که نداند ماهیت واقعی فتنه گران چیست، افزود:فتنه همانند جنگ احزاب در صدر اسلام بود اما به لحاظ عمق و  دامنه بسیار فراتر از جنگ احزاب بود همان گونه که در آن زمان تمامی مخالفان اسلام اختلافات خود را کنار گذاشتند و متحد شدند که اسلام پیامبر(ص) به عنوان مشکل اصلی آنها را از سر راه بردارند، در فتنه 88 نیز  همه از جمله مدعیان، مخالفان، وهابی ها، سلطنت طلبان، کلان سرمایه داران، آمریکا، اسرائیل و انگلیس، ملک عبدالله سعودی، حسنی مبارک حتی عبدالمالک ریگی برای براندازی نظام و اسلام در این مملکت پای کار آمدند.

 

به گفته وی، عبدالمالک ریگی 2 بار با صدای آمریکا مصاحبه کرد و گفت حاضر است پرسنل نیرو ی انتظامی را در مقابل آزادی عو امل جنبش سبز آزاد کند.

 

*9 دی مانند ضربت امیرالمومنین(ع) در جنگ احزاب بود

 

شریعمتداری اظهارداشت:همانطور که حضرت علی(ع) در جنگ احزاب(خندق) در مقابل عمر بن عبدود قرار گرفت و رسول الله فرمود اکنون «تمامی ایمان در برابر تمامی شرک قرار گرفته است»و با ضربت امیرالمومنین بر وی نیز فرمود« ضربه علی(ع) از عبادت ثقلین (جن و انس) برتر است» حماسه 9 دی نیز حضور حق در برابر تمامی شرک و به منزله ضربت امیرالمومنین (ع) در جنگ احزاب بود.

 

وی با تاکید بر اینکه ملت ایران در روز 9 دی ضربه ای به معاندان و فتنه گران زدند که تکلیف انقلاب اسلامی را در جهان روشن کرد، افزود:رویداد 9 دی اتفاق جزیی نبود، حماسه بزرگی در حمایت از و لی امر و  انقلاب اسلامی بود.

 

به گفته وی، تعیین کنندگی و سرنوشت ساز بودن حماسه 9 دی به این دلیل بود که اگر غفلت می شد و  رخ نمی داد امروز ما در این مملکت با لگد دشمن از خواب بیدار می شدیم  و شرایط سوریه با حضور نظامیان بیگانه را در کشور داشتیم.

 

* لغزش خواص در صدر اسلام مردم را می لغزاند اما لغزش خواص در امروز  عامل سقوط خودشان می شود

 

شریعتمداری با مقایسه خواص در صدر اسلام و  تاریخ معاصر گفت: جمعیت بیشتر خواص صدر اسلام نسبت به جمعیت خواص در مو قعیت فعلی و تأثیرپذیری بیشتر مردم از خواص صدر اسلام در تفاوت خواص در این دو دوره است.

 

وی گفت: نگاه مردم در صدر اسلام به خواص بود به طوریکه با لغزش آنها مردم نیز منحرف می‌شدند اما نگاه امروز مردم به مقام معظم رهبری است و اگر خواص بلغزند خود مردود شده و سقوط می‌کنند

 

*انتخابات بهانه بود، اصل نظام نشانه بود

 

شریعتمداری با اشاره به اینکه انتخابات بهانه بود و اصل نظام نشانه بود،‌افزود: فتنه گران در 9 دی تودهنی خوردند.

 

9 دی انقلاب را واکسینه کرد

 

شریعتمداری در پایان برکات زیاد فتنه را ذکرکرد و افزود: سران فتنه، میکروب هایی بودند که آمریکا به نظام تزریق کرد و 9 دی واکسن آنتی ژن را در برابر آنها پمپاژ کرد و انقلاب را واکسینه کرد.

 

گفتنی است، مراسم بزرگداشت حماسه 9 در کاشان با سخنرانی دکتر سید محمد حسینی وزیر سابق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان طی روزهای 8 و  9 دی ماه بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد صاحب الزمان (عج) این شهرستان برگزار شد.

 

پایان پیام/

چاپ خبر