دولت موعود. . .
باران های بی موقع و خشکی دریاچه ها و رودها در آخرالزمان
خبرگزاری شبستان: آخرالزمان باران کم می شود و یا در غیرموسم فرود می آید. باعث نابودی کشاورزی می گردد. دریاچه ها و رودخانه ها خشک می گردد و زراعت ها به بار می نشیند و تجارت از رونق می افتد.

خبرگزاری شبستان: یکی از پرسش هایی که ذهن بیشتر انسان هارا به خود مشغول کرده، آن است که امام زمان(ع) چگونه نظام های سیاسی گوناگون را که دارای افکار و توانایی های مختلفی هستند، از میان برمی دارد و نظام واحد جهانی تشکیل می دهد؟
سیستم و برنامه حکومتی آن حضرت چگونه است که در آن ظلم و ستمی در جهان نخواهد بود؛ فسادی صورت نمی گیرد و گرسنه ای یافت نمی شود؟

وضعیت اقتصادی جهان در عصر ظهور

از روایات این فصل استفاده می شود که بر اثر گسترش فساد و تباهی و از بین رفتن رحم و عاطفه و ایجاد جنگ، جهان از نظر اقتصادی در وضعیت بدی به سر خواهد برد؛ به طوری که آسمان نیز بر آنان رحم نمی کند و نزول باران که رحمت الهی است نیز برای آنان به غضب تبدیل شده، ویرانگر می شود.

آری، در آخرالزمان باران کم می شود و یا در غیر موسم فرود می آید و باعث نابودی کشاورزی می گردد. دریاچه ها و رودخانه ها خشک می گردد و زراعت ها به بار می نشیند و تجارت از رونق می افتد. فقر و گرسنگی گسترش می یابد تا آن جا که افراد برای سیر کردن شکم خود، دختران و زنانشان ره به بازار می آورند و آنان را با کمی غذا عوض می کنند.

کمبود باران و باریدن باران های بی موقع

پیامبر گرامی اسلام(ص) می فرماید: زمانی بر مردم فرا رسد که خداوند آنان را از باران در فصل و موسمش محروم می گرداند و باران نازل نمی شود و آن را در غیر موسمش فرو می فرستد.

امیرمومنان علی(ع) می فرماید: . . . باران در فصل گرما و تابستان می بارد.

امام صادق(ع) در این باره می فرماید: پیش از ظهور حضرت قائم(ع) سالی خواهد بود  که باران های بسیاری می بارد و میوه ها را از بین می برد و خرماها را بر نخل ها فاسد می کند، پس در آن دوران دچار شک و شبهه نشوید.

امیر مومنان علی(ع) می فرماید: باران ها کم می شود تا جایی که نه زمین بذری را می رویاند و نه آسمان بارانی می بارد، در این هنگام مهدی(ع) ظهور می کند.

عطاء بن یسار می گوید: از نشانه های قیامت این است که باران می بارد، ولی زراعتی نخواهد بود.

امام صادق(ع) می فرماید: . . . زمانی که حضرت قائم(ع) و اصحابش قیام کنند، آب بر روی زمین نایاب است و مومنان با ناله و زاری از درگاه الهی، آب طلب می کنند تا آن که خداوند بر آنان آب نازل می کند و آنان می نوشند.

خشک شدن دریاچه ها و رودها

پیامبر اکرم(ص) می فرماید: شهرهای مصر در اثر خشکی رود نیل، ویران می شوند.

ارطات می گوید: در آن هنگام فرات، رودخانه ها و چشمه ها خشک می شوند.

نیز آمده است: آب دریاچه طبرستان خشک می شود و نخل های خرما ثمر نمی دهد و آب چشمه "زعر" که در شام است به زمین فرو می رود.

هم چنین آمده است: رودخانه ها خشک می شوند و گرانی و قحطی سه سال به درازا می کشد.

منبع: "نشانه هایی از دولت موعود" نوشته حجت الاسلام نجم الدین طبسی

 

پایان پیام/

چاپ خبر