اواخر مهر ماه سال جاری/
نخستین کنگره ملی گل و گیاهان زینتی ایران در کرج برگزار می شود
خبرگزاری شبستان: نخستین کنگره‌ی ملی گل و گیاهان زینتی ایران با شعار رشد صنعت گل و گیاهان زینتی، توسعه‌ی صادرات غیرنفتی اواخرمهرماه به مدت سه روز در موسسه‌ی تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر کرج برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان از البرز، به نقل از پایگاه مدیریت شهری شهرداری کرج، پژومان آزادی، ئیس نخستین کنگره ملی گل ها و گیاهان زینتی ایران اظهارکرد: این کنگره هم‌زمان با برگزاری نمایشگاه تخصصی و جشنواره‌ی فرهنگی هنری در زمینه‌ی عکاسی و نقاشی با موضوع گل و گیاهان در سالن همایش‌های موسسه‌ی تحقیقات اصلاح و تهیه‌ی نهال و بذر کرج برگزار می‌شود.

 

وی افزود: گسترش، توسعه و ارتقای دانش و امور پژوهشی تخصصی موجود در زمینه‌ی پرورش گل و گیاهان زینتی، تبادل اطلاعات علمی میان پژوهشگران و افراد صاحب‌نظر و تولیدکنندگان از اهداف برگزاری این کنگره‌ی ملی است.

 

این مقام مسئول راهکارهای توسعه‌ی صادرات گل و گیاهان زینتی، سازه‌ها و اتوماسیون گلخانه‌ای، به‌نژادی و به‌زراعی و بیوتکنولوژی در توسعه‌ی گل و گیاهان زینتی، تغذیه و کشت هیدروپونیک، فیزیولوژی پس از برداشت، منابع ژنتیکی، توسعه و طراحی فضای سبز، آفات و بیماری‌های گل و گیاهان زینتی، اقتصاد و بازار گل و گیاهان زینتی، تجاری‌سازی فنآوری‌های نوین، توانمندی‌ها و چالش‌های صنعت گل کشور، فرهنگ و الگوی مصرف و اهمیت گیاهان زینتی در سلامت و حفظ محیط زیست را از محورهای این همایش برشمرد.

 

آزادی خاطرنشان کرد: در این کنگره افراد صاحب‌نظر ملی هم‌چنین بین‌المللی از کشورهای هلند، ژاپن، آلمان و انگلستان با ارائه سخنرانی کلیدی و کارگاه‌های آموزشی به بیان جدیدترین دستآوردهای علمی در زمینه‌ی گل و گیاهان زینتی می‌پردازند.

 

پایان پیام/

چاپ خبر