گروه موسیقی«میراث» نوروز را با مردم ازبکستان و قزاقستان جشن گرفت
خبرگزاری شبستان: نوروز امسال گروه موسیقی میراث در شهرهای تاشکند در کشور ازبکستان و آلماتی و آستانه در کشور قزاقستان به روی صحنه رفت.

به گزارش خبرگزاری شبستان، سرپرستی و آهنگسازی گروه میراث را آرش قاسمی، مجتبی عسگری آواز، امین جهانگیری نوازنده سنتور، امین رحیمی نوازنده نی و عمران فروزش نوازنده نواسازهای کوبه ای در این گروه حاضر بودند.


گروه موسیقی "میراث" که ضبط آلبوم موسیقی خود را با عنوان "گنج و رنج" در استودیو پژواک حوزه هنری انجام داده است، در اجراهای خود تصانیف های بهاری، اشعار پیرامون بهار، قطعات بی کلام ،ترکی و قزاقی را به روی صحنه برد.


با توجه به اینکه جشن بزرگداشت نوروز جشنی جهانی است و به جز ایران بعضی دیگر از کشورها آن را برگزار می کنند، اجرای نوروزانه گروه میراث مورد توجه دوست داران موسیقی، هنر دوستان و ایرانیان مقیم کشورهای ازبکستان و قزاقستان قرار گرفت.


گروه موسیقی میراث در دانشگاه موسیقی "کرمانقزیف" دانشگاه علوم و ادبیات "آلماتی" کاخ دانش آموزی و کانون فرهنگی و دانشگاه هنر و ادبیات آستانه دانشگاه و انیستیتو "ایوزوف" اجرای برنامه داشت.


شایان ذکر است گروه میراث برگزیده جشنواره موسیقی خنیاگران است که با حمایت مرکز موسیقی حوزه هنری مراحل ضبط آلبوم "گنج و رنج" را در استودیو پژواک حوزه هنری می گذراند.


بهزاد فراهانی به عنوان راوی و ژاله صادقیان مجری رادیو تلویزیون برای دکلمه اشعار در این آلبوم با گروه میراث همکاری می کنند.

 

پایان پیام/

چاپ خبر