شهید سپهبد صیاد شیرازی تربیت یافته مکتب امام بود
همسنگر و همرزم شهید صیاد شیرازی با بیان اینکه شهید سپهبد صیاد شیرازی تربیت یافته مکتب امام بود، اظهار داشت: این شهید بزرگوار مدافع حریم ولایت و ارزش های اسلامی بود.

به گزارش خبرگزاری شبستان از اردبیل، امیر غضنفر آذرفر یادگار دوران دفاع مقدس و فرمانده لشگر 64 ارتش ارومیه در دوران دفاع مقدس، پیش از ظهر امروز( 22 فروردین) در چهاردهمین مراسم گرامیداشت شهید صیاد شیرازی اظهار داشت: بنده در سال سوم دانشکده افسری با شهید شیرازی آشنا و از همان زمان نیز شیفته اخلاق و کردار وی شدم.


وی با بیان اینکه شهید شیرازی بیشتر با نیروهای مردمی جنگ را ادامه می داد و حقیقتا این ارتشی روحیه بلند و تفکر بالایی داشت که این مهم نیز مورد توجه امام بود، افزود: ما در طول دوران دفاع مقدس با کمک های مردمی مسائل نگران کننده خانواده ها را پشت سر گذاشتیم.


آذرفر با بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس، بیان داشت: ما در دوران جنگ آموختیم که ناممکنی وجود ندارد و ما اگر بخواهیم می توانیم با توکل بر خدا و حضرت حق تمام فتنه ها و تهاجمات دشمن به خاک کشور را دفع کنیم.


فرمانده قرارگاه غرب کشور در دوران دفاع مقدس با یادآوری اینکه ما تا جان داریم نباید از حق و حقوق خود کوتاه بیاییم، ادامه داد: خون های بسیاری ریخته شده است تا امروز ما بتوانیم در امنیت کامل زندگی کنیم، خون های شهیدانی که ترسی از شهادت و انبوه نفرات دشمن نداشتند و با خون خود از ولایت و ملت بزرگوار ایران دفاع کردند.


همرزم شهید صیاد شیرازی اضافه کرد: ما در دوران دفاع مقدس با بیش از 30 کشور جهان وارد جنگ شدیم و با برنامه ریزی، اقتدار و ایثارگری نیروها توانستیم پیروز میدان باشیم و موقع پذیرش قطعنامه ها از موضع برتر و مطلوب برخوردار باشیم.


آذرفر در پایان سخنان خود با بیان اینکه ما در دوران جنگ در حصر بزرگ اقتصادی بودیم، اظهار داشت: ارتش و سپاه و سایر نیروهای نظامی با وجود این تحریم ها و حصرها تا پای جان از خاک کشور و ملت ایران دفاع کردند و حماسه ای بی بدیل در تاریخ خلق کردند.


در ادامه این مراسم سرهنگ علی مختاری فر فرمانده تیپ 40 مستقل ارتش جمهوری اسلامی ایران پیکره ارتش را پیکره معنوی و انسان های متدین توصیف کرد و بیان داشت: پیکره ارتش جمهوری اسلامی ایران پیکره معنوی، پایبندی به ولایت فقیه و در خدمت امام و رهبری بودن می باشد که این خود به دوام و قوام ارتش کمک کرده است.


مختاری فر با اشاره به این مطلب که اقتدار ایران به حدی است که تمام اروپا را به پای میز مذاکره کشانده است، افزود: جمهوری اسلامی ایران شهید صیاد شیرازی های بسیاری دارد که حاضرند جان خود را برای دفاع از این مرز و بوم و ولایت بدهند.


فرمانده تیپ 40 مستقل ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه منافقین به خاطر ضدیت با ایران شهید شیرازی را به شهادت رساندند، اظهار داشت: امروز ایران در راستای دفاع از حق هسته ای خود با اقتدار و صلابت هرچه تمام تر به پیش می رود.


پایان پیام/
 

چاپ خبر