تجلیل از بنیانگذار جراحی نوین قلب خاورمیانه
دکتر محمدحسن نظافتی؛ بنیانگذار جراحی نوین قلب باز با به شیوه ویدئویی، شب گذشته در مراسمی با حضور جمعی از نخبگان و مسئولان در مرکز استان خراسان شمالی تجلیل شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان در بجنورد؛ حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی، امام جمعه بجنورد شب گذشته (10 اسفند) در این مراسم که در یکی از تالار های تفریحی بجنورد برگزار شد، الگوهای مردمی را زمینه ساز انگیزه برای جوانان در جامعه دانست و افزود: باید فرهنگ تجلیل از خادمان مردم در تمام گروه های شغلی با هدف تبیین رفتار اسلامی نهادینه شود.

 

وی اضافه کرد: دکتر نظافتی نمونه ای از یک پزشک حاذق و متعهد است که می تواند الگوی مناسبی برای جوانان استان خراسان شمالی در خدمت رسانی به مردم باشد.

 

وی دلیل ماندگاری نام دکتر نظافتی را در خدمت مردم بودن و حرکت کردن همگام با عموم مردم اعلام کردو ان را بسیار مهم و ارزنده خواند.

 

دکتر محمدحسن انصاری مود،  رییس سازمان نظام پزشکی خراسان شمالی نیز با قدردانی از خدمات و تلاش های 16 ساله دکتر نظافتی در درمان بیماران قلبی، این پزشک زبردست خراسان شمالی را الگوی مناسبی برای جوانان دانست.

 

وی با انتقاد از آنچه که زیرمیزی گرفتن از سوی برخی از پزشکان خواند، این معضل را ناشی از کمرنگ شدن اخلاق حرفه ای نزد شماری از فعالان این حرفه دانست.

 

وی همچنین گفت: براساس تفکر شیعی پزشکان ما باید درمان را وظیفه خود دانسته و بیشتر توان خود را برای درمان این بیماران نیازمند به کار گیرند.

 

وی  از دکتر محمدحسن نظافتی خواست تا فعالیت خود را به استان خراسان شمالی منتقل کند که این پیشنهاد مورد استقبال پزشکان قلب این استان قرار گرفت.


دکتر محمد حسن نظافتی، بنیانگذار جراحی نوین قلب در ایران و خاورمیانه، مادی گرایی را معضل اصلی پزشکان کشور دانست و گفت: نگاه مادی برخی از پزشکان کشور موجب شده تا این قشر در نگاه مردم از جایگاه خوبی برخوردار نباشند.

 

وی  افزود: اگرچه تعداد پزشکان مادی گرا در کشور اندک است، ولی این شبکه به صورت قوی در جامعه عمل می کند که کارکرد سایر خادمان این بخش را نیز تحت الشعاع قرار داده است.

 

وی اضافه کرد: رویکرد مادی گرایانه در جامعه پزشکان بیشترین ضرر را به این قشر از لحاظ اخلاقی و فرهنگی وارد می کند.

 

دکتر نظافتی افزود: باید جامعه پزشکان اخلاق و رفتار حرفه ای و مسوولیت پذیری و احترام به بیمار را در دستور کار خود قرار دهد.

 

رییس بخش جراحی بیمارستان امام رضا(ع) مشهد ایجاد بخش وی ای پی توسط خود در این بیمارستان را که برای نخستین بار در کشور صورت گرفت به دلیل رویکرد احترام به بیمار و خدمات رسانی بهتر به قشر دردمند جامعه دانست.

 

دکتر نظافتی افزود: امروز حق بیماران ایرانی است که از امکانات و تجهیزات مدرن برای درمان استفاده کنند و نباید پزشکان بیماران را از این حقوق محروم کنند.

 

وی در پایان تاکید کرد جمهوری اسلامی ایران دارای استعدادهای بالقوه ای است که باید از این توانمندی ها استفاده شود.

 

 

یادآوری می شود؛ دکتر محمدحسن نظافتی در سال 1339 در روستای  "عشق آباد" از توابع شهرستان مانه و سملقان در غرب استان خراسان شمالی متولد شد و پس از دریافت مدرک پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد در دهه 60 برای گذراندن دوره تخصصی قلب به پاریس رفت و در سال 76 برای خدمت به مردم ایران به کشور بازگشت.

 

پایان پیام/

چاپ خبر