قالیباف:
مجلس مدافع فعالیت های اقتصادی در بستر فضای مجازی است
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس مدافع فعالیت های اقتصادی در بستر فضای مجازی است، گفت: اگر مشکلی در بستر فضای مجازی و اقتصاد دیجیتال نسبت به دریافت اینماد وجود دارد بانک مرکزی آن را برطرف کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی شبستان، محسن دهنوی در  ادامه جلسه علنی امروز یکشنبه (۱۴آذر)مجلس شورای اسلامی، در اخطاری با استناد به اصل 3 قانون اساسی گفت: در شرایطی که چندی قبل مجلس با تصویب قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار بسیاری از موانع موجود بر سر راه کارآفرینان را از میان برداشت و مسیری تعریف شد تا متقاضیان درخواست های خود را در سامانه ارائه کنند و دیگر نیازی به اخذ بسیاری از مجوزهای دیگر نیست، طرح مالکیت صنعتی نیز قصد دارد تا به کارآفرینان کمک کند.

 

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار کرد:‌ طی هفته های اخیر بانک مرکزی، کسب و کارهای اینترنتی را ملزم به دریافت "اینماد" کرده است، الزام بانک مرکزی درخصوص دریافت نشان اینماد توسط کسب و کارهای اینترنتی، برخلاف روح قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار توسط مجلس است.

 

وی بیان کرد:  به دلیل اختلاف نظر بین وزارتخانه های اقتصاد، صمت و بانک مرکزی، 350 هزار کسب و کار جوانان کشور تحت تاثیر قرار گرفته  و این دستگاه ها بر خواسته بدون منطق خود تاکید دارند. لازم است به این مسئله ورود کرده و از قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، کارآفرینان و جوانان حمایت کند.

 

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این اخطار،گفت:  اختلافات بین دستگاه های اجرایی مانند بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی نمی تواند مانع کار شود و اگر مشکلی در بستر فضای مجازی و اقتصاد دیجیتال نسبت به دریافت نماد مذکور وجود دارد باید آن را برطرف کنند.

 

وی خاطر نشان کرد:‌ مجلس مدافع فعالیت های اقتصادی در بستر فضای مجازی بوده و همه تلاش ما تقویت این حوزه است، در حال حاضر براساس آمار ارائه شده، کسب و کارهای دیجیتال حدود 4 الی 5 درصد GDP کشور را به خود اختصاص داده است که باید به بیش از 10 الی 15 درصد افزایش یابد

چاپ خبر