مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس:
پنج کتابخانه به کتابخانه های فارس طی یک سال گذشته اضافه شد
منوچهری گفت: در مدت یکسال گذشته در حوزه زیرساخت در شهرستان های جدید تاسیس ادارات کتابخانه ها تشکیل شده، پنج کتابخانه در استان فارس افتتاح شد که چهار مورد در شهرهای فاقد کتابخانه بود و همچنین سه ساختمان جدید کتابخانه به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، «روح الله منوچهری» امروز (دوشنبه 1 آذر) در مراسم بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار که در تالار «همایش های شهر» شیراز برگزار شد، ضمن قدردانی از خدمات کتابداران کتابخانه های عمومی گفت: کتابخانه ها در ایام کرونا تلاش های بسیار کرده اند و فصل جدیدی از ارائه خدمات را شاهد بودیم، همچنین برنامه ارائه خدمات جدید برنامه ریزی شده است. 
 

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس اضافه کرد: در مدت یکسال گذشته در حوزه زیرساخت در شهرستان های جدید تاسیس ادارات کتابخانه ها تشکیل شده، پنج کتابخانه در استان فارس افتتاح شد که چهار مورد در شهرهای فاقد کتابخانه بود و همچنین سه ساختمان جدید کتابخانه به بهره برداری رسید و سه پروژه کتابخانه ای کلنگ زنی شد که عمده این ها از ظرفیت خیرین استفاده شده است.

وی به حوزه سالن های مطالعه اشاره و اضافه کرد: در حوزه سالن های مطالعاتی هم برنامه ریزی شده و هفت سالن با مجوز رسمی در این مدت آغاز شده است، 17 تفاهم نامه نیز در سال جاری با سازمان ها و نهاد ها برای همکاری بیشتر منعقد شده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس، به برنامه ریزی برای گروه های خاص اشاره و عنوان کرد: در حوزه نابینایان، ناشنوایان، روستاییان و عشایر و نوسوادان برنامه ریزی شده است.

منوچهری از همکاری خیرین خبر داد و تصریح کرد: خیرین فارس در سال گذشته، بیش از 104 میلیارد ریال در حوزه های ساختمان، زمبن، کتاب و تجهیزات به کتابخانه های عمومی کمک کردند، همچنین در سال گذشته بیش از 176 هزار جلد کتاب به کتابخانه ها اضافه شده است و برای اولین بار در کشور برای ناشنوایان کتاب تولید کرده ایم.

وی، به افتتاح بخش فارس شناسی و استان شناسی در شهرستان ها اشاره کرد و گفت: در روستاها طرح ایستگاه کتاب اجرا شده است، همچنین طرح دسترسی پژوهشگران به مقالات و منابع اطلاعاتی تحت عنوان میز مرجع مجازی در کتابخانه ها اجرا شده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس از آغاز همایش بین المللی طراحی و توسعه خدمات کتابخانه های عمومی خبر داد و اضافه کرد: این همایش با همکاری انجمن علمی ارتقای کتابخانه ها و نهاد کتابخانه های عمومی کشور در حال برگزاری است و در کنار این همایش 2 مسابقه طراحی خدمت و جایزه برون کتابخانه ای در حال انجام است.

وی همچنین به برگزاری جشنواره کتابخوانی با موضوع حفاظت از منابع آبا اشاره کرد و گفت: یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی مهم ترین برنامه نهاد کتابخانه های عمومی کشور نیز هم اکنون در حال اجراست و تاکنون استقبال خوبی در استان از این برنامه صورت گرفته است.

چاپ خبر