اختتامیه بیست و هفتمین جشنواره موسیقی فجر البرز با تک نوازی ساکت
بیست و هفتمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر در بخش استانی شب گذشته با تک نوازی و همنوازی کیوان ساکت در سالن سیروس صابر استان البرز به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از البرز، بیست و هفتمین جشنواره موسیقی فجر با اجرای گروه های موسیقی هشت بهشت، هنگام، قاصدک، سهند، صائب و پرواز با اجرای موسیقی سنتی و آذری از 25 تا 30 بهمن ماه سال جاری برگزار شد.


در آیین اختتامیه این جشنواره، قادر آشنا، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز گفت: استان البرز امسال در بخش اجرای برنامه های فرهنگی شامل برگزاری جشنواره موسیقی، فیلم، شعر، هنرهای تجسمی و تئاتر پیشگام بوده است و این استان پس از استان تهران دومین استان کشور به لحاظ اجرای تنوع و کثرت برنامه های فرهنگی است.


وی با اشاره به اینکه بر خلاف عقیده برخی که جشنواره و کارهای شرکت کننده در جشنواره را کار ویترینی تلقی می کنند، افزود: جشنواره ها به عنوان مرکز تبادل افکار، کشف استعدادها، ایجاد خلاقیت و سوژه یابی است و کارهای قوی در جشنواره ارایه می شود.


آشنا بیان داشت: در جشنواره ها اگر نتیجه مطلوب نیز حاصل نشود، ایجاد یک لبخند بر لب هموطنان خود بزرگترین کار است.


در بخش میانی آیین اختتامیه جشنواره با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون هنری و سینمایی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و استاد موسیقی حسین پرنیا با اهدای لوح از زحمات آهنگ ساز، نوازنده و پیر ستار استاد ذوالفنون تقدیر شد.


در آیین اختتامیه بیست و هفتمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر در بخش استانی از رشوند تک نواز سنتی، بیژن پرواز سرپرست گروه پرواز، محمد صائب سرپرست گروه صائب، مهدی طالبی سرپرست گروه هشت بهشت، محمد سلیمانیان سرپرست گروه قاصدک با اهدای لوح تقدیر و تجلیل شد.


در آخرین روز از جشنواره موسیقی فجر در استان البرز در بخش نخست بداهه نوازی سه تار در دستگاه نوا، دشتی،شور، ابواتا، توسط استاد کیوان ساکت اجرا شد.


در بخش دوم 9 قطعه موسیقی به نام های راز مهتاب، رقص اندولسی، افسوس، یک اثر از موتزارت، هامون، رقص پنجم، مرغ سحر و ای ایران با سه نوازی تار و پیانو توسط کیوان و کیارش ساکت در سه تار و بهنام ابولقاسم پیانو اجرا شد.


گفتنی است، استان البرز برای دومین سال میزبان جشنواره بین المللی موسیقی فجر در بخش استانی بوده است.
 

پایان پیام/

چاپ خبر