خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

الاثنين ١٣ شوّال ١٤٤٠

Monday, June 17, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه آیت الله رشاد
آیت‌الله رشاد:
طلاب از ابتدای طلبگی مجتهد تربیت شوند
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: سبک درسی باید مانند شیوه مرحوم میرزا به طور اجتهادی و تحقیق وار باشد تا همان طور که از کرسی درس او افراد بسیاری به عنوان مجتهد تربیت شدند، طلاب مجتهد زیادی فعالیت علمی کنند.

۱۳۹۸/۲/۱۵ - ۱۲:۵۶

آیت الله رشاد:
فلسفه‌های مضاف بحثی بینا‌رشته‌ای نیست بلکه یک رشته است
رییس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با معرفی رییس جدید گروه فلسفه این پژوهشگاه، گفت: گروه فلسفه باید صاحب رأی و حرف در این بحث باشد زیرا فلسفه‌های مضاف بحثی بینا‌رشته‌ای نیست بلکه یک رشته است.

۱۳۹۸/۲/۸ - ۱۱:۲۱

طی پیامی صورت گرفت؛
تبریک آیت‌الله رشاد به فرمانده جدید سپاه پاسداران انقلاب
رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، طی پیامی انتصاب سرلشگر پاسدار حسین سلامی به فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تبریک گفت.

۱۳۹۸/۲/۳ - ۱۴:۳۰

آیت الله رشاد:
حوزه باید توجه ویژه‎ای به فلسفه داشته باشند
رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی بر لزوم توجه بیشتر حوزه علمیه به فلسفه تأکید کرد.

۱۳۹۸/۱/۲۹ - ۱۴:۴۶

جشن بیست سالگی کانون اندیشه جوان
جشن بیست سالگی کانون اندیشه جوان صبح امروز در محل این کانون برگزار شد.

۱۳۹۸/۱/۲۸ - ۱۵:۵۰

آیت الله رشاد تاکید کرد
شأن جوان ایرانی ساخت تمدن نوین اسلامی است
رییس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با بیان اینکه شأن جوان ایرانی مدیریت شئون برای ساخت تمدن است، گفت: دستگاه ها و نهادهای ذیربط در حوزه جوان با یکدیگر وارد تفاهم و رایزنی شوند تا لوازم تحقق نگاه مقام معظم رهبری به جوانان در گام دوم انقلاب محقق شود.

۱۳۹۸/۱/۲۸ - ۱۴:۳۰

آیت الله رشاد تاکید کرد
«آخوند» به معنای واقعی کلمه هرگز هویت خود را گم نمی کند
رییس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با بیان اینکه روشنفکری و منورالفکری یک امر دینی نیست که جوشیده از بطن جامعه، فرهنگ، سنت، تاریخ و شرایط اقلیمی ما باشد، گفت: آخوند به معنی واقعی کلمه هرگز مسیر و هویت خود را گم نمی‌ کند.

۱۳۹۸/۱/۲۷ - ۰۹:۲۶

آیت الله رشاد تاکید کرد
تا از زندان کلیشه خارج نشویم، امیدی به تحول علمی نیست/ممیز علم را در بیرون مرزها نجوییم
رئیس هیات حمایت از کرسی‌های نظریه پردازی با اشاره به آنچه در حوزه و دانشگاه درباره علم و پژوهش جریان دارد، گفت: امروز کلیشه‌ای اندیشی، بزرگترین آفت نظریه‌پردازی و نوآوری است لذا تا از آن عبور نکنیم تحول علوم انسانی و پیشرفت علم حاصل نمی شود.

۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۱۰:۱۵

رییس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در پیام تبریک به رییس جدید قوه قضائیه:
انتصاب آیت الله رئیسی امید تحول در دستگاه قضا را در دل‌ها برانگیخت
آیت الله رشاد در پیام تبریک به رییس جدید قوه قضائیه، ضمن برشمردن پانزده تحول ضروری که باید در دستگاه قضا صورت بگیرد، آمادگی ارکان حوزه‌ علمیه‌ تهران و اعضای پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه‌ اسلامی را در این باره اعلام کرد.

۱۳۹۷/۱۲/۲۰ - ۰۹:۳۸

آیت الله رشاد:
پیروزی حق بر باطل سنت الهی است
رییس شواری سیاست گذاری حوزه علمیه تهران گفت: پیروزی حق بر باطل به محض مواجهه اتفاق نمی افتد بلکه باید بین فائق آمدن حق بر باطل فاصله باشد تا در این میان افراد آزموده شوند و عناصر مختلف جوهر خود را نشان دهند و جانب داران حق و باطل شناخته شوند.

۱۳۹۷/۱۲/۱۹ - ۰۹:۲۳

آیت الله رشاد
دستاوردهای ذهن آدمی مالکیت بردار است
رئیس هیات حمایت از کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره، با اشاره به اینکه رساله ها مملو از تکرار بوده و مطلب نو در آنها کمتر دیده می شود، گفت: دستاوردهای ذهنی مالکیت بردارند اما اغلب پژوهش ها بیشتر با تکرار و بیان نظرات دیگران همراه هستند.

۱۳۹۷/۱۲/۸ - ۱۴:۴۵

آیت الله رشاد:
طلاب ملتزم به عملی کردن بیانیه دوم انقلاب هستند/ رسالت های طلاب در حوزه فرهنگ سازی در گام دوم انقلاب
رییس شورای سیاست گذاری حوزه های علمیه حوزه علمیه را محور و عامل اصلی انقلاب دانست و گفت: طلاب ملتزم هستند که بیانیه دوم انقلاب رهبر معظم انقلاب را عملی کنند.

۱۳۹۷/۱۲/۵ - ۱۱:۵۹

آیت الله رشاد:
جایزه ویژه به تحقیقات مرتبط با بیانیه «گام دوم انقلاب» اختصاص دهیم/آغاز سومین دوره از حیات «زمانه»
رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی بیانیه «گام دوم انقلاب» را دارای لایه های معرفتی دانست و تاکید کرد: پیشنهاد می شود جایزه ویژه ای را به تحقیقاتی که بر شرح این بیانیه نوشته شده، اختصاص دهیم.

۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۱۳:۴۶

آیت الله رشاد:
آغاز فعالیت حوزه علمیه تهران در راستای اجرای بیانیه مهم گام دوم انقلاب
رییس شورای سیاست گذاری حوزه علمیه استان تهران گفت: حوزه علمیه تهران در راستای اجرای بیانیه مهم گام دوم انقلاب برنامه ریزی و تحرکاتی را شروع خواهد کرد.

۱۳۹۷/۱۱/۲۹ - ۱۵:۱۸

آیت‌الله رشاد:
نتیجه افراط و تفریط پشیمانی است
رییس شورای سیاست‌گذاری حوزه علمیه استان تهران با اشاره به اینکه نتیجه افراط و تفریط پشیمانی است، گفت: در موضوع برجام اگر مسوولان شروطی را که رهبر حکیم و دشمن‌شناس بیان فرمودند در مذاکرات اعمال می‌کردند امروز کار به اینجا نمی گشید.

۱۳۹۷/۱۱/۹ - ۰۷:۵۹

پیام آیت الله رشاد به رییس جدید سازمان اوقاف و امور خیریه
رییس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در پیامی به مناسبت انتصاب حجت الاسلام خاموشی به ریاست سازمان اوقاف و امور خیریه، این اتفاق را مایه‌ی مسرّت و موجب امیدواری دانست.

۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۱۳:۱۸

آغاز دروس آیت الله رشاد در سال تحصیلی جدید از مهر ماه
برنامه دروس آیت الله رشاد در سال تحصیلی جدید از مهر ماه در حوزه علمیه امام رضا(ع) آغاز می شود.

۱۳۹۷/۶/۲۶ - ۱۰:۱۸

پیام تبریک آیت‌الله رشاد به رئیس جدید نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها
آیت‌الله علی‌اکبر رشاد در پی انتصاب حجت‌الاسلام رستمی به ریاست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، پیام تبریکی را خطاب به وی صادر کرد.

۱۳۹۷/۶/۱۹ - ۱۲:۱۷

نشست «علوم انسانی اسلامی، بایستگی و بایسته ها» برگزار می شود
نشست «علوم انسانی اسلامی، بایستگی و بایسته ها» عصر امروز با حضور آیت الله رشاد و میزبانی دانشگاه علوم اسلامی رضوی برگزار می شود.

۱۳۹۷/۶/۳ - ۱۶:۴۳

پیام تبریک آیت‌الله رشاد به رییس جدید سازمان تبلیغات اسلامی
آیت‌الله علی‌اکبر رشاد در پی انتصاب حجت الاسلام والمسلمین قمی به ریاست سازمان تبلیغات اسلامی پیام تبریکی ارسال کرد.

۱۳۹۷/۵/۲۹ - ۱۶:۲۶