خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸

الأربعاء ٢٠ رجب ١٤٤٠

Wednesday, March 27, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه فقه شیعه
پویایی فقه شیعه/۳
فقه پویا یعنی عرضه سبک زندگی دینی همگام با نیازهای روز
سبک زندگی انسان بسیاری از مسایل فقهی را تغییر داده و می دهد، فقها و حوزه‌های علمیه ما باید شرایط آینده جهان را در نظر گرفته و مسایل اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی را از قرآن استخراج کنند.

۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۱۷:۴۰

پویایی فقه شیعه/۱
آیا فقه شیعه در ایستگاه صدر اسلام متوقف شده است؟
حوادث زمان منتظر و معطل فقه نمی‌مانند و اگر فقه جواب شایسته‌ای برای آنها نداشته باشد آنها راه دیگری را برای حضور و بروز در جامعه می یابند.

۱۳۹۷/۴/۱۲ - ۱۰:۲۹

گفتگو با مبلغ بین المللی حوزه
بررسی نقش مصلحت در فقه شیعه به زبان انگلیسی
خبرگزاری شبستان:ما در این کتاب تبیین کردیم که اتفاقا بر اساس دیدگاه پویای امام خمینی، فقه اسلامی این توان را دارد که در دوره مدرن با تکیه بر آن فقه و فرامین سنتی اسلامی پاسخگو باشد و مصلحت به واقع اهرمی پویاساز در فقه سنتی اسلامی است.

۱۳۹۷/۲/۱۹ - ۱۱:۲۸

فقه شیعه واجد عناصر عقلانیت درون دانشی و برون دانشی است
خبرگزاری شبستان:عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به وجود سه وجه عقلانیت در فقه شیعه گفت: این سه یعنی عقلانیت تطبیقی، تفکیکی و فلسفی است که در گذر زمان بالیده اند، از نظر اجتهادی این سه وجه عقلانی قابل برنامه ریزی، فعال سازی و تکامل پذیری است.

۱۳۹۶/۷/۱۵ - ۱۴:۲۰

تلاش بی نظیر باقرالعلوم(ع) در دفاع از حقایق و معارف دین اسلام
خبرگزاری شبستان: امام جمعه موقت کرمانشاه، گفت: مهربانی، علم و ذکاوت امام محمدباقر(ع) در بین افراد شهرت داشت و ایشان با داشتن اخلاق حسنه الگوی بشریت هستند.

۱۳۹۵/۶/۱۹ - ۰۹:۱۰

عرصه عمومی و خصوصیِ فقه شیعه در بوته نقد
خبرگزاری شبستان: کرسی نقد عرصه عمومی و خصوصی در فقه شیعه با حضور حجت الاسلام ایزدهی برگزار می شود.

۱۳۹۴/۱۲/۱۱ - ۱۵:۳۸