خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸

الأحد ١٤ رمضان ١٤٤٠

Sunday, May 19, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه یادداشت خبرنگار
در راستای تصمیم قاطع برجامی دولت؛
« ایران» به عنوان کانون تحولات قدرت منطقه ای تهدیدی برای آمریکا و اسرائیل است
« ایران» به عنوان کانون تحولات قدرت منطقه ای تهدیدی برای آمریکا و اسرائیل است، آن چنان که بزرگ نمایی برنامه های اتمی ایران و تهدید جلوه دادن این کشور به عنوان یکی از مباحث جامعه جهانی این مطلب را نشان می دهد.

۱۳۹۸/۲/۲۲ - ۰۹:۵۷

رمضان ماه زندگی نو؛
صدای خوش « ربّنا» می آید
مهمانان ماه خدا، خوشبخت ترین انسان های عالم هستند، وقتی با دنیای غیب ارتباط حقیقی پیدا می کنند و در ضیافتی شاهانه، سبد خوشبختی خویش را پر از خوبی هایی می کنند که دیگر واماندگان عالم در حسرت آن مانده اند.

۱۳۹۸/۲/۱۵ - ۰۸:۳۸

عباس، نامش کنار آب آرام می‌گرفت
میان رفاقت تو با حسین بن علی چه اسراریست که ولادتت نزدیک و شهادتت نزدیک و شفاعتت نزدیک به اوست. تویی که هر بارنامت کنار آب آرام می‌گیرد و نا آرام می‌شوم از این همه دلدادگی به تو...

۱۳۹۸/۱/۲۱ - ۱۷:۴۱

همه باهم برای رونق تولید ، عزت ملی
همه باهم، با تلاش مضاعف در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در مسیر ایجاد اشتغال پایدار و رونق تولید همصدا و همدل حرکت خواهیم کرد.

۱۳۹۸/۱/۱۹ - ۱۰:۲۹

شبستان گزارش می دهد:
قصه چهل سالگی انقلاب/ این انقلاب چون کوه ایستاده است
برای یادآوری نسل‌ها باید قصه گفت، باید از قصه انقلاب و وفاداری ملتی گفت که در گرما و سرما و خوشی و ناخوشی انقلاب، زنجیر محکمی از وحدت در نظام جمهوری اسلامی ساختند تا بگویند همچنان این انقلاب پشت در پشت کوه ایستاده است.

۱۳۹۷/۱۱/۱۶ - ۰۹:۳۰

همسایه با کبوتران حرم
فاطمه، فاطمه!!! همه و همه آنچه که درباره تو در پای روضه ها شنیده و در کتاب ها خوانده‌ام شیفتگی‌ام را در موردت بیشتر می‌کند، باید ترا در کارهای اجتماعی، سیاسی، خانوادگی... بیشتر بشناسیم.

۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۱۱:۵۷

یادداشت:
گامی در چهل سالگی انقلاب
سال ۱۳۹۷، چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی است که برخی قدرت های زورگوی جهان با روش های مختلف درصدد سرکوب و انزوای این انقلاب و مردم ایران هستند که با هوشیاری این ملت نقشه های آنان برآب خواهد شد.

۱۳۹۷/۱۰/۱۷ - ۱۰:۰۷

یادداشت خبرنگار/
فضای مجازی فرصتی برای اعلام جنایات استکبار جهانی
هر کجا بحث فضای مجازی می شود، خیلی ها این مثل معروف را می آورند که فضای مجازی مانند چاقوی دو لبه است که نیازمند استفاده درست و به جا است.

۱۳۹۷/۱۰/۱۶ - ۱۲:۰۴

یادداشت خبرنگار؛
رسانه؛ ظرفیتی ناشناخته در خراسان جنوبی
هنوز جایگاه و تاثیر رسانه بر حل مشکلات در خراسان جنوبی به خوبی تعریف نشده و برخی مدیران رسانه را گاه رقیب خود می دانند تا رفیق و همراه در پیگیری و حل مشکلات استان.

۱۳۹۷/۹/۲۶ - ۱۰:۳۷

به بهانه هشتم ربیع الثانی:
زندگی شیعه در پرتو روایات اهل بیت/ جلوه ای از حیات طیبه در کلام امام عسکری علیه السلام
در این وانفسای درگیری بشر با خودش و به ویژه برای سامان یافتن زندگی شیعه در پرتو روایات اهل بیت، راهبردی جز تمسک به ثقلین-قرآن و اهل بیت- وجود ندارد؛ امروز بیش از هر زمان نیازمند بازخوانی میراث برجای مانده از ائمه اطهار در ارشاد بشر هستیم.

۱۳۹۷/۹/۲۵ - ۱۰:۴۰

مردی که به خدا لبخند می زد/ ۴۰ سال خیرخواهی برای محرومین
آدم های خوب به خدا لبخند می زنند کاش ما هم یکی از این آدم های خوب بودیم مثل مرحوم کامرانزده،که همیشه با متانت بود آرام و سر به زیر با ۴۰ سال خیرخواهی برای محرومین.

۱۳۹۷/۸/۲۹ - ۱۶:۲۸

خواندن و نوشتن از اولین سوگندهای من با خداوند است
خبرگزاری شبستان: همه روزنامه ها را می خوانم، همه خبرها را مرور می کنم اما هنوز از آمدنت خبری نیست، وقت ظهور که برسد عدالت بر مردم سرزمین من می بارد، این بشارت را خداوند داده است.

۱۳۹۷/۵/۱۶ - ۱۰:۵۰

مسابقه مومنین در کسب رحمت خداوند
خبرگزاری شبستان: پایان یکماه مسابقه در بندگی خالص که بجا آوردن نماز عید فطر خط پایان آن نیست، یک شروع دوباره برای محک زدن خود تا امتحان کنیم، امتحان کنیم تا ببینیم چند روز، چند هفته و شاید تا چند ماه آینده را می توانیم مثل ماه مبارک رمضان بگذرانیم.

۱۳۹۷/۳/۲۵ - ۱۱:۳۰

باز هم اربعین آمد من به کربلا نرسیدم...
خبرگزاری شبستان: ابر چشمانم بارانی، پای دلم زخمی و نفسم خسته از آمدن و نرسیدن... باز هم اربعین آمد و قسمت نشد کربلا باشم.

۱۳۹۶/۸/۱۸ - ۱۰:۴۸

غدیر، تجلی لبیک با ولایت/دیدار با سادات به قصد احترام و گرفتن عیدی از امیرالمومنین است
خبرگزاری شبستان: نمی توانی مسلمان شیعه باشی و عشق به مولا علی علیه السلام را ندانی که چیست، عشقی که دل می‌سوزاند و عدل می طلبد و به ولایت چنگ می‌زند.

۱۳۹۶/۶/۱۸ - ۱۱:۳۴

رسم عاشقی را عاشقان دانند و بس
خبرگزاری شبستان: محسن حججی، شهید محور مقاومت، صلابت یک جوان مومن ۲۵ ساله ایرانی را در قاب تصویر به رخ جهانیان می کشاند، آن هم با دستانی بسته و لب هایی به خشکی نشسته تا لبیک اش به ندای هل من ناصر ینصرانی باشد.

۱۳۹۶/۵/۲۱ - ۰۸:۳۳

روزی از تقویم به نام من
خبرگزاری شبستان: تا وقتی درد بر پیکره شهر من فریاد میزند قلم استوار است حتی اگر نتواند چاره باشد، شاد کند و یا مرهمی شود، همینکه می‌تواند نشان دهد خود قدرتی است، اگرچه نوشتن از وقایع، از دردها از آلام ساده نیست؛ درد دارد درد را انعکاس دادن.

۱۳۹۶/۵/۱۷ - ۱۵:۰۲

گیلان با «بک یا الله» سحر کرد/ این «یارب» گفتن ها بی پاسخ نمی ماند
خبرگزاری شبستان: استان گیلان که از اولین پذیرفتگان مذهب تشیع در ایران هستند در اولین شب قدر، با زمزمه های «بک یا الله» «بک یا الله» پیمان و عهد خویش را محکم تر کردند تا قدردان ضیافتی باشند که به کرم الطاف خداوندی در این سرزمین همیشه​ سبز پهن است.

۱۳۹۶/۳/۲۴ - ۰۹:۴۴

سفره بهشتی
خبرگزاری شبستان: پاک بودن و سالم بودن دو شرط اساسی در تهیه درآمد است که اگر از راه حلال بدست آید به آن روزی وگرنه به آن درآمد می گویند.

۱۳۹۶/۳/۱۷ - ۰۸:۱۳

یاران گهواره ای/ انقلابی که با امید به نسل جوان پیروز شد
خبرگزاری شبستان: امروز ۲۲ بهمن بار دیگر جوانان و کودکان بسیاری به میدان آمدند، یارانی که حضرت امام فرموده بود در گهواره ها هستند، حالا امروز با تربیتی دینی و انقلابی به پا خاسته اند تا راه و نهضت انقلاب را به پاس قدردانی از امام و شهدا ادامه دهند.

۱۳۹۵/۱۱/۲۲ - ۱۳:۴۴