خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸

الخميس ١٥ ذو القعدة ١٤٤٠

Thursday, July 18, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه حجت الاسلام خدامراد سلیمیان
در گفت وگوی شبستان با کارشناس مهدوی بررسی شد؛
فلسفه انزوای مهدویت در جمع منتظران/تنها راه تغییر سرنوشت
خبرگزاری شبستان: اگر التزام عملی به معارف اهل بیت (ع) در جامعه رواج داشت، سعادت رویای دست نیافتنی ما نمی بود؛ مهمترین دلیل در این زمینه «ندانستن» است و برای رفع این مشکل، رسانه ها بسیار مهم و تاثیرگذار هستند.

۱۳۹۷/۳/۳۰ - ۱۱:۵۱

مهدویت در بازار نشر...
از ولادت تا حکومت حضرت حجت(عج) به روایت «درسنامه مهدویت»
خبرگزاری شبستان: «درسنامه مهدویت» در ۴ جلد با محور آموزش مفاهیم و مبانی مهدویت، به قلم خدامراد سلیمیان و توسط بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) منتشر شده است.

۱۳۹۷/۱/۲۸ - ۱۰:۲۹

کیفیت همراهی مردم با دولت موعود
خبرگزاری شبستان: مردم در زمينه سازی و برپايی نظام مهدوی عليه السلام ـ كه مبتني بر محوريت و حضور رهبري صالح و انساني معصوم و كامل است ـ هم براي رسيدن به سعادت خودشان و هم زمينه‌سازی سعادتِ ديگران، مشاركت متعهدانه و فعّال دارند.

۱۳۹۶/۱۰/۴ - ۱۱:۴۵

چه کسانی در صف کارگزاران امام مهدی(عج) قرار می گیرند؟
خبرگزاری شبستان: آنگاه که قائم(عج) به پا خيزد گرفتاری ها از شيعه برطرف می شود و قلب های آنها چون پاره‌های آهن خواهد شد ... و آنها فرمانروايان زمين و ستون های آنها خواهند شد.

۱۳۹۶/۹/۲۵ - ۰۹:۴۹

ملاک امام زمان (عج) برای انتخاب کارگزاران
خبرگزاری شبستان: از برنامه‌های اصلاحی حضرت‌ مهدی(عج) در دوره حکومت خود‌، گزينش افراد‌ شايسته‌ و كارآمد برای به دست گرفتن کارها است. زيرا ثبات و دوام‌ حكومت‌ به ويژه‌ با شاخصه‌های دينداری و عدالت‌، بدون‌ كارگزاران‌ شايسته‌ و کاردان عملی نمی شود.

۱۳۹۶/۹/۱۸ - ۱۰:۰۷

عضو هیئت مدیره انجمن علمی مهدویت حوزه در گفت وگو با شبستان:
انتظار یعنی تنظیم سبک زندگی با فرکانس عصر ظهور/چگونه به امام زمان(عج) نزدیک شویم؟
خبرگزاری شبستان: انتظار صرفاً زندگی در آینده نیست، انتظار یعنی زندگی در امروز با توجه به شاخصه های عصر ظهور؛ لذا به هر میزان که بتوانیم در رفتار و گفتار، خود را به شاخصه های دوران ظهور نزدیک کنیم به همان اندازه، تحقق ظهور برای ما عینی می شود.

۱۳۹۶/۹/۹ - ۰۹:۴۵

کیفیت مشارکت مردم در تشکیل حکومت موعود
خبرگزاری شبستان: عموم آياتی که در قرآن به مهدويت و حکومت جهانی موعود تفسير، تأويل يا تطبيق شده است حکايت از نقش بخش قابل توجهی از مردم در کنار حضرت مهدی عليه السلام، در حکومت دارد.

۱۳۹۶/۸/۲۷ - ۱۱:۳۱

کیفیت بيعت با حضرت حجت(عج)/مردم با امام زمان(عج) کجا و برای چه بیعت می کنند؟
خبرگزاری شبستان: محتوای اساسی بيعت، اعلام آمادگی ياران، ياوران و تودة مردم برای انجام کارهای مورد نظر از طرف امام معصوم عليه السلام در جهت رسيدن به پيروزی و برپايی حکومت عدل جهانی است و آن چيزی جز عمل به دستورات پروردگار بزرگ در آموزه های دينی نيست.

۱۳۹۶/۸/۷ - ۰۹:۲۰

آثار بیعت با امام زمان(عج)
خبرگزاری شبستان: بيعت سبب مي شود که مردم احساس وظيفه کنند، مانند پيماني که از کسي گرفته مي شود براي کاري که به وي واجب بوده است و بايد انجام مي داد، ولي باز پيمان از وي مي گيرند تا به وظيفه خود عمل کند.

۱۳۹۶/۶/۱۱ - ۱۲:۲۷

عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در گفت وگو با شبستان:
القاب امام زمان(عج)؛ نقشه راه منتظران/منتظر دفاع از مظلوم را محصور در زمان و مکان نمی کند
خبرگزاری شبستان: انسان نشسته را هرگز نمی توان در مواجه با ستم و ستمگران تصور کرد، انسانی می تواند در این مسیر باشد که با تمام هستی خود در این مسیر ایستاده است، لذا در روایات، پرکاربردترین لقب برای حضرت مهدی(عج)، «قائم» است.

۱۳۹۶/۵/۲۳ - ۰۹:۱۹

حقوق امام زمان(عج) بر مردم
خبرگزاری شبستان: مردم عصر ظهور در امور همگانی و فعاليت‏هاي دولت و زمامداران نيک ‌خواهند و همواره با هوشياري امور را زير نظر می گيرند و با دل‏سوزي و مصلحت ‏انديشي دولت اسلامي و مسؤولان را ياري می دهند، خواه در حضور آنها باشند يا در پنهان.

۱۳۹۶/۴/۲۴ - ۱۲:۵۳

کیفیت رابطه مردم با حکومت مهدوی
خبرگزاری شبستان: کوشش و تلاش فرهنگ سياسي ـ تربيتي اسلام در باب حكومت اين است كه پيروان خود را به گونه اي پرورش دهد كه خود از حكومت اسلامي سر نتابند، با خواست و ميل درونی خويش به آنچه از سوي خداوند مشروعيت دارد، بگرايند.

۱۳۹۶/۴/۱۵ - ۱۰:۰۳

/یادداشت مهمان/
پرچمداران اهل بهشت‏ چه کسانی هستند؟
خبرگزاری شبستان: حجت‌الاسلام خدامراد سلیمیان، عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در یادداشتی از کسانی یاد کرده است که در روز قیامت پرچمداران اهل بهشت هستند.

۱۳۹۶/۳/۹ - ۱۰:۱۹

معنای مشروعیت در دولت کریمه امام زمان(عج)
خبرگزاری شبستان: در جهان‌بيني الهي در همة عرصه‌هاي زندگي فردي و گروهی انسان، حضور پروردگار، پايه است. در اين نظريه حكومت به خودی خود اصالت ندارد، بلكه از آن جهت که بستري است براي برپايي عدالت و رسيدن انسان به رشد، مشروعیت می یابد.

۱۳۹۶/۳/۷ - ۱۲:۵۴

ویژگی های منحصربفرد حکومت جهانی امام مهدی(عج)
خبرگزاری شبستان: در جامعه مهدوی، به سبب فراهم‌ شدن همه شرايط ممکن، راه رشد و تعالی به سوي پروردگار بر همگان باز خواهد بود و در کنار اختيار داشتن، عموم انسان‌ها بر دينی توحيدی و باور يگانه ‌پرستان زندگی خواهند کرد.

۱۳۹۶/۳/۶ - ۰۹:۳۶

پایان تاریخ در نگاه شیعه
خبرگزاری شبستان: با پديد‌آمدن حکومت حضرت امام مهدي موعود عجل الله فرجه، از يک سو مدينه فاضله موردنظر شيعه در چارچوب نظام امامت آشکار خواهد شد و از ديگر سو از نگاه فلسفه تاريخ شيعي، پايان تاريخ سامان خواهد يافت.

۱۳۹۶/۲/۳۱ - ۱۰:۲۴

نقش مردم در پیروزی دولت موعود
خبرگزاری شبستان: مردم آنها که پيشتر خود را آمادة ياری موعود(عج) کرده اند، مهم ترين نقششان همراهی حضرت مهدی عليه السلام برای رسيدن به پيروزی است.

۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۱۰:۰۲

امام زمان(عج) از کدام امدادهای غیبی بهره مند می شود؟
خبرگزاری شبستان: از آنجايي كه واپسين ذخيرة الهي و موعود منجي(عج)، راه ناتمام همة پيامبران و اولياي الهي را به پايان مي‌رساند، خداوند امدادهاي غيبي‌ای را كه در اختيار آنان قرار داده بود؛ براي حضرت مهدي عليه السلام نيز فراهم می کند.

۱۳۹۶/۲/۲۵ - ۱۰:۳۳

کدام گروه از مسلمانان هنگام ظهور با امام مهدی(عج) دشمنی می کنند؟
خبرگزاری شبستان: كساني به دشمني با حضرت مهدی(عج) بر مي‌خيزند كه آشکارا به آموزه‌هاي اسلامي باور دارند، اما به سبب برخي امور، هنگام ظهور از پيروي ایشان سر باز مي‌زنند و در گروه دشمنان قرار مي‌گيرند.

۱۳۹۶/۲/۱۳ - ۱۶:۱۱

دشمنان امام زمان(عج) چند گروهند؟!
خبرگزاری شبستان: نخستين گروهي كه در برابر حضرت مهدي عليه السلام صف‌آرايي مي‌كنند، مشركان و كفارند؛ آنان كه مي‌پندارند سركرده مردم جهانند و نهضت آزادي‌بخش امام مهدي عليه السلام را مانع منافع نارواي خود مي‌بينند.

۱۳۹۶/۲/۹ - ۱۴:۴۹