خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸

الاثنين ١٧ ذو الحجّة ١٤٤٠

Monday, August 19, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه نگرش توحیدی امام
زندگی به سبک انتظار...
سبک زندگی منتظرانه تمرین باور به «يَـعْـلَـمُ الْغَيْبِ وَالشَّهَادَةِ» است
خبرگزاری شبستان: باید در سبک زندگی به این مبنای قرآن توجه کنیم که خداوند «يَـعْـلَـمُ الْغَيْبِ وَالشَّهَادَةِ» است، به این معنا که اموری نامحسوس داریم که با چشم سر دیده نمی شود، و در سبک زندگی منتظرانه از امامی غایب صحبت می کنیم که قابل رویت نیست.

۱۳۹۵/۱۰/۲۵ - ۱۲:۳۸

زندگی به سبک انتظار...
شرط رضایت امام عصر(عج)؛آزمون و ابتلاء ویژگی انتظار است
خبرگزاری شبستان: مدیر گروه اخلاق و تربیت مرکز تخصصی مهدویت گفت: زندگی در دنیا محل ابتلا و امتحان است و این مبنا، سبک زندگی دینی و منتظرانه را با سبک های دیگر بشری بسیار متمایز می کند و باید بدانیم لازمه امتحان، سختی است.

۱۳۹۵/۱۰/۲۵ - ۰۹:۲۸

بررسی نگرش توحیدی حضرت امام (ره) به دنیا در گفت وگوی اختصاصی شبستان 
امام (ره) با چشم ملکوت به باطن دنیا راه یافت
خبرگزاری شبستان: امام با چشم باطن سیر ملکوتی را در وجودشان انجام می دهند و به باطن دنیا راه پیدا می کنند. آن وقت دیگر آن غم های معمول دنیا برای این حکیم الهی بی معنا می شود.

۱۳۹۴/۱۱/۲۱ - ۰۹:۳۴