خبرگزاری شبستان

جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸

الجمعة ١٦ ذو القعدة ١٤٤٠

Friday, July 19, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه خانه های تاریخی
معاونت سرمایه گذاری و برنامه ریزی اداره کل میراث فرهنگی خوزستان:
اعطای تسهیلات جهت تکمیل ۱۹ طرح گردشگری در دزفول
زارعی، از اعطای تسهیلات جهت تکمیل ۱۹ طرح گردشگری در دزفول خبر داد و گفت: خانه های تاریخی تیزنو، نیلساز و سوزنگر دزفول به بخش خصوصی واگذار می شود.

۱۳۹۷/۱۲/۱۱ - ۲۲:۰۸

معاون میراث فرهنگی استان تهران:
واگذاری عجیب یک خانه تاریخی
شیخ الاسلامی در خصوص واگذاری یکی از خانه های تاریخی و نفیس تهران با کاربری پذیرایی گفت: این اقدام از نظر فنی قابل پذیرش نیست چرا که خانه امام جمعه معماری نفیسی دارد و واگذاری آن توسط صندوق احیا نتیجه خوبی نخواهد داشت.

۱۳۹۷/۱۲/۷ - ۱۶:۲۹

مدیر پایگاه مشترک ثبت جهانی دزفول:
دزفول یکی از پایتخت های معماری و شکوه هنر ایرانی اسلامی است
شامیدل، گفت: بافت تاریخی دزفول تلاقی فرهنگ و تاریخ مردم این دیار کهن است که تزئینات معماری بی نظیر آن، این شهرستان را به شهر آجری معروف کرده است.

۱۳۹۷/۹/۱۸ - ۱۷:۳۲

بر اثر بارندگی های اخیر؛
۸ خانه و ساباط در بافت قدیم دزفول ریزش کردند
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دزفول، از ریزش هشت خانه و ساباط در بافت قدیم این شهرستان بر اثر بارندگی خبر داد.

۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۰۹:۵۲

خانه ‌های تاریخی بهبهان مرمت می‌ شوند
رئیس اداره میراث فرهنگی بهبهان، اظهار داشت: تعدادی از خانه‌ های تاریخی بهبهان با همکاری بخش خصوصی مرمت می ‌شوند.

۱۳۹۷/۸/۱۴ - ۱۵:۱۴

بافت تاریخی اهواز احیا می شود
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی، از حمایت و پیگیری برای رسیدگی به خانه‎ های تاریخی موجود در مسیر گردشگری منطقه عامری اهواز به صورت پایلوت خبر داد.

۱۳۹۷/۶/۲۰ - ۱۱:۵۷

شهردار قزوین:
خانه های تاریخی قزوین به مراکز فرهنگی مبدل می شوند
شهردار قزوین گفت: در برنامه های آتی این سیاست است که خانه هاي تاریخی را تملک کرده و به خانه و مراکز فرهنگی تبدیل کنیم چراکه شهر بدون هنر، شهر مرده است.

۱۳۹۷/۶/۶ - ۱۲:۲۹

نسخه‎ای برای حفظ خانه‎های تاریخی در تملک خصوصی اهواز
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اهواز، از برنامه‌ریزی و رایزنی با مالکان خصوصی برای تغییر کاربری خانه‌های تاریخی اهواز به کاربری گردشگری خبر داد.

۱۳۹۷/۵/۸ - ۱۲:۰۷

اللهیاری در گفتگو با شبستان:
۵۰ خانه تاریخی استان اصفهان مرمت می شود
خبرگزاری شبستان: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان از مرمت ۵۰ خانه تاریخی استان با اعتبار ۱۳ میلیارد ریالی خبر داد.

۱۳۹۷/۳/۲۱ - ۱۴:۲۱

سارق خانه های تاریخی قزوین به دام افتاد
خبرگزاری شبستان: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین گفت: با تلاش و پیگیری یگان حفاظت میراث فرهنگی استان قزوین سارق درب و پنجره‌های خانه ‌های تاریخی قزوین دستگیر شد.

۱۳۹۷/۲/۲۳ - ۰۸:۳۹

۶ خانه تاریخی در خوزستان مرمت می ‎شود
خبرگزاری شبستان: مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان، از مرمت ۶ خانه تاریخی استان، با تخصیص ۲۴۰ میلیون تومان از محل اعتبارات ملی در سال جاری خبر داد.

۱۳۹۷/۱/۲۱ - ۰۸:۲۱

۶۳ خانه تاریخی ثبت شده در مشهد وجود دارد
خبرگزاری شبستان:مدیر گردشگری و امور زائرین شهرداری مشهد با اشاره به اینکه ۶۳ خانه تاریخی ثبت شده در مشهد وجود دارد، افزود: درآمد زایی، احیاء فضاها و ایجاد تسهیلات هدف کاربری بخشی به خانه های تاریخی مشهد است.

۱۳۹۶/۳/۲۹ - ۱۴:۱۵

خانه پدری «هوشنگ ابتهاج» در خطر تخریب
خبرگزاری شبستان: خانه پدری هوشنگ ابتهاج (سایه) در شهر رشت در خطر تخریب قرار دارد.

۱۳۹۶/۳/۲۷ - ۱۷:۱۵

شهردار منطقه ۱۲ :
بسته های تشویقی نوسازی حصار تاریخی منطقه ۱۲ به زودی ابلاغ می شود
خبرگزاری شبستان:شهردار منطقه ۱۲ تهران گفت: بزودی بسته های تشویفی حصار تاریخی این منطقه ابلاغ خواهد شد.

۱۳۹۵/۷/۱۷ - ۱۲:۵۹

ورود تخصصی کمیسیون فرهنگی شورا به خانه‌های تاریخی/تمام خانه‌های تاریخی را نمی‌توان ثبت میراثی کرد
خبرگزاری شبستان:عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه کمیسیون فرهنگی باید به صورت تخصصی به موضوع میراث فرهنگی بپردازد، گفت: تمام خانه‌های تاریخی را نمی‌توان به ثبت رساند.

۱۳۹۵/۵/۱۲ - ۱۱:۵۷

مرمت و باز زنده‌سازي خانه آيت‌الله محقق در مراحل پایانی قرار دارد
خبرگزاری شبستان: مدير منطقه سه شهرداري اصفهان در خصوص خانه قديمي كه در مجاورت با مسجد آيت‌الله محقق، با همین نام قرار دارد، گفت:‌ عمليات مرمت و باز زنده‌سازي خانه آيت‌الله محقق در مرحله پاياني است.

۱۳۹۵/۵/۶ - ۱۲:۴۳

مرمت ۶۹مجموعه تاریخی درماسوله/کاروانسرای حاجی فیض در مراحل پایانی مرمت است
خبرگزاری شبستان: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان گفت: کاروانسرای حاجی فیض زیر نظر شورای فنی پایگاه میراث فرهنگی ماسوله با مشارکت مالک بنا ، مرمت و در دست احیا است.

۱۳۹۵/۲/۱۹ - ۱۲:۴۴

مدیر کل میراث فرهنگی تهران:
تخریب ۶۴ خانه در بافت تاریخی بدون هماهنگی با میراث فرهنگی ممنوع است
خبرگزاری شبستان: تخریب ۶۴ خانه در محله عودلاجان در شرایطی مصوب و مطرح شده است که میراث فرهنگی استان تهران طی نامه ای مخالفت خود را با هرگونه تغییر ساختاری در بافت تاریخی پایتخت بدون هماهنگی و اعلام نظر کارشناسی اعلام کرده است.

۱۳۹۴/۴/۶ - ۱۴:۰۶

تبديل خانه‌هاي تاريخي به اقامتگاههاي بومي موجب حفظ واحیا می شود
خبرگزاری شبستان: مدير كل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان گفت: تبديل خانه‌هاي تاريخي به اقامتگاههاي بومي علاوه بر توسعه اقتصادي استان موجب حفظ و احياي خانه هاي باارزش و بافت تاريخي استان مي شود.

۱۳۹۳/۸/۱۴ - ۱۱:۳۸

عکس‌هایی از یک فاجعه‌ی تاریخی در شیراز َ
خبرگزاری شبستان: تخریب بافت تاریخی شیراز از سه روز پیش آغاز شده؛ لودرها شبانه به جان خانه‌های تاریخی افتادند که قدمت برخی از آن‌ها به دوره‌ی ایلخانی برمی‌گردد.

۱۳۹۳/۶/۲۸ - ۱۴:۲۰