خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸

الثلاثاء ٢٢ صفر ١٤٤١

Tuesday, October 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه کرامت انسانی
ائمه اطهار (ع) توجه جدی به حفظ عزت و کرامت نیازمندان و گره گشایی از مشکلات آنها داشتند
اهل بیت عصمت و طهارت(علیه السلام) توجه ویژه ای نسبت امور معیشتی فقرا و نیازمندان و اطعام آنها داشته اند و برای کمک کردن به فقرا، حفظ عزت و کرامت نیازمندان برای آنها از جایگاه ویژه ای برخوردار بود.

۱۳۹۸/۵/۳۰ - ۱۳:۴۳

امام جمعه ابهر
اسلام، جایگاه ویژه ای برای کرامت انسانی و حقوق بشر قائل است
امام جمعه ابهر با اشاره به اینکه هیچ دینی مثل اسلام به کرامت انسانی و حقوق بشر ارزش قائل نشده است، گفت: این دین حرمت و آبروی یک انسان را از حرمت کعبه بالاتر می‌داند.

۱۳۹۸/۵/۱۱ - ۱۵:۵۹

رئیس کل دادگستری استان قزوین:
رسیدگی به امور شهروندان دغدغه اصلی دستگاه قضاست
حجت الاسلام قدرتی گفت: دغدغه اصلی دستگاه قضا رسیدگی به امور قضایی شهروندان است که این امر سبب تحقق بخشی از دستورالعمل جامع حفظ کرامت و ارزش های انسانی در قوه قضائیه می شود.

۱۳۹۸/۵/۹ - ۰۹:۰۵

سخنگوی دستگاه قضا مطرح کرد:
پیگیری دستگاه قضا در خصوص توقیف نفتکش ایرانی از سوی انگلیس
اسماعیلی با اشاره به پیگیری دستگاه قضا در خصوص توقیف نفتکش ایرانی از سوی انگلیس گفت: متاسفانه دولت انگلیس برخلاف تمامی قوانین بین المللی بدون هیچ توجیه حقوقی در این زمینه عمل کرده است.

۱۳۹۸/۴/۲۵ - ۱۳:۲۹

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
کرامت و شخصیت مراجعه کنندگان در سازمان بیمه سلامت حفظ شود
آیت الله عبادی با تاکید بر اینکه باید در سازمان بیمه سلامت شیوه های اجرایی و برخورد با افراد رعایت شود، ادامه داد: کرامت و شخصیت مراجعه کننده ها باید حفظ کنیم.

۱۳۹۸/۲/۲۱ - ۱۳:۵۱

مدیر عامل خانه موسیقی:
قرادادهای موسیقی ساز و کار پذیرفته شده دارد اما کرامت انسان ها باید حفظ شود
نوربخش درباره حاشیه های قراردادهای موسیقی گفت: اگر تهیه کننده ای از نقطه صفر روی یک خواننده سرمایه گذاری کرد و گفت تا این تاریخ از عواید آن بهره برداری می کنم، این امر قبیحی نیست اما در این میان باید کرامت انسانی حفظ شود.

۱۳۹۷/۹/۲۸ - ۰۸:۴۱

حجت الاسلام دلیر در گفت وگو با شبستان:
آرامش و استحکام خانواده؛ سوغات کرامت برای سبک زندگی
گسست اجتماعی در سبک زندگی کریمانه دیده نمی شود؛ خانواده ها در این سبک از زندگی، از استحکام بیشتری برخوردارند و رابطه فرزندان و والدین استوار و محترمانه است. اما گاهی چنان در سبک های دیگر غرق شده ایم که به سبک های بومی و اسلامی خود کم توجه می شویم.

۱۳۹۷/۴/۲۶ - ۰۹:۲۶

استاد دانشگاه شهید چمران اهواز؛
پذیرش اصل کرامت حقوق و حرمت انسان را احیا می کند
همه انسان ها در کرامت یکسان‌اند و این اصل در میان آدمیان منشأ حق و هم تکلیف است. با پذیرش اصل کرامت ذاتی انسان، باید پاسدار حقوق و حرمت انسان بود. از این روی در میدان زیست اجتماعی نمی‏توان ظلم و ستم به دیگران را روا دانست.

۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۰۹:۳۴

حجت الاسلام والمسلمین عالی:
ابهت امام حسن(ع) به خاطر مهربانی و کرامت ایشان بود
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام والمسلمین عالی گفت: ابهت امام حسن(ع) به خاطر مهربانی و کرامت ایشان بود که انسان‌های دیگر را در مقابل خود به خشوع و خضوع وامی‌داشت.

۱۳۹۷/۳/۱۱ - ۰۱:۱۵

حفظ کرامت و ارزش های انسانی نیاز جامعه است/ کمک ۳۰۰ میلیونی برای آزادی زندانیان
خبرگزاری شبستان: شهردار اصفهان با بیان اینکه باید از ابزارهای در دست برای گسترش ارزش های انسانی استفاده کنیم، گفت: حفظ کرامت و ارزش های انسانی برای کاهش مشکلات و سلامت اجتماعی نیاز جامعه است.

۱۳۹۷/۳/۹ - ۱۰:۰۹

آیت‌الله جاودان مطرح کرد؛
کرامت امام موسی کاظم و عابد و زاهد شدن کنیز صاحب جمال
خبرگزاری شبستان: آیت‌الله جاودان گفت: کرامت عظیم امام موسی کاظم(ع) کنیز صاحب جمال را که برای گمراهی ایشان فرستاده شده بود به شخصی عابد و زاهد تبدیل می‌کند.

۱۳۹۷/۱/۲۴ - ۱۳:۱۶

تربیت افراد جامعه، محوری ترین مسئولیت برای زنان است
خبرگزاری شبستان: معاون سیاسی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که بانوان دارای یک مسئولیت راهبردی و استراتژیک هستند، گفت: نقش مربی گری و تربیتی آن ها، محوری ترین مسئولیت یک زن است.

۱۳۹۶/۹/۲۹ - ۰۹:۰۲

حقوق بشر در نگاه اسلام
خبرگزاری شبستان: امام صادق(ع) فرموده اند: «هر کس در رفتارش با مردم به آنان ستم نکند و در گفتارش به آنها دروغ نگوید و در وعده هایش تخلف نکند از کسانی است که غیبت او حرام و مروت او کامل و عدالت اش ظاهر و برادری با وی لازم است.»

۱۳۹۶/۹/۲۶ - ۰۹:۵۴

عضو گروه مطالعات تطبیقی دانشگاه جورج آگوست گوتینگن آلمان در گفت وگو با شبستان:
وقتی حقوق بشر توسط آزادی های بی قید و شرط پایمال می شود/دفاع از مظلوم اوج حقوق بشر است
خبرگزاری شبستان: حقوق بشر غربی بحث آزادی بی قید و شرطی را مطرح می کند که نهایتاً بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی را رقم می زند. اما در اسلام اگرچه انسان آزاد است اما این آزادی تا حدی تایید می شود که سبب فحشاء و منکرات نباشد.

۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۱۱:۴۶

ایستادگی در برابر فتنه‌های جهانی تنها راه رسیدن به کرامت انسانی است
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه چهارمحال و بختیاری در پیامی اعلام کرد: ایستادگی و مقاومت در برابر فتنه‌های جهانی و در برابر تهدیدها و عربده کشی های توخالی، تنها راه رسیدن به عزت و کرامت انسانی است.

۱۳۹۶/۹/۲ - ۰۸:۰۰

حفظ حقوق شهروندی و کرامت انسانی زندانیان نماد اصلی زندانبانی اسلامی است
خبرگزاری شبستان: مدیرکل زندانهای کردستان توجه به کرامت انسانی زندانیان پیش نیاز ورود به فعالیت های اصلاحی و تربیتی عنوان کرد و گفت: در ماده ۴۴ از آئین نامه سازمان زندانها نیز به طور کامل به موضوع حقوق شهروندی زندانیان پرداخته شده است.

۱۳۹۶/۸/۲۴ - ۱۴:۵۹

حجت الاسلام والمسلمین عالی:
نتیجه تبعیت از هوای نفس نابودی کرامت انسانی است
خبرگزاری شبستان:استاد حوزه علمیه با بیان اینکه نتیجه تبعیت از هوای نفس نابودی کرامت انسانی است، گفت: نفس انسان اگر کنترل نشود هرگز خواسته‌های او کاهش نیافته و انسان را در ضلالت و گمراهی غرق خواهد کرد.

۱۳۹۶/۸/۸ - ۱۲:۰۶

رئیس جدید سازمان قضایی نیروهای مسلح خراسان جنوبی:
برخورد جدی با متخلفان/ وحدت و هم افزایی در بین نیروهای مسلح استان وجود دارد
خبرگزاری شبستان: رئیس جدید سازمان قضایی نیروهای مسلح خراسان جنوبی با اشاره به اینکه برخودی جدی با تخلفات خواهیم داشت، گفت: رعایت اصول اخلاقی و حفظ کرامت انسانی سرلوحه فعالیت های سازمان قضایی نیروهای مسلح استان است.

۱۳۹۶/۷/۲۲ - ۱۳:۵۲

واقفین به پوشاندن رخنه های فقر در جامعه کمک کردند
خبرگزاری شبستان: استاندار کرمانشاه، یا اشاره به جایگاه مهم انفاق در دین مبین اسلام، گفت: حفظ کرامت انسانی یکی از نکات مهم و ضروری در انفاق است که این مهم در اجرای طرح مهر تحصیلی دیده شده است.

۱۳۹۶/۶/۲۱ - ۱۶:۳۵

حجت الاسلام پناهیان:
مردم نادان کرامت ائمه اطهار را نمی‌پذیرند
خبرگزاری شبستان:حجت الاسلام پناهیان گفت: مصلحت اندیشی و کرامت ائمه اطهار نسبت به برخی مسائل باعث اتهام زنی‌های بی مورد درباره آنان می شد.

۱۳۹۶/۵/۲۰ - ۲۱:۲۵