خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹

الأربعاء ١٦ ربيع الثاني ١٤٤٢

Wednesday, December 2, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه نقاشی پشت شیشه
عاطفه تقی پور:
نقش عشق در «ظهر عاشورا» به تصویر درآمد
مدیر نگارخانه هنردستان بابل برپایی کارگاه آموزشی ظهر عاشورا را پرداختن به عاشورا و شهدای این واقعه عظیم در قالب هنر خواند و گفت: نقش عشق در «ظهر عاشورا» به تصویر درآمد.

۱۳۹۹/۶/۱۰ - ۱۰:۰۵

سعید رضاخان:
فضای مجازی در دوران کرونا میان بر امن ارتباطی برای شهروندان است
هنرمند نقاش پشت شیشه با بیان اینکه فضای مجازی در دوران کرونا یک راه میان بر است، گفت: در شرایط امروز که ویروس کرونا به عنوان یک تهدید برای نسل بشر مطرح است، این شبکه‌ها به عنوان یک راه امن برای برقراری ارتباط میان فرستنده و گیرندگان عمل می‌کنند.

۱۳۹۹/۵/۴ - ۱۲:۴۴

سعید رضاخان:
نقاشی پشت شیشه قابلیت بیان امروزی را دارد
یک هنرمند با بیان اینکه نقاش در اثرش بصورت دقیق، خود و روحیاتش را به تصویر می‌کشد و می‌تواند آثاری تکرار نشدنی و خاص خلق کند، گفت: نقاشی پشت شیشه قابلیت بیان به زبان امروز را دارد .

۱۳۹۹/۱/۷ - ۱۲:۵۹

سعید رضاخان:
نقاشی پشت شیشه باید در فضای کسب و کار جدید دیده شود
هنرمند نقاش پشت شیشه با اشاره اینکه نقاشی پشت شیشه در فضای کسب و کار جدید باید دیده شود، گفت: شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام فضای خوبی برای فروش آثار نقاشی پشت شیشه هستند. 

۱۳۹۸/۱۲/۱۰ - ۱۱:۳۶

سعید رضاخان عنوان کرد
حضور گل و مرغ در نقاشی پشت شیشه از دوره زندیه
هنرمند نقاش با بیان اینکه نقاشی پشت شیشه ظرفیت های کشف نشده بسیاری دارد، گفت: ما از دوره زندیه در نقاشی پشت شیشه گل و مرغ داریم و مرغی که از آن نام می بریم تمام گونه های پرندگان را شامل می‌شود.

۱۳۹۸/۸/۱۳ - ۰۹:۵۷

سعید رضاخان عنوان کرد
نقش پررنگ هنر در شناسایی و معرفی گونه های زیستی
هنرمند نقاش پشت شیشه که گونه هایی زیستی از جمله پرندگان را با بهره گیری از نقاشی پشت شیشه ثبت می کند، می گوید: نقش هنر در شناسایی و معرفی گونه های زیستی پررنگ است.

۱۳۹۸/۸/۸ - ۰۹:۴۶

سعید رضاخان عنوان کرد
«شب های شیشه‌ای»؛ روایتی تازه از نقاشی پشت شیشه
هنرمند نقاش پشت شیشه نمایشگاه «شب های شیشه‌ای» را روایتی تازه از نقاشی پشت شیشه خواند و گفت: این نمایشگاه با هدف ترویج نقاشی پشت شیشه برگزار می شود.

۱۳۹۸/۷/۱۶ - ۱۲:۱۱

«عاشورا و نقاشی پشت شیشه» در گفتگو با سعید رضاخان
بیشترین تصویر در نقاشی های پشت شیشه متعلق به حضرت عباس(ع)است
هنرمند نقاش پشت شیشه با بیان این که بیشترین تصویر در نقاشی های پشت شیشه متعلق به حضرت عباس(ع)است، گفت: بیشترین تصویر به حضرت عباس در کنار نهر فرات باز می‌گردد. آنجا که به آب می‌رسد و اسب در کنار ایشان است.

۱۳۹۸/۶/۲۰ - ۱۱:۵۸

«عاشورا و نقاشی پشت شیشه» در گفتگو با سعید رضاخان
حضور عاشورا در هنرهای مردمی پررنگ است
سعید رضاخان معتقد است: نقاشی قهوه‌خانه‌ای، نقاشی پشت شیشه و نقاشی پشت آینه هنرهایی هستند که دارای جایگاه مردمی بوده اند و تاثیر عاشورا دراین هنرها به وضوح پیداست.

۱۳۹۸/۶/۱۸ - ۱۱:۴۰

رضاخان خبرداد
برپایی نمایشگاهی از نقاشی پشت شیشه با موضوع طبیعت
یک هنرمند از برپایی نمایشگاه گروهی نقاشان پشت شیشه ایران  خبر داد و گفت: در این نمایشگاه آثار ۳۳ هنرمند شیشه نگار با موضوع طبیعت به نمایش درآمده است.

۱۳۹۸/۵/۱۱ - ۱۸:۵۷

رضاخان با «آبگینه شمالی» به بابل می رود
یک هنرمند نقاش پشت شیشه از برپایی نمایشگاه نقاشی پشت شیشه در بابل خبرداد و گفت: در نمایشگاه نقاشی «آبگینه شمالی» نمونه آثاری با موضوع پرندگان استان مازندران به نمایش در می آید.

۱۳۹۸/۴/۲۹ - ۱۰:۰۲

با نمایش گونه های پرنده های ایران/
موزه نقاشی پشت شیشه «آماده پرواز» شد
سعید رضاخان از برپایی نمایشگاهی انفرادی «آماده پرواز» در موزه نقاشی پشت شیشه خبر داد و گفت: در این نمایشآثاری با تکنیک نقاشی پشت شیشه با موضوع پرندگان ایران به نمایش در می آید.

۱۳۹۸/۳/۱۸ - ۱۰:۱۳

سعید رضاخان مطرح کرد
تلاش برای آشنایی سلایق گوناگون جامعه با نقاشی پشت شیشه
یک هنرمند با بیان این که تاکنون تمام تلاشم آشنایی سلایق گوناگون جامعه با نقاشی پشت شیشه بوده، گفت: در این سال ها افراد زیادی به هنر نقاشی پشت شیشه جذب شده اند.

۱۳۹۸/۳/۱۳ - ۰۸:۱۰

نگاهی به هنر و زندگی منیر فرمانفرمائیان
آثاری ماندگار با ترکیب آینه، اشکال هندسی و نقاشی پشت شیشه
منیر فرمانفرمائیان تنها هنرمندی است که در ۴۰ سال اخیر از ترکیب آینه‌کاری، اشکال هندسی، نقش‌مایه‌ها و نقاشی پشت شیشه استفاده کرده تا آثار مدرن خود را خلق کند.

۱۳۹۸/۲/۲ - ۱۰:۵۷

«رونق تولید در هنر» در گفتگو با سعید رضاخان
می توان از نقاشی پشت شیشه در راستای رونق تولید ملی بهره برد
یک هنرمند با بیان اینکه محصولات هنری به عنوان کالای فرهنگی جایگاه خاصی در اقتصاد دارند، گفت: نقاشی پشت شیشه می تواند به رونق تولید ملی کمک کند.

۱۳۹۸/۱/۲۶ - ۱۱:۲۶

تغییر و تحولات نقاشی پشت شیشه در گفتگو با سعید رضاخان
قاجار؛ عصر طلایی بهره گیری کاربردی از نقاشی پشت شیشه
این هنرمند نقاش دوران قاجاریه را عصر طلایی هنر نقاشی پشت شیشه می داند و می گوید: در این دوره نقاشی پشت شیشه بصورت کاربردی در بناها و لوازمی مانند میز و صندلی کار می شد ونوع قلم پردازی های برخی هنرمندان این رشته مثل مهرعلی بسیار خاص وتکرار نشدنی است.

۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۱۳:۰۲

با آثار نقاشان پشت شیشه/
«چهل نقش» در سعدآباد به نمایش درمی آید
سعید رضاخان از برپایی نمایشگاه گروهی نقاشی پشت شیشه با عنوان «چهل نقش» در نگارخانه سعدآباد خبر داد وگفت: در این نمایشگاه آثار ۱۳ هنرمند شیشه نگار به نمایش درمی آید.

۱۳۹۷/۱۱/۲۱ - ۱۰:۱۲

سعید رضاخان:
دوره قاجار اوج هنر نقاشی پشت شیشه ایران است
یک هنرمند با اشاره به اوج گیری نقاشی پشت شیشه در دوره قاجار گفت: این هنر برای استفاده در گچ بری ها و پرده خوانی کشیده می شد و در سقاخانه ها به عنوان نذر قرار می‌گرفت یا این که در اطراف اماکن متبرکه به عنوان سوغاتی فروخته می‌شد.

۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۰:۳۰

با نمایش آثار ۶۰ نقاش پشت شیشه
رضاخان با «رویای شیشه‌ای» به سعدآباد می آید
سعید رضاخان از برپایی نمایشگاه گروهی نقاشان پشت شیشه با عنوان «رویای شیشه‌ای» در نگارخانه سعدآباد خبر داد و گفت: در این نمایشگاه آثار ۶۰ نقاش پشت شیشه به نمایش در می آید.

۱۳۹۷/۹/۲۰ - ۰۹:۴۸

با نمایش آثارنقاشیخط زهرا مرادخانی و سمیه دهقانی/
«نقش آبگینه» به کلک خیال می آید
نمایشگاه نقاشی پشت شیشه با عنوان «نقش آبگینه » با نمایش آثار زهرا مرادخانی و سمیه دهقانی از روز سه‌شنبه ۱۵ آبان در نگارخانه کلک خیال برگزار می شود.

۱۳۹۷/۸/۱۵ - ۱۰:۵۷