خبرگزاری شبستان

شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸

السبت ١٩ صفر ١٤٤١

Saturday, October 19, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه صندوق بین المللی پول
صندوق بین‌المللی پول:
تحریم ایران رشد اقتصادی جهان را کند کرد
صندوق بین‌المللی پول در گزارشی اعلام کرد: بحران تعرفه‌ای آمریکا و چین، کاهش تقاضا در هند و برزیل، ایجاد اختلال در عرضه مواد اولیه در روسیه، ‌شیلی و تحریم‌های اعمال شده علیه ایران سبب شده است رشد اقتصادی جهان با کندی روبه‌رو شود.

۱۳۹۸/۵/۶ - ۱۱:۴۲

پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول از رشد اقتصادی ایران
صندوق بین‌المللی پول در گزارش جدید خود نیز مانند گزارش قبلی پیش‌بینی کرده است که پس از پشت سر گذاشتن دو سال سخت، نرخ رشد اقتصادی ایران از سال آینده میلادی مثبت خواهد شد.

۱۳۹۸/۵/۳ - ۱۲:۳۶

ارزیابی صندوق بین المللی پول از چشم انداز اقتصاد ایران
صادرات ۷۴ درصدی ایران در سال ۲۰۱۹/تورم ۳۷ درصدی
صندوق بین المللی پول در تازه ترین گزارش خود رشد حقیقی اقتصاد ایران را از منفی ۳.۹ درصد در سال ۲۰۱۸، منفی ۶ درصد برای سال ۲۰۱۹ پیش بینی کرده و بر این اساس صادرات ۷۴ درصدی و تورم ۳۷ درصدی را برای کشورمان در این سال اعلام کرده است.

۱۳۹۸/۲/۱۳ - ۱۲:۳۸

صندوق بین المللی پول:
تحریم ایران تاثیر منفی بر روی رشد اقتصاد منطقه ای دارد
صندوق بین المللی پول هشدار داد که تحریم های آمریکا علیه ایران،ناآرامی در خاورمیانه و آفریقای شمالی و قیمت نفت،رشد اقتصادی منطقه ای را کاهش می دهد.

۱۳۹۸/۲/۱۰ - ۰۹:۲۱

۶۲۷ هزار میلیارد تومان؛ تولید ناخالص داخلی ایران در سال جاری
بر اساس آمارهای جهانی تولید ناخالص داخلی کشورمان در چند سال اخیر روند رو به رشدی را داشته است و بنا بر گزارش ماه آوریل صندوق بین‌المللی پول تولید ناخالص داخلی ایران با قیمت‌های ثابت برای سال جاری به ۶۲۷هزار میلیارد تومان می رسد.

۱۳۹۸/۱/۲۱ - ۱۰:۳۷

اقتصاد ایران در رتبه سی ام جهان در سال ۲۰۱۸
صندوق بین‌المللی پول اعلام کرده است رتبه ایران به دلیل کاهش ۲ دهم درصدی در مقایسه با سال ۲۰۱۷، سه رتبه تنزل داشته و ایران در رتبه سی ام جهان در سال ۲۰۱۸ قرار دارد.

۱۳۹۷/۱۲/۲ - ۰۹:۳۱

لاهور، میزبان دومین کنفرانس بین المللی «اقتصاد اسلامی»
دومین کنفرانس بین المللی اقتصاد اسلامی در لاهور پاکستان در حال برگزاری است.

۱۳۹۷/۱۰/۱۶ - ۱۴:۱۷

صندوق بین‌المللی پول:
شفافیت بودجه در ایران تحسین برانگیز است
صندوق بین المللی پول در طی سالیان تشکیل خود گزارشهای متعددی را درباره روند فعالیت های اقتصادی در کشورهای مختلف ارائه داده است و در جدیدترین گزارش اقتصادی خود از خاورمیانه اعلام کرده است: «شفافیت بودجه در ایران تحسین برانگیز است.»

۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۴:۳۷

هشدار صندوق بین المللی پول
جنگ تجاری ترامپ به رشد اقتصاد جهانی ضربه وارد کرده است
صندوق بین المللی پول هشدار داد که جنگ تجاری دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با چین و اروپا به رشد جهانی در سال جاری میلادی ضربه می زند و پیامدهای آن در سال ۲۰۱۹ میلادی بیشتر مشخص می شود.

۱۳۹۷/۷/۱۷ - ۱۱:۰۰

روحانی در دیدار مدیر اجرایی صندوق بین المللی پول:
ایران علاقه مند به گسترش روابط خود با نهادهای پولی جهان بویژه صندوق بین المللی پول است
رئیس جمهوری در دیدار مدیر اجرایی صندوق بین المللی پول تاکید کرد که ایران علاقه مند است روابط خود را با نهادهای پولی جهانی از جمله صندوق بین المللی پول گسترش داده و از نظرات مشورتی این صندوق برای پیشبرد برنامه های اقتصادی خود بهره بگیرد.

۱۳۹۷/۷/۳ - ۰۷:۲۳

چالش عربستان با وام ۱۱ میلیارد دلاری
عربستان برای نخستین بار از بانکهای بین المللی ۱۱ میلیارد دلار وام گرفته است که این امر هشدار صندوق پول را درپی داشته است.

۱۳۹۷/۶/۳ - ۱۱:۳۰

ایران در سال ۲۰۲۱ پانزدهمین اقتصاد جهان می شود
صندوق بین المللی پول پیش بینی کرده ایران سه سال دیگر پانزدهمین اقتصاد بزرگ جهان و بالاتر از عربستان، کانادا و اسپانیا خواهد بود که البته با توجه به تحریم های آمریکا مشخص نیست تا چه حد این پیش بینی محقق شود.

۱۳۹۷/۵/۲۰ - ۰۹:۵۷

ورود «اقتصاد اسلامی» به ارزیابی های مالی «صندوق بین المللی پول»
خبرگزاری شبستان: صندوق بین المللی پول ،قوانین اقتصاد اسلامی را برای ارزیابی های مالی جهانی مورد تایید قرار داد.

۱۳۹۷/۳/۸ - ۱۵:۱۱

چهاردهمین دور افزایش سرمایه ایران در صندوق بین‌المللی پول رقم خورد
خبرگزاری شبستان:کشورمان جزو ۴۴ کشور دعوت شده به کنفرانس برتون وودز برای تشکیل صندوق بین المللی پول بود و در ادامه تعاملات ایران با صندوق بین المللی پول؛ کشورمان سهم خود در صندوق بین‌المللی پول را افزایش داده است.

۱۳۹۵/۱۰/۳۰ - ۰۸:۲۹

افزایش حق رای ایران در صندوق بین المللی پول
خبرگزاری شبستان:با گذشت چند سال از عضویت کشورمان در صندوق بین المللی پول؛ خبرها حاکی از آن است که سهمیه ایران در صندوق بین المللی پول با ۱۳۸ درصد افزایش از رقم قبلی ۱.۴۹۷ میلیون SDR به رقم جدید ۳.۵۶۷ میلیون SDR افزایش یافت.

۱۳۹۴/۱۲/۱۱ - ۰۷:۰۱

پیش بینی صندوق بین المللی پول: وضعیت روشن ایران در سال ۹۵
خبرگزاری شبستان:صندوق بین المللی پول در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرده است که به واسطه برچیده شدن تحریم‌ها، افزایش تولید نفت، کاهش هزینه های تجارت خارجی؛ نرخ اقتصادی ایران در سال آینده خورشیدی به حدود ۴ تا ۵.۵ درصد خواهد رسید.

۱۳۹۴/۱۰/۲ - ۰۹:۰۹

صندوق بین المللی پول:
اگر نفت ۵۰ دلار بماند، ایران برای ۱۰ سال ذخایر ارزی دارد و عربستان فقط برای ۵ سال
خبرگزاری شبستان: صندوق بین‌المللی پول با اشاره به هزینه‌های بالای دولت عربستان هشدار داد با فرض نفت ۵۰دلاری ذخایر ارزی این کشور تا ۵ سال دیگر تمام می‌شود و این رقم را برای ایران ۱۰ سال پیش‌بینی کرد.

۱۳۹۴/۸/۵ - ۰۸:۰۵

صندوق بين المللي پول: ايران دومين اقتصاد بزرگ خاورميانه،شمال آفريقا و آسياي مركزي است
خبرگزاری شبستان:صندوق بین‌المللی پول در جدیدترین بررسی خود از وضعیت اقتصادی منطقه خاورمیانه، شمال آفریقا و آسیای مرکزی، ایران را همانند سال گذشته به عنوان دومین اقتصاد بزرگ این منطقه معرفی کرد.

۱۳۹۴/۸/۳ - ۰۹:۴۵

موافقت مجلس با لایحه اجازه مشارکت دولت در برنامه صندوق بین المللی پول
خبرگزاری شبستان: نمایندگان با لایحه اجازه مشارکت دولت جمهوری اسلامی یاران در برنامه صندوق بین المللی پول برای کاهش فقر و ارتقاء رشد موافقت کردند.

۱۳۹۴/۴/۲۴ - ۰۹:۱۶

کمک های ۸۳۰ میلیون دلاری صندوق بین المللی پول به عراق تصویب شد
خبرگزاری شبستان: صندوق بین المللی پول با کمک مالی عراق در جنگ علیه داعش موافقت کرد.

۱۳۹۴/۳/۱۶ - ۱۱:۴۳