خبرگزاری شبستان

شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸

السبت ١٦ ربيع الثاني ١٤٤١

Saturday, December 14, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه سالمندی
معاون امور توانبخشی بهزیستی فارس عنوان کرد
نیاز به متولی خاص برای حمایت از سالمندان فارس
گودرزی گفت: برای اینکه به سالمندان خدمات مناسب و کافی ارائه شود و مورد حمایت مطلوب قرار بگیرند باید ابتدا متولی خاصی برای این رده از جامعه در نظر گرفته شود.

۱۳۹۸/۸/۲۸ - ۱۸:۵۱

معاون توانبخشی بهزیستی گلستان خبر داد
افزایش مراکز روزانه سالمندی در گلستان
سلمانی با بیان اینکه ۱۰ درصد از جمعیت کشور را سالمندان تشکیل می دهند، گفت: مراکز سالمندی در سال‌های اخیر در استان گلستان افزایش یافته است.

۱۳۹۸/۷/۲۲ - ۰۷:۴۵

شبستان خراسان جنوبی گزارش می دهد؛
توبافی؛ عصای توانمندی «کربلایی کنیز»
«معنویت، تلاش و هنر» عصای دست این روزهای «کربلایی کنیز» است که با پیشتکاری مثال زدنی علاوه بر تامین مخارج زندگی خود و فرزندانش، به احیای این هنر بومی خراسان جنوبی کمر همت بسته است.

۱۳۹۸/۷/۲۱ - ۰۹:۲۸

مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان:
رشد جمعیت در استان اصفهان نگران کننده است
حسین غفرانی گفت: کاهش میزان رشد جمعیت در استان اصفهان نگران کننده شده که به برنامه ریزی جدی در این حوزه نیاز است.

۱۳۹۸/۷/۱۸ - ۱۹:۴۱

از سوی اداره مشاركت‌هاي فرهنگي و اجتماعي شهرداری اصفهان
فراخوان ثبت نام «قصه گویان سپید» اعلام شد
اداره مشاركت‌هاي فرهنگي و اجتماعي شهرداری اصفهان با اعلام انتشار فراخوان ثبت نام «قصه گویان سپید» گفت: تا ۱۰ سال آینده ۲۵ تا ۳۰ درصد جمعیت اصفهان سالمند خواهد شد و هدف از برگزاری برنامه «قصه گویان سپید» از بین رفتن شکاف بین نسلی است.

۱۳۹۸/۷/۱۷ - ۱۴:۱۱

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) فارس خبر داد
اعزام ۴۵ سالمند تحت پوشش کمیته امداد فارس به مشهد مقدس
بذرافشان از اعزام ۴۵ نفر از سالمندان تحت حمایت این نهاد به مشهد مقدس به مناسبت هفته سالمند و حضور در همایش کشوری تجلیل از سالمندان خبر داد و گفت: ۱۳۴ هزار و ۶۱۶ سالمند در استان تحت حمایت این نهاد هستند و از کلیه خدمات حمایتی بهره مند می شوند.

۱۳۹۸/۷/۱۳ - ۱۰:۲۳

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جیرفت:
قریب ۷درصد جمعیت جنوب کرمان را سالمندان تشکیل  می دهند
دکتر علی اصغر خیرخواه، گفت: در جنوب استان کرمان بیش از ۵۱ هزار سالمند وجود دارد که حدود ۷درصد جمعیت در هفت شهرستان جنوب کرمان را شامل می‌شود.

۱۳۹۸/۷/۱۰ - ۲۰:۳۲

طی ۳۰ سال آینده از هر سه نفر یک نفر سالمند خواهد بود!
برنامه‌ریزی مناسب برای استفاده از توان سالمندان در جامعه و پرهیز از نادیده گرفتن توانایی‌های آنها هم از جهت سلامت سالمندان و هم از جهت برخورداری جامعه از تجربه و مشارکت آنها حائز اهمیت است.

۱۳۹۸/۷/۸ - ۱۵:۳۷

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان:
لزوم برنامه ریزی برای رفاه سالمندان استان
مهرابیان با بیان اینکه مدیریت و برنامه‌ریزی قشر سالمند باید در اولویت برنامه‌ها قرار گیرد گفت: جمعیت گیلان روبه پیری است.

۱۳۹۸/۷/۷ - ۱۲:۴۷

معاون بهداشت وزیر بهداشت
سالمندان ۲۵درصد جمعیت ایران را در ۳۰ سال آینده تشکیل می دهند
رییسی گفت: ایران در سالهای آتی با پیری جمعیت روبرو می شود و در ۳۰ سال آینده ۲۵درصد جمعیت ایران را سالمندان تشکیل می دهند.

۱۳۹۸/۵/۱۲ - ۰۸:۳۲

معاون بهداشت وزارت بهداشت:
۲ میلیون و ۷۶۰ هزار بیمار جدید در بسیج ملی فشار خون شناسایی شد
رییسی گفت: در بسیج ملی فشار خون توانستیم فشار خون بیش از ۳۰ میلیون ایرانی را ثبت کنیم که در این طرح ۲ میلیون و ۷۶۰ هزار بیمار با فشار خون بالا شناسایی شد.

۱۳۹۸/۵/۶ - ۱۰:۵۸

داوودی مطرح کرد:
طرح شهید رهنمون، گامی برای محرومیت زدایی است/ بوئین میاندشت ۱۰ درصد پیرتر از کشور
معاون بسیج جامعه پزشکی استان اصفهان تاکید بر اینکه طرح شهبد رهنمون با هدف محرومیت زدایی انجام می‌شود،گفت: در این طرح یک تیم از پزشک عمومی، پرستار، ماما، کارشناس بهداشت محیط و روانشناس تشکیل شده و فعالیت های گسترده ای دارد.

۱۳۹۷/۱۱/۲۷ - ۰۷:۳۳

مروری بر روزنامه های ۲۴ بهمن:
بنزین تولید داخل دست مافیا بود/سونامی سالمندی در راه است
سونامی سالمندی در راه است، نشست روسای جمهوری ایران، ترکیه وروسیه در سوچی، بنزین تولید داخل دست مافیا بود، فوریت های جراحی بودجه، جزئیات عفو گسترده محکومان دادگاه ها، سیرک بی رمق ورشو، از عناوین روزنامه هاست.

۱۳۹۷/۱۱/۲۴ - ۰۸:۳۴

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان ؛
تغذیه مناسب از دوران کودکی در جامعه نهادینه شود
یوسف زاده با بیان اینکه بانوان در ترویج تغذیه مناسب در جامعه نقش موثری دارندگفت: تغذیه و ئرژیم غذایی مناسب بایستی از کودکی در جامعه نهادینه شود.

۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۱۳:۱۲

در گیلان:
۱۴ درصد طلاق ها در سال اول ازدواج رخ می دهد
عباسی با بیان اینکه گیلان با بحران کاهش جمعیت روبرو است گفت: در گیلان ۱۴ درصد طلاق ها در سال اول ازدواج رخ می دهد.

۱۳۹۷/۱۰/۵ - ۲۰:۳۰

کارشناس علوم اجتماعی:
تحولات جمعیتی ایران درحال سقوط آزاد است/ کاهش ۱.۸ درصدی نرخ باروری درکشور
یک کارشناس علوم اجتماعی با بیان اینکه تحولات جمعیتی ایران درحالت سقوط آزاد قرار دارد گفت: امروز نرخ باروری درایران به ۱.۸ درصد کاهش یافته به عبارت دیگر جمعیت ایران در پنج دهه آینده ثابت باقی نمی ماند، یعنی سیر کاهشی را آغاز می کند.

۱۳۹۷/۶/۶ - ۰۸:۴۷

سالمندان نیازمند مهر خانواده هستند نه مراکز سالمندان
خبرگزاری شبستان: سالمندان نیازمند مهر و محبت خانواده و توسعه و بهسازی مراکز ارائه خدمات توانبخشی و بالینی در سطح جامعه هستند.

۱۳۹۶/۷/۲۳ - ۱۳:۰۲

به مدت سه روز؛
۱۷۰ مقاله در پنجمین همایش «پژوهش در توسعه سلامت» ارائه می شود
خبرگزاری شبستان: دبیر علمی پنجمین همایش کشوری پژوهش در توسعه سلامت با بیان اینکه در طول فراخون مقالات ۲۷۶ مقاله به دبیرخانه ارسال شده است، گفت: از مجموع مقالات مورد تائید ۴۵ مقاله در قالب سخنرانی و ۱۲۵ مقاله در قالب پوستر ارائه می شود.

۱۳۹۵/۱۲/۳ - ۱۳:۲۲

۸.۲ درصد جمعیت ایران بالای ۶۰ سال سن دارند/افزایش خط سالمندی در کشور
خبرگزاری شبستان: رئیس سازمان بهزیستی کشور، گفت: در قانون برنامه ششم توسعه از تمام ظرفیت ها برای خدمات رسانی به سالمندان استفاده خواهیم کرد.

۱۳۹۵/۱۱/۱۴ - ۰۱:۱۱

آینده نگری در مدیران تقویت شود
خبرگزاری شبستان:نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سالمندی در جهان رو به افزایش است و به عنوان یک بحران برای هر کشوری تلقی می شود گفت: تصمیم گیری مدیران در زمان بحران است آینده نگری باید در مدیران تقویت و نهادینه شود.

۱۳۹۵/۸/۲۰ - ۱۳:۴۰