خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸

الأحد ٢٣ ذو الحجّة ١٤٤٠

Sunday, August 25, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه سالمندی
معاون بهداشت وزیر بهداشت
سالمندان ۲۵درصد جمعیت ایران را در ۳۰ سال آینده تشکیل می دهند
رییسی گفت: ایران در سالهای آتی با پیری جمعیت روبرو می شود و در ۳۰ سال آینده ۲۵درصد جمعیت ایران را سالمندان تشکیل می دهند.

۱۳۹۸/۵/۱۲ - ۰۸:۳۲

معاون بهداشت وزارت بهداشت:
۲ میلیون و ۷۶۰ هزار بیمار جدید در بسیج ملی فشار خون شناسایی شد
رییسی گفت: در بسیج ملی فشار خون توانستیم فشار خون بیش از ۳۰ میلیون ایرانی را ثبت کنیم که در این طرح ۲ میلیون و ۷۶۰ هزار بیمار با فشار خون بالا شناسایی شد.

۱۳۹۸/۵/۶ - ۱۰:۵۸

داوودی مطرح کرد:
طرح شهید رهنمون، گامی برای محرومیت زدایی است/ بوئین میاندشت ۱۰ درصد پیرتر از کشور
معاون بسیج جامعه پزشکی استان اصفهان تاکید بر اینکه طرح شهبد رهنمون با هدف محرومیت زدایی انجام می‌شود،گفت: در این طرح یک تیم از پزشک عمومی، پرستار، ماما، کارشناس بهداشت محیط و روانشناس تشکیل شده و فعالیت های گسترده ای دارد.

۱۳۹۷/۱۱/۲۷ - ۰۷:۳۳

مروری بر روزنامه های ۲۴ بهمن:
بنزین تولید داخل دست مافیا بود/سونامی سالمندی در راه است
سونامی سالمندی در راه است، نشست روسای جمهوری ایران، ترکیه وروسیه در سوچی، بنزین تولید داخل دست مافیا بود، فوریت های جراحی بودجه، جزئیات عفو گسترده محکومان دادگاه ها، سیرک بی رمق ورشو، از عناوین روزنامه هاست.

۱۳۹۷/۱۱/۲۴ - ۰۸:۳۴

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان ؛
تغذیه مناسب از دوران کودکی در جامعه نهادینه شود
یوسف زاده با بیان اینکه بانوان در ترویج تغذیه مناسب در جامعه نقش موثری دارندگفت: تغذیه و ئرژیم غذایی مناسب بایستی از کودکی در جامعه نهادینه شود.

۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۱۳:۱۲

در گیلان:
۱۴ درصد طلاق ها در سال اول ازدواج رخ می دهد
عباسی با بیان اینکه گیلان با بحران کاهش جمعیت روبرو است گفت: در گیلان ۱۴ درصد طلاق ها در سال اول ازدواج رخ می دهد.

۱۳۹۷/۱۰/۵ - ۲۰:۳۰

کارشناس علوم اجتماعی:
تحولات جمعیتی ایران درحال سقوط آزاد است/ کاهش ۱.۸ درصدی نرخ باروری درکشور
یک کارشناس علوم اجتماعی با بیان اینکه تحولات جمعیتی ایران درحالت سقوط آزاد قرار دارد گفت: امروز نرخ باروری درایران به ۱.۸ درصد کاهش یافته به عبارت دیگر جمعیت ایران در پنج دهه آینده ثابت باقی نمی ماند، یعنی سیر کاهشی را آغاز می کند.

۱۳۹۷/۶/۶ - ۰۸:۴۷

سالمندان نیازمند مهر خانواده هستند نه مراکز سالمندان
خبرگزاری شبستان: سالمندان نیازمند مهر و محبت خانواده و توسعه و بهسازی مراکز ارائه خدمات توانبخشی و بالینی در سطح جامعه هستند.

۱۳۹۶/۷/۲۳ - ۱۳:۰۲

به مدت سه روز؛
۱۷۰ مقاله در پنجمین همایش «پژوهش در توسعه سلامت» ارائه می شود
خبرگزاری شبستان: دبیر علمی پنجمین همایش کشوری پژوهش در توسعه سلامت با بیان اینکه در طول فراخون مقالات ۲۷۶ مقاله به دبیرخانه ارسال شده است، گفت: از مجموع مقالات مورد تائید ۴۵ مقاله در قالب سخنرانی و ۱۲۵ مقاله در قالب پوستر ارائه می شود.

۱۳۹۵/۱۲/۳ - ۱۳:۲۲

۸.۲ درصد جمعیت ایران بالای ۶۰ سال سن دارند/افزایش خط سالمندی در کشور
خبرگزاری شبستان: رئیس سازمان بهزیستی کشور، گفت: در قانون برنامه ششم توسعه از تمام ظرفیت ها برای خدمات رسانی به سالمندان استفاده خواهیم کرد.

۱۳۹۵/۱۱/۱۴ - ۰۱:۱۱

آینده نگری در مدیران تقویت شود
خبرگزاری شبستان:نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سالمندی در جهان رو به افزایش است و به عنوان یک بحران برای هر کشوری تلقی می شود گفت: تصمیم گیری مدیران در زمان بحران است آینده نگری باید در مدیران تقویت و نهادینه شود.

۱۳۹۵/۸/۲۰ - ۱۳:۴۰

سونامی سالمندان در مسیر ایران
خبرگزاری شبستان: مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی گفت: براساس مطالعات انجام گرفته جمعیت ایران به سوی سالمندی حرکت می کند و از آن به سونامی سالمندی تعبیر می شود.

۱۳۹۵/۷/۷ - ۱۴:۳۱

یک مشاور خانواده در گفت و گو با شبستان:
ازدواج جزو حقوق انسانی سالمندان است
خبرگزاری شبستان:یک مشاور خانواده گفت: ازدواج مجدد زنان و مردان سالمندی که همسرشان فوت کرده یا متارکه کرده اند جزء حقوق انسانی آنها است و کسی نباید دخالت کند.

۱۳۹۴/۱۰/۲۷ - ۱۱:۳۶

وقت «قرار» شبکه افق به دوران سالمندی رسید
خبرگزاری شبستان: برنامه سبک زندگی «قرار» در نیمه دوم هفته جاری به موضوع زندگی سالمندی، حقوق و تکالیف این قشر از اجتماع می پردازد.

۱۳۹۴/۴/۳۰ - ۰۹:۴۳

زمینه های مشارکت سالمندان در جامعه فراهم شود/ تشکیل شورای سالمندی در گیلان
خبرگزاری شبستان: مدیرکل بهزیستی گیلان گفت: سالمند دنیایی از تجربه است و باید زمینه‌های حضور سالمند در جامعه با حفظ احترام و شأن آنها فراهم شود.

۱۳۹۳/۸/۲۸ - ۱۰:۳۸

سالمندان جهت ورود در اجتماع نیازمند مناسب سازی فرهنگی هستند
خبرگزاری شبستان: مدیرکل بهزیستی گیلان گفت: سالمندان ما برای ورود به جامعه علاوه بر مناسب سازی فیزیکی نیازمند مناسب سازی فرهنگی هستند تا منزلت اجتماعی آنها حفظ شود.

۱۳۹۳/۸/۲۶ - ۱۶:۲۱

سالمندان تحت پوشش حمایت مالی فرزندان در بدترین شرایط روانی
خبرگزاری شبستان: عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با تاکید بر لزوم حمایت اقتصادی از سالمندان گفت: سالمندانی که از فرزندان خود حمایت های مالی دریافت می کنند در بدترین شرایط روانی قرار دارند.

۱۳۹۳/۷/۱۲ - ۱۰:۳۶

در آینده ای نزدیک رخ می دهد:
افزایش 30 درصدی سالمندان در ایران
خبرگزاری شبستان: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه باید جامعه و نهادهای اجتماعی را برای ورود به سن سالمندی آماده کنیم، تصریح کرد: 30 درصد از جمعیت کشورمان در سال های آینده سالمند خواهند بود.

۱۳۹۳/۷/۱۰ - ۱۲:۰۴

تصویب سند ملی سالمندان با مشارکت کانون های بازنشستگی
معاون رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تصویب نهایی سند ملی سالمندان خبر داد و گفت: این سند با مشارکت کانون های بازنشستگی تا 2 ماه آینده اجرایی می شود.

۱۳۹۳/۷/۱۰ - ۱۲:۰۰

اعمال سیاست کنترل موالید باعث افزایش تعداد سالخوردگان در كشورشد/
کنترل موالید و کاهش مرگ و میر؛ مهم ترين عامل سالمندی و افزایش امید به زندگی
خبرگزاری شبستان: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان، گفت: کنترل موالید و کاهش مرگ و میر، مهم ترين عامل سالمندی و افزایش امید به زندگی است.

۱۳۹۳/۶/۲۶ - ۱۳:۰۱