خبرگزاری شبستان

شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸

السبت ٢٠ رمضان ١٤٤٠

Saturday, May 25, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه هنر اسلامی
كتاب‌های‌ جدید پژوهشكده فرهنگ و هنر اسلامی در نمایشگاه كتاب
خبرگزاری شبستان:پژوهشكده فرهنگ و هنر اسلامی حوزه هنری با ۹۴ عنوان كتاب كه ۱۲ عنوان آن چاپ اول است در بیست و هشتمین نمایشگاه كتاب تهران حضور دارد

۱۳۹۴/۲/۲۰ - ۰۹:۱۹

به زودی:
نمایشگاه اسلامی در رم ایتالیا برگزار می شود
خبرگزاری شبستان: نمایشگاه هنرهای اسلامی در ماه جولای به همت دولت کویت در یک موزه در رم ایتالیا برگزار می شود.

۱۳۹۴/۲/۱۹ - ۱۴:۰۳

هنر اسلامی و زبان بیان به روایت بورکهارت
خبرگزاری شبستان: مباحث کلامی، فلسفی، عرفانی و هنر اسلامی با نگاهی بر زوایایی از زندگی و جامعه اسلامی به قلم تیتوس بورکهارت کتاب شد.

۱۳۹۴/۱/۲۹ - ۰۹:۴۱

گزارش شبستان//
نبود آموزش های مدون هنر انقلاب پس از گذشت سه دهه/ هنر اسلامی نیازمند توجه بیشتر است
خبرگزاری شبستان: هنر یکی از نیازهای انقلاب اسلامی محسوب می شود که پس از گذشت سه دهه هنوز آموزش مدونی برای آن تدوین نشده است.

۱۳۹۴/۱/۲۶ - ۱۱:۵۳

چاپ دوم «هنر اسلامی و زبان بیان»
خبرگزاری شبستان :چاپ دوم کتاب «هنر اسلامی و زبان بیان» تألیف «تیتوس بورکهارت» با ترجمه مسعود رجب نیا از توسط انتشارات سروش منتشر شد.

۱۳۹۴/۱/۲۶ - ۱۱:۰۱

اکبری:
هنر انقلاب ریشه در ملكوت دارد
خبرگزاری شبستان: یک پژوهشگر اجتماعی، معتقد است، هنر اسلامی ریشه در ملكوت دارد به همین جهت مسیر عروج انسان به جایگاه متعالی و حقیقی است كه خداوند ترسیم كرده است.

۱۳۹۴/۱/۲۴ - ۰۹:۰۶

رسالت هنرمندان، تبیین مرز هنر اسلامی و انقلابی با هنر آمریکائی است
خبرگزاری شبستان: مسئول سازمان بسیج هنرمندان  چهارمحال و بختیاری گفت: رسالت هنرمندان، تبیین مرز هنر اسلامی و انقلابی با هنر آمریکائی است.

۱۳۹۴/۱/۲۳ - ۱۴:۰۵

سایه تقلید از غرب بر سر موسیقی سنتی ایران
خبرگزاری شبستان: رئیس حوزه هنری استان قزوین با اشاره به مشکل تقلید در حوزه موسیقی گفت: وقتی یک سلیقه و سبک روی کلیت موسیقی ایران سایه انداخت آن زمان نشانه ای از هنر موسیقی ایرانی نخواهد ماند.

۱۳۹۴/۱/۲۳ - ۱۱:۲۰

رئیس حوزه هنری خراسان رضوی :
هنرمند بسیجی باید با ذوق هنری، ارزش‌های انقلاب را به مردم معرفی کند
خبرگزاری شبستان: رئیس حوزه هنری خراسان رضوی گفت: هنرمند بسیجی، هنرمندی است که ارزش‌های انقلاب اسلامی را بشناسد و در مسیر این ارزش‌ها هنر خود را نشان دهد و به وسیله ذوق و هنر خود این ارزش‌ها را به مردم معرفی کند.

۱۳۹۴/۱/۲۳ - ۰۸:۳۷

مسئول بسیج هنرمندان استان ایلام؛
عضویت ۲ هزار و ۴۰۰ هنرمند در سازمان بسیج هنرمندان/ هنر متعهد یکی از ارکان تحقق همدلی و همزبانی مردم و مسئولان است
خبرگزاری شبستان: مسئول بسیج هنرمندان استان ایلام، گفت: توجه به هنر متعهد یکی از ارکان مهم و تاثیر گذار در راستای تحقق شعار سال جاری با نام دولت و ملت، همدلی و هم زبانی است.

۱۳۹۴/۱/۲۲ - ۱۲:۲۲

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام:
هنرمندان نقش مهمی در ترویج هنر انقلاب اسلامی دارند/ برگزاری مراسم روز هنر انقلاب اسلامی در ایلام
خبرگزاری شبستان: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، گفت: هنرمندان عرصه های مختلف هنری نقش و رسالت مهمی در زمینه ترویج هنر اسلامی در بین اقشار مختلف مردم به ویژه نسل جوان دارند.

۱۳۹۴/۱/۱۸ - ۰۹:۰۴

مدیر حوزه هنری استان ایلام:
ترویج اندیشه های شهید آوینی در راس برنامه های فرهنگی روز هنر اسلامی باشد
خبرگزاری شبستان: مدیر حوزه هنری استان ایلام بر ضرورت تبیین اندیشه ها و دیدگاه های شهید مرتضی آوینی در برنامه ها و فعالیت های روز هنر اسلامی تاکید کرد.

۱۳۹۴/۱/۱۸ - ۰۹:۰۰

«تجلی معنا در هنر اسلامی» با دومین چاپ
خبرگزاری شبستان:«تجلی معنا در هنر اسلامی » نوشته نویسندگانی چون جاناتان بلوم،شیلا بلر،کارل جی دوری،ریچارد اتینگهاوسن و اولگ گرابر با ترجمه اکرم قیطاسی است که توسط سوره مهر به چاپ دوم رسیده است.

۱۳۹۳/۱۲/۱۰ - ۱۰:۱۳

هنر زبان ماندگار/ لزوم معرفی انقلاب اسلامی با هنر اسلامی به جهان
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه هنر زبان ماندگار است گفت: انقلاب اسلامی باید با هنر و آموزه های اسلامی به جهان معرفی شود.

۱۳۹۳/۱۱/۲۸ - ۱۵:۴۹

هنر اسلامی ما از دین، ایمان و فطرت پاک انسان ها برآمده است
خبرگزاری شبستان: مدیر امور انجمن های سازمان بسیج هنرمندان فارس بر لزوم توجه به مطالبات مقام عظمای رهبری در خصوص هنر اسلامی تاکید کرد و گفت: هنر اسلامی ما از دین، ایمان و فطرت پاک انسان ها برآمده است که از صحیح هدایت شود می تواند کارهای بزرگی را انجام دهد.

۱۳۹۳/۱۱/۲۵ - ۲۳:۱۳

هنرمندان، هنر دینی و اسلامی را جایگزین هنر غربی کنند
خبرگزاری شبستان: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، بر توجه هنرمندان به هنر دینی تاکید کرد و اظهار داشت: هنرمندان ما شناخت زیادی از هنر اسلامی و دینی ندارند و آموزه هایی که از حوزه هنر دارند با فرهنگ ما فاصله دارد.

۱۳۹۳/۱۱/۱۵ - ۱۹:۴۷

نمایش اولین قرآن گیاهی جهان + عکس 
خبرگزاری شبستان: اولین قرآن جهان که از گیاه پدید آمده در دوبی درحال نمایش است. برای اولین بار است که این قرآن گیاهی که توسط پزشکی ترک در بیش از سه دهه پیش پدید آمده، در دوبی به نمایش در می آید.

۱۳۹۳/۹/۱۵ - ۱۷:۱۸

هنر اسلامی می تواند سكوی پرشی برای آینده باشد
خبرگزاری شبستان: دكتر بلخاری در نشست هنر و توسعه گفت: می توان از هنر به عنوان ابزاری مهم در توسعه فرهنگی و بینشی استفاده كرد اما ابتدا باید این هنر را تبیین كرد.

۱۳۹۳/۹/۱۵ - ۱۰:۱۲

به آموزش تخصصی هنر اسلامی ایرانی نیاز داریم
خبرگزاری شبستان: مولف كتاب های نگارگری معتقد است كه نگارگری ایران پس از انقلاب اسلامی به جایگاه مناسبی دست یافته است.

۱۳۹۳/۹/۱۰ - ۱۱:۴۴

حرم مطهر رضوی نمایشگاهی تمام عیار از هنر اسلامی-ایرانی است
خبرگزاری شبستان: مدیرکل میراث فرهنگی استان خراسان رضوی گفت: حرم مطهر رضوی نمایشگاهی تمام عیار از هنرهای اسلامی-ایرانی است.

۱۳۹۳/۸/۱۰ - ۱۵:۴۶