خبرگزاری شبستان

شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸

السبت ٢٢ ذو الحجّة ١٤٤٠

Saturday, August 24, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه چشم زخم
شبستان گزارش می دهد
چشم زخم واقعیت دارد/راه مصونیت از چشم شور
چشم زخم، آسیب و ضرری است که از حسادت و بدخواهی و حتی ممکن است از سر علاقه به شخص یا چیزی برسد و همین در فرهنگ عامیانه به شوری چشم تعبیر شده است. نسبت به این پدیده در آموزه های دینی نیز تصریحاتی وجود دارد.

۱۳۹۷/۱۱/۸ - ۱۵:۱۴

مدیر گروه عرفان و تصوف دانشگاه ادیان و مذاهب قم در گفتگو با شبستان:
علت اصلی مرگ انسان ها/آنچه شیاطین را علیه آدمی تحریک می‌کند
خبرگزاری شبستان: این دو گروه به گونه‌ای گرفتار شرک شده‌اند یعنی غیر خدا را کاره‌ای دانسته‌اند مثلا آنجایی که شخص به دلیل حسادت و خباثت درون، چشم زخم دارد گمان می‌کند این نعمت برای خود آن شخص صاحب نعمت است.

۱۳۹۳/۹/۸ - ۰۹:۲۹

کارشناس امور متافیزیک در گفتگو با شبستان:
آیا دود کردن اسپند از چشم زخم جلوگیری می کند؟
خبرگزاری شبستان: اسپند دود کردن از آدابی است که در میان سنن و رسوم ما دیده می‌شود؛ ریشه این باور را نمی‌توان به طور دقیق واکاوی کرد اما جزو خرده فرهنگ‌ها بوده که در دوره‌ای احیا شده است.

۱۳۹۳/۷/۱ - ۰۸:۵۰