خبرگزاری شبستان

شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

السبت ١٤ شعبان ١٤٤٠

Saturday, April 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه دعای عهد
حدیث انتظار...
دعای «عهد»؛ میانبر ارتباط با امام عصر(عج)
خبرگزاری شبستان: حفظ و تقویت پیوند قلبی با امام عصر(عج) و تجدید دایمی عهد و پیمان با آن حضرت(عج) از وظایف مهمی است که هر شیعه منتظر در عصر غیبت بر عهده دارد. حداقل کاری که برای حفظ و تقویت این پیوند قلبی می توانیم انجام دهیم، خواندن دعای عهد است.

۱۳۹۶/۸/۲۰ - ۰۸:۵۰

ظهور با پایبندی به تعهداتِ دعای عهد رخ می دهد
خبرگزاری شبستان: دعای عهد، عهدنامه راستین منتظران ظهور و یاران واقعی حضرت حجت(عج) است. ای کاش کمی در خواسته هایی که در این دعا مطرح می کنیم، می اندیشیدیم... ای کاش به همه تعهدات خود در این عهدنامه پایبند بودیم...!

۱۳۹۶/۶/۱۵ - ۱۰:۴۱

ویژگی های منحصربفرد عشق به امام زمان(عج)/آیاتی که تا وقت ظهور محقق نمی شوند
خبرگزاری شبستان: اول می‌گوید: «عَهْدا» مهدی جان با تو عهد دارم. بعد می‌گوید: بالاتر از عهد، «عَقْدا» با تو گره می‌خورم. می‌گوید: بالاتر از گره، «عَهْداً وَ عَقْداً وَ بَیْعَة» اصلاً با تو بیعت می‌کنم. «عَهْداً» تعهد دارم. بالاتر از تعهد، گره می خورم.

۱۳۹۶/۴/۲۵ - ۰۹:۲۷

«عهد»؛ عمل به وظیفه منتظرانه در میدان دعا
خبرگزاری شبستان: دعا تنها دارایی حقیقی انسان است: «اِغْفِرْ لِمَنْ لا يَمْلِكُ إلاّ الدُّعاءَ»، چون جوهره دعا اقرار به فقر و عرض نیاز به پیشگاه بی نیاز مطلق است و جز خدا در برابر او چیزی جز فقر و نیاز نیست «أَنْتُمُ الْفُقَرَاءُ إِلَى اللَّه» است.

۱۳۹۶/۴/۶ - ۱۰:۴۴

دعای عهد در تقدیر انسان موثر است/ توصیه حضرت امام(ره) بر این دعا
خبرگزاری شبستان: حضرت امام (ره) می فرمودند: دعای عهد در تقدیر انسان موثر است. خودشان هم برای خواندن دعای عهد برنامه داشتند و این برنامه را تا آخرین روز حیاتشان و در بیمارستان ادامه دادند.

۱۳۹۶/۳/۲ - ۱۳:۵۲

دعاها و زیاراتی که سبب ارتباط با امام مهدی(عج) می شوند
خبرگزاری شبستان: از خواص اين دعا است كه اگر در جايى با حضور قلب و اخلاص تمام و توجه به مضامين عالى آن خوانده شود، عنايت و توجه امام زمان(عج) را به آن مكان جلب مى كند، بلكه آن حضرت(عج) در آنجا حضور مى يابد، چنان كه در بعضى جاها اتفاق افتاده است.

۱۳۹۶/۱/۲۱ - ۱۴:۱۹

حجت الاسلام کفیل در گفت وگو با شبستان:
ظهور، دغدغه فاطمی می خواهد/حضرت زهرا(س) تجلی«وَ الْمُسْتَشْهَدِينَ بَيْنَ يَدَيْهِ» است
خبرگزاری شبستان: برخی افراد در مسیر دین و دفاع از امام تا جایی پیش می روند که به نفعشان باشد نه ضررشان؛ اما حضرت زهرا(س) عملگرا بودند و در این مسیر تا پایان جان پیش رفتند و نهایتاً دعای «وَ الْمُسْتَشْهَدِينَ بَيْنَ يَدَيْهِ» عینیت بخشیدند.

۱۳۹۵/۱۲/۱۱ - ۰۹:۱۰

آیا راهی برای دیدار امام زمان(عج) وجود دارد؟!
خبرگزاری شبستان: دیدار امام زمان(عج) جاده یک طرفه ای است که چیزی از آن در اختیار ما نیست و هرچه هست، لطف و کرم دوست است و نظر محبت و عنایت او، به برخی از صالحان و مشتاقان و عاشقان منتظر.

۱۳۹۵/۱۱/۲۷ - ۱۴:۳۲

چهل گام تا یاری امام زمان(عج)(۱)
دعای عهد در چه شرایطی انسان را از یاران ولیعصر(عج) می کند؟
خبرگزاری شبستان: باید بدانیم که هیچ سنخیتی بین انسان گناهکار با امام زمان(عج) وجود ندارد؛ باید در نظر داشت آثار ذکرشده در دعای عهد و سایر دعاها و زیارات، ممکن است مقید باشد به اینکه اعمال و رفتار دیگر نیز درست و مطابق موازین شرع باشد.

۱۳۹۵/۸/۱۷ - ۱۵:۱۳

تدارک جمکران برای آخر هفته زائران
خبرگزاری شبستان: مسجد مقدس جمکران این هفته نیز همچون گذشته با برنامه های متنوع میزبان زائران این مکان عظیم الشان است.

۱۳۹۵/۶/۱۶ - ۱۰:۵۴

مبلغ بین‌المللی عنوان کرد:
جناح زدگی افراد را از جامعه مهدوی دور می‌کند/رجعت، تجلی دین است
خبرگزاری شبستان:مبلغ بین‌المللی با بیان اینکه جناح‌زدگی افراد را از جامعه مهدوی دور می‌کند، گفت:افرادی که در قالب جناح و جریان قدم بر می‌دارند، نمی‌توانند جزء «وَ الْمُمْتَثِلينَ لأِوامِرِهِ» و «وَ السّابِقينَ اِلى اِرادَتِهِ» حضرت باشند ...

۱۳۹۵/۳/۲۳ - ۰۸:۳۹

حجت الاسلام نصوری در گفت و گو با شبستان؛
در سال نو انتظار را با دعای عهد آغاز کنیم
خبرگزاری شبستان: معاون تبلیغ و ارتباطات مرکز تخصصی مهدویت گفت: توصیه به خواندن دعای عهد در ابتدای سال بدین معناست که سال قبل و سال بعدِ خواننده دعا نباید یکسان باشد. باید حرکت رو به جلو داشته باشد و بتواند به بسترسازی ظهور سرعت ببخشد.

۱۳۹۵/۱/۸ - ۱۰:۴۲

مبلغ بین‌المللی عنوان کرد:
تجدید بیعت روزانه با امام عصر (عج) در دعای عهد
خبرگزاری شبستان: مبلغ بین‌المللی با بیان اینکه ما هر روز در دعای عهد با امام زمان(عج) تجدید بیعت می‌کنیم، گفت: اگر ما به این مسأله توجه کنیم، در طول روز و در مناسبات فردی و اجتماعی، رفتار مناسبی خواهیم داشت و مطابق با خواسته‌های حضرت گام برمیداریم.

۱۳۹۴/۹/۳۰ - ۰۸:۱۴