خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸

الثلاثاء ١٩ رجب ١٤٤٠

Tuesday, March 26, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه دانشگاه مذاهب اسلامی
حجت الاسلام مبلغی در نشست خبری:
مبارزه با خشونت باید علمی باشد/بررسی نقش علوم دینی در مبارزه با افراط گرایی
خبرگزاری شبستان: رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی با بیان اینکه اگر برای مبارزه با خشونت نگاهی علمی و دانشی نداشته باشیم به بیراهه رفته‌ایم، گفت: خاستگاه مبارزه با خشونت باید بر اساس مطالعات علمی باشد و تنها به یک یا ۲ دانش نباید بسنده کرد.

۱۳۹۵/۱۰/۵ - ۱۲:۱۶

رئيس مركز گفت‌وگوي اديان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي:
علما و نخبگان فرهنگي اسلام برابر افراط‌گرايي ایستادگی کنند
خبرگزاری شبستان: تحقیقات بسیاری در ریشه‌یابی این مسئله شده و اجلاس‌های متعددی هم در بررسی راهکارهای مقابله با این پدیده شوم برگزار شده است اما همواره نیازمند توجه و ایستادگی علمای اسلام و نخبگان فرهنگی جامعه در برابر افراط‌گرایی هستیم.

۱۳۹۵/۱۰/۴ - ۱۵:۰۵

از سوی دانشگاه مذاهب اسلامی:
کنفرانس «علوم انسانی و دینی؛ مبارزه با افراط گرایی» ۸ دی ماه برگزار می‌شود
خبرگزاری شبستان: کنفرانس بین‌المللی «علوم انسانی و دینی؛ مبارزه با افراط گرایی» با رویکرد ضرورت پاکسازی علوم از افراطی‌گری برگزار می‌ شود.

۱۳۹۵/۹/۲ - ۰۹:۳۹

دانشگاه مذاهب اسلامی عضو هیئت علمی می‌پذیرد
خبرگزاری شبستان: شرایط اختصاصی متقاضیان عضویت در هیات علمی دانشگاه مذاهب اسلامی برای شهریور ۹۵ اعلام شد.

۱۳۹۵/۶/۱۶ - ۱۰:۱۴

در رشته‌های «فقه و حقوق شافعی» و «فقه و حقوق حنفی»
دانشگاه مذاهب اسلامی از روحانیـون مدارس علـوم دیـنی اهل سنت، دانشجو می پذیرد
خبرگزاری شبستان: دانشگاه مذاهب اسلامی از بین طلابِ مدارس علوم دینی اهل سنت در دو رشته «فقه و حقوق شافعی» و «فقه و حقوق حنفی» در مقطع کارشناسی برای سال تحصیلی ۹۶-۹۵ دانشجو می پذیرد.

۱۳۹۴/۱۲/۱۳ - ۱۲:۰۹

با حضور دکتر دولابی؛
«شبهات انسجام درونی قرآن کریم» در دانشگاه مذاهب اسلامی بررسی شد
خبرگزاری شبستان: اولین نشست از سلسله نشست‌های «بررسی شبهات انسجام درونی قرآن کریم» به همت انجمن علمی علوم قرآن و مجمع خادمان قرآن کریم دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار ‌شد.

۱۳۹۴/۱۱/۲۶ - ۱۱:۳۳

از ۲۵ بهمن ماه برگزار می‌شود
سلسله نشست‌های «بررسی شبهات انسجام درونی قرآن کریم»در دانشگاه مذاهب اسلامی
خبرگزاری شبستان: سلسله نشست های «بررسی شبهات انسجام درونی قرآن کریم» با حضور دکتر دولابی به همت انجمن علمی علوم قرآن و مجمع خادمان قرآن کریم دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار می‌شود.

۱۳۹۴/۱۱/۱۸ - ۱۶:۱۶

تمدید مهلت ارسال آثار به مسابقه مقاله نویسی "وحدت" دانشگاه مذاهب اسلامی
خبرگزاری شبستان: مهلت ارسال مقالات و آثار به مسابقه مقاله نویسی «وحدت» که با موضوع «بررسی موانع و عوامل همگرایی در جهان اسلام» به همت معاونت پژوهشی و روابط عمومی دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار می‌گردد، تا ۲۵ اسفند تمدید شد.

۱۳۹۴/۱۱/۱۴ - ۱۱:۵۲

جدیدترین شماره مجله «مطالعات تقریبی مذاهب اسلامی» منتشر شد
خبرگزاری شبستان: شماره ۴۱ مجله علمی- ترویجی «مطالعات تقریبی مذاهب اسلامی» دانشگاه مذاهب اسلامی با سرمقاله‌ای از دکتر سید احمد زرهانی با عنوان «قرآن، کلید درهای بسته امت» چاپ و منتشر شد.

۱۳۹۴/۱۱/۱۲ - ۱۵:۱۱

امضاء تفاهم‌نامه همکاری‌‌های علمی میان دانشگاه مذاهب اسلامی،پیام نور و دانشگاه بغداد
خبرگزاری شبستان: مراسم انعقاد تفاهم نامه سه جانبه میان دانشگاه مذاهب اسلامی، دانشگاه پیام نور و دانشگاه بغداد، با حضور رؤسا، معاونین ومدیران این سه نهاد علمی به میزبانی دانشگاه پیام نور برگزار شد.

۱۳۹۴/۱۱/۷ - ۱۴:۴۱

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی در دیدار با علمای اهل سنت پاکستان:
هیچ راهی فراروی امت اسلامی به جز نهضت بازگشت به قرآن وجود ندارد
خبرگزاری شبستان:رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی گفت: علمای مذاهب اسلامی از شیعه و سنی گرد هم آیند و مجمعی عالی با هدف بهره‌گیری از قرآن در جهت بنای مناسباتي سالم در فضای امت تشکیل دهند تا مذاهب اسلامی در مسیر سلامت و حل مشکلات اساسی قدم بردارند.

۱۳۹۴/۱۰/۲۹ - ۱۵:۴۵

به مناسبت هفته وحدت اعلام شد:
فراخوان مقاله موانع و عوامل همگرایی در جهان اسلام
خبرگزاری شبستان: دانشگاه مذاهب اسلامی مسابقه مقاله نویسی با موضوع بررسی موانع و عوامل همگرایی در جهان اسلام را به مناسبت هفته وحدت برگزار می کند.

۱۳۹۴/۹/۲۹ - ۱۲:۰۱