خبرگزاری شبستان

شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷

السبت ١٧ جمادى الثانية ١٤٤٠

Saturday, February 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه نگاه عامیانه به منجی
گزارش شبستان از حال و هوای انتظار در جامعه؛
توقعات مردم از دولت موعود/راه سحر شدن یلدای غیبت از ورای انتظار
خبرگزاری شبستان: یکی از بزرگان می گفت: انسانی که منتظر صبح است، بیکار نمی نشیند تا صبح بیاید، اگر خانه تاریک باشد، روشنایی تهیه می کند و اگر سرد باشد، به دنبال گرمایش می رود؛ لذا انتظار هم به معنای دست روی دست گذاشتن نیست، بلکه یک عمل است.

۱۳۹۶/۱۰/۲۳ - ۱۰:۰۱

علاقه عامیانه به امام زمان(عج) می تواند آسیب زا باشد
خبرگزاری شبستان: منظور از علاقه عامیانه، علاقه های سطحی و یا بدون پشتوانه ای است که هر لحظه در معرض از بین رفتن قرار دارد. علاقه ای که بر مبنای نظری غلط و شناخت ناصحیح استوار شده است.

۱۳۹۵/۷/۴ - ۱۴:۴۷

انتظار عامیانه؛ انتظار عالمانه (۹)
نگاه عامیانه به مهدویت می تواند مانع عاقبت به خیری منتظران شود
خبرگزاری شبستان: منتظرانی که عامیانه به موضوع منجی و مهدویت نگاه می کنند ممکن است بعد از ظهور جزو دشمنان امام زمان علیه السلام قرار بگیرند. کما این که در روایات هم به این مطلب تصریح شده است .

۱۳۹۵/۶/۶ - ۱۲:۳۹

انتظارعامیانه. . .
عبور از عوام زدگی مقدمه نجات و اتصال به جامعه موعود
خبرگزاری شبستان: کمترین زیان نگاه عامیانه به منجی این است که تکلیف ما را برای یاری او و مقدمه سازی برای قیام او معلوم نمی کند.

۱۳۹۳/۶/۲۷ - ۱۳:۱۱