خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸

الأحد ١٨ ذو القعدة ١٤٤٠

Sunday, July 21, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه معماری و شهرسازی
رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران:
تامین منابع درآمدی مهم ترین چالش پیش روی مدیریت شهری
سالاری با اشاره به چالش های پیش روی مدیریت شهری در سال جدید، گفت: تامین منابع درآمدی یکی از مهم ترین چالش های پیش روی مدیریت شهری در سال ۹۸ است.

۱۳۹۸/۱/۱۶ - ۱۰:۰۲

کارشناس مدیریت بحران:
برنامه ریزی برای مدیریت بحران مبنای توسعه پایدار/ به تاب آوری شهری توجه شود
پناهی، مدیریت جامع بحران را یکی از کلیدی ترین زیربناهای حاکمیتی عنوان کرد و گفت: توسعه پایدار در هر کشوری به نحوه مدیریت بحران در آن کشور وابسته است.

۱۳۹۸/۱/۱۲ - ۱۳:۵۶

الگوی طراحی شهری تهران بر اساس حمل و نقل عمومی شکل می گیرد/معماری خاص تهران را تعریف کنیم
رییس شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر طراحی شهری بر اساس حمل و نقل عمومی ریل پایه گفت: برای هویت بخشی به شهر به معماری خاص تهران نیاز داریم.

۱۳۹۷/۱۲/۸ - ۱۵:۵۸

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران:
طراحی شهری آسیب شناسی شود/ معماری شهری مبنای تصمیم سازی در مدیریت شهری
سالاری با بیان اینکه امروز باید از مجموعه تصمیم گیری ها در حوزه معماری و طراحی شهری آسیب شناسی داشته باشیم، گفت: حوزه معماری و شهرسازی یک حوزه ای است که مبنای بسیاری از حوزه های تخصصی دیگر در مدیریت شهری و در کشور است.

۱۳۹۷/۱۲/۸ - ۱۱:۴۳

باحضور معاون وزیر راه وشهرسازی:
ساخت ۱۵۰۰ واحد مسکونی در بافت فرسوده استان بوشهر کلید خورد/ بازآفرینی ۲۵۰ میلیارد ریالی ۲۷۰ محله ایران
خبرگزاری شبستان: معاون وزیر راه وشهرسازی با اشاره به ساخت واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده کشور گفت: در این زمینه تسهیل‌گران ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده ساخته می‌شود که یک‌هزار و ۵۰۰ واحد آن در بافت فرسوده استان بوشهر امروز کلید خورد.

۱۳۹۷/۹/۲۹ - ۱۹:۰۰

غفلت از بهره برداری از پساب ها در شهر تهران
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: احداث شبکه فاضلاب شهر تهران از حدود یک دهه پیش آغاز شده و تا کنون ۶۰ تا ۷۰ درصد آن ساخته شده است اما متاسفانه بدلیل عدم اتخاذ راهکارهای لازم برای استفاده از پساب های فاضلاب،کلیه پساب ها به سمت جنوب شهر تهران جاری می شو

۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۲:۴۴

معاون شهردار تهران، مطرح کرد
بازنگری طرح تفصیلی، فرصتی برای افزایش انضباط شهری
معاون شهردار تهران گفت: استفاده درست از فرصت‌ها و طرح‌های شهری، نگرانی از تأثیرات بودجه بر شهرداری تهران را به حداقل می رساند.

۱۳۹۷/۷/۳۰ - ۱۶:۳۷

نگاه محلی و منطقه ای به پروژه ها
خبرگزاری شبستان: معاون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران گفت: تکالیفی که از سوی شورا برای شهرداری مشخص می شود، انجام خواهد شد و در عین حال ما به پروژه ها نگاه محلی و منطقه ای داریم.

۱۳۹۶/۹/۲۶ - ۱۴:۰۱

به سمت درآمدهای پایدار شهری حرکت کنیم
خبرگزاری شبستان: معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با بیان اینکه باید به سمت درآمدهای پایدار حرکت کنیم،‌ گفت: باید راهکارهای لازم برای تحقق درآمدهای پایدار ایجاد کنیم.

۱۳۹۶/۹/۱۴ - ۱۷:۰۴

برگزاری چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران در خرم آباد
چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران در خرم آباد با حضور طالبیان، معاون میراث فرهنگی کشور برگزار شد.

۱۳۹۵/۱۱/۲۴ - ۱۵:۳۷

چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران در بیرجند
چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران با حضور جمعی از دانشجویان استان خراسان، مسئولین کشوری و استانی در تالار وحدت دانشگاه بیرجند برگزار شد.

۱۳۹۵/۱۱/۶ - ۰۰:۱۷

ساختمان سازی خلاف قانون، حق الناس است/معماری شهری در ساری رعایت نمی شود
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه درمازندران با بیان اینکه در زلزله بم بیشترین خسارت را ساختمان های قدیمی و فاقد استحکام بنا، متحمل شدند، خاطرنشان کرد: ساختمان سازی خلاف قانون و مقررات ساختمان و نظام مهندسی، یک نوع حق الناس است.

۱۳۹۵/۱۰/۱۱ - ۱۴:۲۴

مهلت یک ماهه برای توافق بین شهرداری تهران و شرکت راه آهن
خبرگزاری شبستان: رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران گفت: کمیته ای از کارشناسان شهرداری، شورای شهر و راه آهن برای تعیین قیمت اراضی آزاد شده خط آهن تشکیل شود.

۱۳۹۵/۴/۲۲ - ۱۷:۱۰

به دنبال حذف شورای معماری مناطق نیستیم/انتقاد از عدم اجرای مفاد طرح تفصیلی
خبرگزاری شبستان: رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران گفت: تعداد زیادی از تصمیمات شوراهای معماری مناطق، مغایر مفاد طرح تفصیلی است.

۱۳۹۵/۳/۴ - ۱۳:۳۴

یادداشت مهمان/
نقدی بر معماری و شهرسازی شهر تهران
خبرگزاری شبستان: تمرکزگرایی چه از منظر جمعیتی و چه از منظر اقتصادی در روندی رفت و برگشتی به تخریب ریشه های ایرانی ـ اسلامی در معماری، شهرسازی و حتی فرهنگ ایرانی ما منجر می شود.

۱۳۹۴/۹/۱۵ - ۰۹:۴۶