خبرگزاری شبستان

جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸

الجمعة ١٣ شعبان ١٤٤٠

Friday, April 19, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه روز قیامت
حجت الاسلام والمسلمین انصاریان:
تنها دروغگویان قیامت را منکر می‌شوند
استاد حوزه علمیه گفت: طبق آیات قرآن کسی نمی‌تواند وجود قیامت را منکر شود مگر دروغگویان زیرا همین تغییر و تحول هستی خود نشانه‌ای از قیامت دارد.

۱۳۹۸/۱/۲۲ - ۱۰:۳۸

حجت الاسلام والمسلمین حسینی قمی:
سعادت دنیوی و اخروی در گرو انس با قرآن کریم است
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه قرآن کریم سفره گسترده الهی است، گفت: انس با قرآن کریم سعادت دنیوی و اخروی انسان را تضمین می کند.

۱۳۹۷/۱۲/۲ - ۱۱:۵۹

چرا يكي از نامهاي روز قيامت «نشر» است؟
يكي از نامهاي قيامت، روز «نشر» است؛ زيرا نامه ‏هاي رفتار انسان در آن روز باز و گشوده مي ‏شود.

۱۳۹۷/۹/۲۰ - ۰۹:۴۷

آیت‌الله جاودان:
محاسبه روز قیامت ۵۰ هزار سال طول می‌کشد
آیت‌الله جاودان گفت: محاسبه روز قیامت ۵۰ هزار سال طول می‌کشد؛ اگر انسان خود به حساب خود رسیدگی کرده و گناهانش را پاک کند فردای قیامت او را برای محاسبه نگاه نمی‌دارند.

۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۹:۵۹

آیت‌الله صدیقی:
گروه های سیاسی که افراد بی لیاقت را سرکار می آورند خائن به ملت هستند
آیت‌الله صدیقی گفت: گروه‌های سیاسی که افراد بی‌لیاقت را به دلیل باندبازی بر مسند و پست‌های مهم بر سرکار می‌آورند خائن امروز و آینده ملت هستند و آتش جهنم را برای خود می‌خرند.

۱۳۹۷/۷/۴ - ۰۹:۰۴

بروکراسی اداری از ادارات به حوزه های علمیه هم سرایت پیدا کرده است
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در فارس با اشاره به اینکه بروکراسی اداری از ادارات به حوزه های علمیه هم سرایت پیدا کرده است، گفت: برای رفع خلاءهای اداری نیازمند عملی انقلابی هستیم.

۱۳۹۷/۳/۲۴ - ۲۳:۵۰

استاد حوزه علمیه:
تفکر درباره قیامت انسان را از حرص نجات می‌دهد
خبرگزاری شبستان: استاد حوزه علمیه گفت: بر اساس آیات قرآن کریم قیامت بسیار هولناک است تفکر در قیامت و آخرت سبب می‌شود که ما کمتر حریص دنیا شویم.

۱۳۹۷/۲/۳۱ - ۱۵:۲۶

حجت الاسلام والمسلمین حاج ابوالقاسم
گناه و معصیت زمینه ساز تکذیب آیات الهی است
خبرگزاری شبستان: عضو مجلس خبرگان رهبری گناه و معصیت را زمینه ساز تکذیب آیات الهی دانست و گفت: کسانی که در دنیا اهل گناه هستند،آرام آرام به جایی می‌رسند که آیات الهی را تکذیب می‌کنند و بعد کم کم به درد تمسخر کردن مبتلا می‌شوند.

۱۳۹۷/۲/۲۹ - ۱۱:۲۶

استاد حوزه علمیه:
هر کس مومنی را ذلیل شمارد گرفتار غضب الهی می‌شود
خبرگزاری شبستان: استاد حوزه علمیه گفت: هر کس به شکلی متکبرانه مومنی را با نگاه، حرف زدن یا رفتار کوچک و ذلیل شمارد گرفتار غضب الهی می‌شود.

۱۳۹۶/۱۰/۲۹ - ۲۳:۰۰

حجت الاسلام والمسلمین‌ انصاریان:
جاهلان بی‌فهم منکر قیامت هستند
خبرگزاری شبستان:حجت الاسلام والمسلمین‌ انصاریان گفت: منکران قیامت دچار نوعی جهل و عدم فهم هستند.

۱۳۹۶/۸/۱۳ - ۰۹:۳۸

حجت الاسلام والمسلمین انصاریان:
قیامت باوری نقش بسزایی در خودسازی انسان دارد
خبرگزاری شبستان: مفسر قرآن کریم با بیان اینکه قیامت باوری نقش بسزایی در خودسازی انسان دارد، گفت: باور قیامت زندگی دنیوی انسان را تحت تاثیر قرار داده و متحول می‌کند.

۱۳۹۶/۸/۱۱ - ۱۴:۲۹

محاسبه نفس؛
ما برای دینداری بیش از آگاهی و عواطفِ معنوی نیازمند سبک زندگی هستیم
خبرگزاری شبستان: ما برای دینداری کردن، بیش از آگاهی، عاطفه و عواطف معنوی و ایمان، نیازمند سبک زندگی هستیم، به این معنا که چگونه زندگی می کنیم و عادات رفتاری ما چگونه است؟ این تعیین کننده تر از معرفت، محبت و ایمان و اعتقادات ماست... .

۱۳۹۶/۸/۶ - ۰۹:۰۹

محاسبه نفس//
استغفار بدون محاسبه نفس نمی شود/شرط عملی شدن تمام مفاهیم دینی!
خبرگزاری شبستان: محاسبه نفس با یک یا دو مرتبه انجام دادن، نتیجه نمی دهد بلکه باید در تمام ۳۶۵ روز سال به محاسبه نفس پرداخت و خود را شکست تا خداوند، قطره ای به وی عطا کند. نفس را بدون محاسبه نمی توان کنترل کرد.

۱۳۹۶/۶/۱۵ - ۱۰:۰۱

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت وگو با شبستان(۲):
«الأعمال بالنیّات» مستند دینی ندارد
خبرگزاری شبستان: عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به اینکه اساساً روایت «الاعمال بالنیات» در مستندات دینی وجود ندارد، تصریح کرد: بارها شخصاً برایم رخ داده است که حدیثی به بنده ارائه شده و وقتی رصد کردم، دریافتم این حدیث اصلا وجود ندارد.

۱۳۹۵/۱۲/۱۵ - ۱۱:۴۲

آیت‌الله ری شهری:
خداوند در قرآن کریم عالم آخرت را با نام ملک کبیر یاد می‎کند
خبرگزاری شبستان: آیت‌الله ری شهری گفت: خداوند در قرآن کریم عالم آخرت را با نام ملک کبیر یاد می‎کند.

۱۳۹۵/۱۱/۲۷ - ۱۰:۰۳

راه جالبِ خداشناسی امیرالمومنین (ع)/ چه کسانی مانند تازه داماد، وارد قیامت می شوند؟
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام والمسلمین پناهیان گفت: امام علی ابن ابیطالب (ع) در پاسخ فردی که از ایشان پرسیدند، خدا را چگونه شناختی، فرمودند "راه خداشناسی من، زمان هایی است که خداوند، عزم هایم را خراب می کند".

۱۳۹۴/۸/۴ - ۱۳:۴۳

خطیب نماز عید سعید فطر بندر آستارا؛
عید فطر شبیه ترین روز به روز قیامت است
خبرگزاری شبستان: خطیب نماز عید سعید فطر بندر آستارا گفت: عید فطر شبیه ترین روز به روز قیامت و نماز عید فطر نمونه کوچکی از معاد است.

۱۳۹۴/۴/۲۷ - ۱۰:۲۴

استاد حوزه تبیین کرد:
آیا انبیا و اولیا از جهنم عبور می کنند؟
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام والمسلمین خاتمی خوانساری گفت: به دستور پروردگار در روز قیامت، همه باید از پل صراط عبور کنند و هیچ استثنایی ندارد؛ حتی انبیا و اولیا باید از این پل عبور کنند.

۱۳۹۴/۴/۹ - ۱۲:۳۳

همراه با آیت الله قربانی در تفسیر سوره روم/۶؛
دنیا دار اختلاط است/چهره واقعی انسان‌ها روز قیامت آشکار می‌شود
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در گیلان بابیان اینکه روزی که قیامت برپا می‌شود، مجرمان پراکنده و از جمع خوبان جدا می‌شوند گفت: در قیامت انسان‌های خوب و بد از هم جدا می‌شوند و چهره واقعی انسان‌ها آشکار می‌شود.

۱۳۹۴/۴/۷ - ۱۱:۳۶

حجت الاسلام قرائتی تبیین کرد:
شاهدان اعمال انسان در روز قیامت
خبرگزاري شبستان: رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: خدای متعال، وجدان انسان، اعضاء بدن، مردم و زمین برخی از شاهدان روز رستاخیز هستند که به اعمال انسان شهادت می دهند.

۱۳۹۴/۴/۶ - ۱۳:۳۶