خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹

الأربعاء ٥ صفر ١٤٤٢

Wednesday, September 23, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه اهداف قیام امام حسین
شبستان گزارش می دهد؛
مردم سیستان در خونخواهی واقعه عاشورا بصیرت را به نمایش گذاشتند
یکی از افتخاراتی که مردم سیستان دارند و هر سال در ماه محرم آن را گرامی می‌ دارند برپایی همایش نخستین قیام به خونخواهی امام حسین (ع) است که در کنار دیگر آیین‌های مردم منطقه سیستان در ماه محرم برگزار می‌‌شود.

۱۳۹۹/۶/۲۲ - ۰۹:۵۷

رئیس تبلیغات اسلامی کشور:
اطاعت از ولایت رسالت حضرت عباس (ع) بود
حجت الاسلام قمی گفت: اطاعت از ولایت رسالت حضرت عباس (ع) بود و مردم نیز باید چنین ولایت مداری را الگو و منش خود قرار دهند.

۱۳۹۹/۶/۸ - ۲۰:۵۱

رئیس شورای شهر مشهد:
فلسفه قیام امام ‌حسین(ع) امر به معروف و نهی از منکر بوده است
حیدری گفت:تناسب و ارتباط هفته امر به معروف و نهی از منکر با این ایام از منظر همگان روشن است و فلسفه قیام امام‌حسین(ع) و اتفاقات تاسوعا و عاشورای حسینی نیز همین امر به معروف و نهی از منکر بوده است.

۱۳۹۹/۶/۴ - ۱۲:۳۳

حجت الاسلام والمسلمین مومنی:
مجالس سوگواری امام حسین(ع) را تعطیل نکنید
استاد حوزه علمیه گفت: نباید مجالس سوگواری امام حسین(ع) تعطیل شود، در این شرایط از مراسم‌های خانگی با جمعیت کم غافل نشوید.

۱۳۹۹/۵/۲۶ - ۱۰:۴۵

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی:
پیام قیام امام حسین (ع) رهایی از ظلم و ایستادگی در برابر ظالم است
حجت الاسلام خدایاری گفت: پیام قیام امام حسین (ع) رهایی از ظلم و ایستادگی در برابر ظالم است و این پیام در دنیای امروز می‌تواند الگویی برای ملت‌های ستمدیده و اسیر در چنگال ستمگران باشد.

۱۳۹۸/۶/۲۵ - ۱۱:۴۲

امام جماعت مسجد «غدیر» شهرستان فسا تبیین کرد
لزوم داشتن بصیرت در مواقع حساس
حجت الاسلام محمدی با اشاره به نقش خواص و چهره های مطرح در زمان قیام امام حسین (ع) و لزوم داشتن بصیرت در مواقع حساس، خاطرنشان کرد: اگر خواص در کوفه با درک درست از موقعیت، فریب نخورده بودند، شاید هرگز عاشورا اتفاق نمی افتاد.

۱۳۹۸/۶/۲۰ - ۱۹:۰۰

کارشناسان فرهنگی و مذهبی:
حق «عاشورا» دلدادگی است
کارشناسان فرهنگی و مذهبی با اشاره به اینکه نهضت بی بدیل عاشورا خیزش و رویش مجدد اسلام و قرآن بود و حرکت امام حسین (علیه السلام) برای حق طلبی و مبارزه با طاغوت زمان و باطل بود، حرکت های امروزی را دلدادگی برای امام حسین (علیه السلام) و عاشورا می دانند.

۱۳۹۸/۶/۱۹ - ۱۱:۵۳

نگاهی به واکاوی وقوع حادثه عاشورا؛
عاشورا منشور جاوید فرهنگ ناب اسلامی است
واکاوی وقوع حادثه عاشورا ابعاد و زوایایی آشکار و پنهان آن را به عنوان منشور جاوید فرهنگ ناب اسلامی برای همگان معرفی می کند.

۱۳۹۸/۶/۱۱ - ۰۹:۲۵

امام جمعه کوهدشت:
اهداف قیام امام حسین در جامعه بازگو شود
حجت‌الاسلام طهماسبی، گفت: باید از فرصت های عزاداری و ظرفیت های تبلیغی در راستای بازگو کردن اهداف قیام امام حسین(ع) بهره مند شد.

۱۳۹۸/۶/۹ - ۱۳:۵۱

فرماندار بندر آستارا:
اهداف قیام سیدالشهدا(ع) برای مردم تبیین شود
رستم زاد گفت: اهداف قیام سید الشهدا (ع) برای مردم به ویژه نوجوانان و جوانان تبیین شود.

۱۳۹۸/۶/۵ - ۱۵:۰۹

آیت‌الله رشاد:
قیام امام حسین(ع)در طول تاریخ به نماد ارزش‌ها تبدیل شد
آیت الله رشاد گفت: قیام امام حسین(ع) ارزش و اهمیت ذاتی و اکتسابی خود را شناختند به همین دلیل در طول تاریخ به نماد ارزش‌ها تبدیل شد و در مقابل جبهه یزید به نماد ضدارزش‌ها تبدیل شد.

۱۳۹۷/۷/۱ - ۰۷:۳۹

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی:
تحریم‌ها تنها بهانه برای تغییر نظام محاسباتی مومنانه مردم است
حجت الاسلام قمی گفت: امروز تحریم‌های آمریکا تنها یک بهانه است که نظام محاسباتی مومنانه مردم ما را تغییر دهد.

۱۳۹۷/۶/۳۱ - ۱۲:۱۱

استاد حوزه علمیه:
تنها گریه و بکاء برای شهادت جانگداز امام حسین(ع) باارزش است
استاد حوزه علمیه گفت: جزع و فزع و گریه برای هر امری مکروه است اما گریه و بکاء بر امام حسین(ع) نه تنها کراهت ندارد که بسیار باارزش است.

۱۳۹۷/۶/۳۱ - ۰۹:۰۳

حجت الاسلام والمسلمین پناهیان:
امام حسین(ع) آسان‌ترین وسیله کنترل و تمرکز ذهن برای رسیدن به خداست
حجت الاسلام والمسلمین پناهیان گفت: خدا و قیامت از جمله ابزارهای توجه و تمرکز ذهن انسان است اما امام حسین(ع) آسان‌ترین وسیله است که حواس و ذهن انسان را کنترل کرده و به تمرکز می‌رساند.

۱۳۹۷/۶/۳۱ - ۰۸:۴۴

حجت الاسلام علوی تهرانی:
مهربانی و محبت به مردم نشانه عقل شخص است
حجت الاسلام علوی تهرانی گفت: مهربانی و محبت به مردم نشانه عقل شخص است هرچه انسان بامحبت‌تر و خوش‌اخلاق‌تر باشد روز قیامت به پیامبر(ص) نزدیک‌تر می شود.

۱۳۹۷/۶/۳۱ - ۰۸:۱۱

آیت‌الله فاطمی‌نیا:
قیام امام حسین(ع) برای تبیین جایگاه انسان درجوار حق بود
آیت‌الله فاطمی‌نیا گفت: قیمت شما انسان‌ها جز در جوار حق و ائمه معصومین(ع) در بهشت نیست خود را به کمتر از آن نفروشید؛ امام حسین(ع) برای چنین نگاه انسانی قیام کردند.

۱۳۹۷/۶/۳۱ - ۰۸:۰۶

آیت‌الله خاتمی:
آمریکا آرزوی نابودی قدرت موشکی ایران را به گور می‌برد/ تربیت‌شدگان مکتب امام حسین برای نظام عاشورایی هزینه می‌کنند
آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه آمریکا آرزوی نابودی قدرت موشکی ایران و نفوذ آن در منطقه را به گور خواهد برد؛ گفت: مردم تربیت‌شده مکتب حضرت اباعبدالله(ع) برای نظامی که مکتب عاشورایی را زنده کرده هزینه خواهند کرد.

۱۳۹۷/۶/۳۱ - ۰۷:۳۳

حجت الاسلام والمسلمین عالی:
صبر حضرت زینب(س) بر مصیبت ناشی از نگاه او به خدا بود
حجت الاسلام والمسلمین عالی گفت: قرآن به ما یاد داده که در مصیبت و بلا نگاه ما به سوی خدا باشد، حضرت زینب(س) در مصائب وارده چنان صبور بودند که فرشتگان آسمان بر آن تعجب می‌کردند.

۱۳۹۷/۶/۳۰ - ۱۱:۱۶

حجت الاسلام والمسلمین پناهیان:
جهاد مالی پیش از جهاد جانی ارزش دارد زیرا بقاء اسلام در یاری دهندگان اسلام است
حجت الاسلام والمسلمین پناهیان گفت: بر اساس آیات قرآن جهاد مالی پیش از جهاد جانی ارزش و اهمیت دارد زیرا بقاء اسلام در پولدار شدن یاری دهندگان اسلام است.

۱۳۹۷/۶/۳۰ - ۱۱:۱۲

حجت الاسلام والمسلمین عالی:
مشکلات اقتصادی با تلاش جهادی و نگاه به آسمان حل می‌شود
حجت الاسلام والمسلمین عالی گفت: موفقیت رزمندگان و بسیجیان دوران دفاع مقدس با تلاش جهادی و شبانه روزی نگاهشان به آسمان بود، امروز چه شده است که برخی از مسوولان ما نمی‌توانند مشکلات فرهنگی و اقتصادی کشور را برطرف کنند.

۱۳۹۷/۶/۲۹ - ۱۰:۰۴