خبرگزاری شبستان

جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸

الجمعة ١٥ رجب ١٤٤٠

Friday, March 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی
یک نویسنده و پژوهشگر:
مجموعه دشمن شناسی در ادبیات داستانی دفاع مقدس منتشر می شود
شاکری از چاپ آثار جدید خود با عنوان «فلسفه داستان داستان» و مجموعه دوجلدی «دشمن شناسی در ادبیات داستانی دفاع مقدس» از سوی انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی خبر داد.

۱۳۹۷/۱۲/۲۳ - ۱۶:۱۰

سپرده امتیازی؛ راهکاری جهت کنترل نقدینگی و کاهش هزینه تامین مالی بررسی می شود
کرسی علمی- ترویجی «سپرده امتیازی؛ راهکاری جهت کنترل نقدینگی و کاهش هزینه تامین مالی» با ارائه حجت الاسلام «سیدعباس موسویان» برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۱۶:۱۶

کرسی «رهبری کریمانه در مدیریت اسلامی» برگزار می شود
کرسی علمی- ترویجی «رهبری کریمانه در مدیریت اسلامی» با ارائه حجت الاسلام «علی آقا پیروز» و میزبانی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۱۱:۳۹

بررسی نظریه متکلمان درباره خلقت از عدم
کرسی علمی- ترویجی «بررسی نظریه متکلمان درباره خلقت از عدم» با ارائه محمدحسن قدردان قراملکی ۲۱ اسفند ماه برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۲/۱۹ - ۱۶:۱۵

کرسی «تعامل مرجعیت دینی با نهاد ولایت فقیه» برگزار می شود
کرسی علمی- ترویجی «تعامل مرجعیت دینی با نهاد ولایت فقیه» با ارائه «عبدالوهاب فراتی» و میزبانی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۲/۱۹ - ۱۵:۴۰

انتصاب مدیر جدید قطب علمی فلسفه دین
طی حکمی از سوی آیت الله «علی اکبر رشاد»، رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، حجت الاسلام «علیرضا قائمی نیا» به عنوان مدیر جدید قطب علمی فلسفه دین اسلامی معرفی شد.

۱۳۹۷/۱۲/۱۹ - ۱۲:۴۷

محقق و پژوهشگر فِرَق تشریح کرد
آینده سلفی‌گری/سلفی گری با وهابیت سیاسی حیات خود را ادامه می دهد
حجت الاسلام پورامینی با تشریح «آینده سلفی‌گری»، تاکید کرد: آینده محتمل با محوریت جریان «وهابی سیاسی» ادامه یابد، حضور این جریان در جهان اسلام به شرط محدود ساختن اخوان اصلاحی خواهد بود و نسبت به تکفیری های ستیزه جو لا بشرط خواهند بود.

۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۱۵:۳۰

کرسی ترویجی «سنجه‌های ارزشیابی معنویت‌های دینی و سکولار» برگزار می شود
کرسی علمی ترویجی «سنجه‌های ارزشیابی معنویت‌های دینی و سکولار» با ارائه حجت‌الاسلام محمد جعفری و میزبانی پزوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۱۵:۱۲

«آینده سلفی‌گری» بررسی می شود
کرسی علمی- ترویجی «آینده سلفی‌گری» با ارائه حجت‌الاسلام «محمدباقر پورامینی» و میزبانی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۲/۱۳ - ۱۵:۳۳

نشست «انقلاب اسلامی در ایران و ایالات متحده آمریکا» برگزار می شود
نشست علمی «انقلاب اسلامی در ایران و ایالات متحده آمریکا» (با تاکید بر چالش‌ها و آینده رویارویی) با ارائه بحث توسط منوچهر محمدی و احمد صادقی و میزبانی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۲/۱۲ - ۱۱:۱۳

هم‌اندیشی «تبیین گام دوم، از نظر تا عمل» برگزار می‌شود
نشست هم‌اندیشی «تبیین گام دوم، از نظر تا عمل» به همت گروه فرهنگ‌پژوهی پژوهشکده فرهنگ و مطالعات اجتماعی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۲/۱۱ - ۱۲:۳۷

جریان شناسی الحاد مدرن در بوته نقد
نشست علمی جریان شناسی الحاد مدرن، با سخنرانی حجت الاسلام «حمیدرضا شاکرین» در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۲/۱۱ - ۱۲:۱۷

پیش اجلاسیه پارادایم شبکه‌ای برگزار می‌شود
پیش اجلاسیه کرسی نظریه‌پردازی با موضوع پارادایم شبکه‌ای (دستگاه معرفتی تولید علم دینی) با حضور تنی چند از اندیشمندان در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۲/۱۱ - ۱۲:۱۴

دبیر علمی همایش ملی «نقش انقلاب اسلامی در تأسیس و توسعه علوم انسانی» خبر داد
برگزاری همایش «نقش انقلاب اسلامی در تأسیس و توسعه علوم انسانی» به سال آینده موکول شد
حجت الاسلام ایزدهی با اشاره به برنامه ریزی برای برگزاری هر چه بهتر و کیفی تر همایش ملی «نقش انقلاب اسلامی در تأسیس و توسعه علوم انسانی»، گفت: به این منظور و نیز تمایل نهادهای همکار، این همایش در سال آینده برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۲/۷ - ۱۰:۴۱

کرسی ترویجی «خوددوستی و مقایسه آن با خودگروی» برگزار می شود
کرسی علمی ترویجی «خوددوستی و مقایسه آن با خودگروی» با ارائه محمد جداری عالی و میزبانی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۲/۶ - ۱۰:۵۰

«نظریه فطرت و برآیند آن در علوم انسانی» بررسی می‌شود
کرسی علمی ترویجی «نظریه فطرت و برآیند آن در علوم انسانی» با ارائه حجت الاسلام قاسم ترخان و همکاری قطب علمی فلسفه دین برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۲/۵ - ۱۵:۲۶

میزبانی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه از نشست های هفته تمدن نوین اسلامی
نشست های «واقع‌گرایی در مطالعات تمدن نوین اسلامی» و «ساختار منطقی مطالعات تمدن نوین اسلامی» به مناسبت برگزاری چهارمین هفته تمدن نوین اسلامی در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۲/۵ - ۱۴:۱۹

تقدیر از پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به دلیل توسعه گفتمان انقلاب
پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به دلیل تأسیس رشته مطالعات انقلاب اسلامی، زمینه‌سازی برای تقویت فرهنگ اسلامی ـ ایرانی در جهت تحقق چشم‌انداز بیست‌ساله انقلاب اسلامی در آئین ملی چهل‌سالگی پیروزی انقلاب اسلامی مورد تقدیر قرار گرفت.

۱۳۹۷/۱۲/۵ - ۱۱:۱۴

کرسی علمی ترویجی «پیوند قدرت و عدالت سیاسی» برگزار می شود
کرسی علمی ترویجی «پیوند قدرت و عدالت سیاسی» با ارائه سیدکاظم سیدباقری و با حضور استادان و صاحبنظران این حوزه برگزار می‌شود.

۱۳۹۷/۱۲/۵ - ۱۱:۰۸

رئیس مرکز رسانه و نشر علمی دانشگاه آزاد اسلامی:
رونمایی از ۴۰ اثر مطالعاتی انقلاب؛ لبیک جامعه نخبگانی به بیانیه گام دوم انقلاب
اسکندری آیین رونمایی از ۴۰ اثر در حوزه مطالعات انقلاب اسلامی را لبیک جامعه نخبگانی به بیانیه گام دوم انقلابِ رهبری خواند و گفت: در معماری تمدن نوین اسلامی، دانشگاه آزاد می تواند بازوی علمی پر توانی برای رهبر فرزانه باشد.

۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۱۴:۲۳