خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

الثلاثاء ١٧ شعبان ١٤٤٠

Tuesday, April 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه اسلام
مدرسه بهاری «روش شناسی و مطالعات تاریخ و تمدن» برگزار می شود
مدرسه بهاری «روش شناسی و مطالعات تاریخ و تمدن» با تدریس تنی استادانی همچون احمد پاکتچی در دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می شود.

۱۳۹۸/۱/۳۱ - ۱۶:۱۲

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
لایه پنهان روحیه بسیجی در سیل اخیر به نمایش گذاشته شد
آیت الله عبادی با بیان اینکه خودمان مقصر سیل به وجود آمده هستیم، گفت: این مشکل؛ لایه پنهان روحیه بسیجی در مردم را به نمایش گذاشت و نیرو و کمک های زیادی از طرف مردم به این مناطق سرازیر شد و باعث خیره شدن چشم جهان شد.

۱۳۹۸/۱/۲۸ - ۱۱:۵۷

امام جمعه شوسف اعلام کرد:
مدارس شوسف نیازمند نوسازی و بروز رسانی تجهیزات
حجت الاسلام نوری با بیان اینکه مدرسه سازی بهترین مصداق ذخیره سازی اخروی است، گفت: در شهر شوسف و روستاهای آن نیازهایی در خصوص احداث مدارس جدید و تجهیز کردن مدارس قدیمی وجود دارد که نیازمند توجه خیرین مدرسه ساز است.

۱۳۹۸/۱/۲۸ - ۰۹:۱۷

درخواست مسلمانان انگلیس از دولت برای مقابله با اسلام هراسی
مسلمانان در انگلیس از دولت این کشور درخواست کرده اند تا با افزایش تقریبا ۶۰۰ درصدی جرایم خشونت آمیز مربوط به اسلام هراسی، پس از حادثه تروریستی نیوزیلند در ماه گذشته مقابله کند.

۱۳۹۸/۱/۲۱ - ۱۷:۴۵

اظهارات بی سابقه نخست وزیر مجارستان درباره اسلام
تمدن اسلامی کمک های ارزشمندی به فرهنگ جهانی کرده است
نخست وزیر مجارستان تاکید کرد که تمدن اسلامی کمک شایانی به فرهنگ جهانی کرده و اختراعات ارزشمند و قابل احترامی به ویژه در زمینه علوم پزشکی و ریاضیات به جهان عرضه کرده است.

۱۳۹۸/۱/۲۱ - ۱۴:۳۱

استاد حوزه علمیه:
اسلام دین تدبر، توجه، تامل و تعقل است
حجت الاسلام آقا میری گفت: اسلام دین تدبر، توجه، تامل و تعقل است، برای شناخت و معرفت نسبت به خدا انسان باید در نشانه‌های الهی تفکر و تعقل کند.

۱۳۹۸/۱/۱۷ - ۱۱:۲۴

بعثت موجب تکامل دین اسلام شد
حضرت محمد مصطفی (ص) پیامبر مهربانی ها و معلم ایمان، عشق و بندگی بودند که دین ناب اسلام با بعثتش تکامل یافته است.

۱۳۹۸/۱/۱۴ - ۰۹:۰۲

مطالبه امام جمعه آرین شهر از خیران؛
آرین شهر نیازمند ساخت فضاهای جدید آموزشی است
حجت الاسلام فرح بخش با بیان اینکه آرین شهر نیاز زیادی به فضای آموزشی جدید دارد، گفت: دو مقطع متوسطه دخترانه آرین شهر در یک فضای آموزشی مشغول به تحصیل هستند و نیازمند کمک خیرین برای ساخت یک مدرسه جدید برای یکی از این مقاطع هستیم.

۱۳۹۸/۱/۸ - ۰۹:۲۷

چهارشنبه سوری یا فرهنگ سوزی؟/سیئات را به اسم فرهنگ تمام نکنیم
در کتاب مفاتیح الحیات آیت الله جوادی آملی ضمن اشاره به برخی متون پیش از اسلام، عنوان شده که چهارشنبه سوری در آن زمان اصلا وجود نداشته و کارهایی که امروز انجام می شود در واقع به مثابه ظلم به فرهنگ ایران است.

۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۱۲:۰۸

یک مرکز حقوقی گزارش داد
۱۰۰ گروه ضد اسلام و مسلمانان در آمریکا
یک مرکز حقوقی در آمریکا از افزایش گروههای انزجارطلب و انواع جنایت های انزجار طلبانه در طول چهار سال در آمریکا پرده برداشت.

۱۳۹۷/۱۲/۲۶ - ۱۵:۰۴

حمله یک جوان به سناتور نژاد پرست و ضداسلام استرالیایی
یک جوان استرالیایی امروز به سمت سناتور استرالیایی که مدعی است « اسلام اصل خشونت است» حمله کرد.

۱۳۹۷/۱۲/۲۶ - ۱۰:۵۹

جانشین فرمانده کل سپاه:
سال آینده سال فتح مبین جبهه اسلام علیه جبهه کفر است
سردار سلامی گفت: سال آینده سال فتح مبین جبهه اسلام علیه جبهه کفر است.

۱۳۹۷/۱۲/۲۴ - ۱۹:۳۰

سمبل نفرت در کشور سوئد
لیلا حالا شهروند رسمی کشور سوئد محسوب می شود و به یکی از بالاترین پست های سیاسی کشور سوئد رسیده است ولی هنوز از نفرت شهروندان این کشور در امان نیست.

۱۳۹۷/۱۲/۲۳ - ۱۰:۴۲

لوموند گزارش داد:
حمایت مالی ثروتمندان آمریکا در انتشار اخبار دروغین ضد اسلامی
یک روزنامه فرانسوی از سرمایه گذاری ثروتمندان آمریکایی برای انتشار اخبار دروغین ضد اسلامی پرده برداشت.

۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۱۹:۲۶

فردی مسیحی در بندرعباس به اسلام گروید
«رابرت ولدیو» مسیحی اهل روسیه که اصالتی ارومیه ای دارد با حضور در دفتر آیت الله نعیم آبادی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه بندرعباس شهادتین را بر زبان جاری کرد و به اسلام گروید.

۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۲۲:۵۵

نمازخانه های ژاپنی اطلاع رسانی نمی شود
ژاپن به دلیل افزایش توریست های مسلمان اقدام به ساخت نمازخانه های بسیاری در کشورش کرده است ولی دسترسی به این مکان ها از سوی گردشگران با محدودیت روبروست.

۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۰۹:۲۸

تعداد مساجد آمریکا دوبرابر شده است
گزارش ها نشان می دهد هر روز به تعداد مساجد فعال در کشور آمریکا اضافه می شود. در آمریکا در حال حاضر بیش از ۲۵۰۰ مسجد وجود دارد که این تعداد در سال های اخیر بیشتر هم شده است.

۱۳۹۷/۱۲/۱۵ - ۱۲:۴۲

استاد حوزه و دانشگاه تشریح کرد
نقشی که اسلام برای درخت و درختکاری در حیات انسان قائل است
حجت الاسلام شفیعی نیا با بیان اینکه پیامبر(ص) و ائمه(ع) در جنگ ها بر حفظ و عدم قطع درختان تاکید داشتند، گفت: نگاه اسلام به درختگاری و حفظ طبیعت از طریق آن، صرفاً مادی و برای تامین معاش دنیای انسان نیست بلکه ارتباط با طبیعت را موثر در آخرت می داند.

۱۳۹۷/۱۲/۱۵ - ۰۹:۲۸

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
تبیین صحیح مهدویت مانع از گرایش مردم به اسلام مدنظر صهیونیست ها می شود
حجت الاسلام عبادی با اشاره به تصریح یک محقق صهیونیستی به وحشت از انتظار و ولایت فقیه به عنوان محافظ این فرهنگ، گفت: کار تخصصی در حوزه مهدویت نوید خبرهای خوش را می دهد. باید فعالان مهدویِ مرتبط با مردم برای تبیین اصولی این باور، تغذیه فکری شوند.

۱۳۹۷/۱۲/۱۳ - ۱۴:۰۴

آیت الله صفایی بوشهری عنوان کرد:
حوزه و دانشگاه علم خود را وقف رشد و تربیت سایر اقشار جامعه کنند
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر گفت: عالمان دینی حوزه‌های علمیه و اساتید هیئت علمی دانشگاه ها، علم خود را وقف رشد و تربیت سایر اقشار جامعه کنند و اقدام به این حرکت خیر در حکم پرداخت ذکات علمی و دینی شخص نیت کننده و واقف وقت است.

۱۳۹۷/۱۲/۹ - ۱۷:۴۱