خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷

الخميس ١٥ جمادى الثانية ١٤٤٠

Thursday, February 21, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه نمایشگاه کتاب تهران
معاون دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی در گفتگو با شبستان؛
هر ایرانی روزانه چند دقیقه کتاب می خواند؟
خبرگزاری شبستان: دبیر رویدادهای ترویج کتاب و کتابخوانی با تاکید بر لزوم بازنگری در شاخص های ارزیابی سرانه مطالعه در ایران گفت: برای یک سنجش جامع و علمی باید شاخص ها و معیارهای متناسب با فرهنگ ایرانی تعریف شود.

۱۳۹۷/۲/۱۷ - ۱۳:۱۹

در نشست"نقش تنقیح قوانین و مقرارت در قانونگذاری پویا" مطرح شد:
حجم قوانین کسب و کار باید کاهش یابد
خبرگزاری شبستان:یک استاد دانشگاه گفت: یازده هزار قانون کسب و کار را نمی‌توان به ذهن سپرد، بهتر است حجم این قوانین را باید کاهش دهیم و روی ۱۰۰ قانون اصلی کار کرد.

۱۳۹۷/۲/۱۷ - ۱۳:۱۷

در نشست "نقش تنقیح قوانین و مقرارت در قانونگذاری پویا" مطرح شد:
ضرورت اصلاح مقررات در کسب و کار
خبرگزاری شبستان:یک استاد دانشگاه تاکید کرد:برای رونق کسب و کار باید مقررات تنقیح شوند تا شاهد افزایش کسب و کار و ورود ارز به کشور شویم.

۱۳۹۷/۲/۱۷ - ۱۳:۱۴

مرتضی سرهنگی درمراسم رونمایی اردوگاه اطفال در نمایشگاه کتاب تهران/ادبیات جنگ،ادبیات انسانی است
خبرگزاری شبستان: مرتضی سرهنگی درمراسم رونمایی اردوگاه اطفال ادبیات جنگ را ادبیات انسانی خواند و گفت: در جنگ مردها، ناگهان سرباز می شوند ومحاسبات دشمن را به هم می ریزند.

۱۳۹۷/۲/۱۷ - ۱۲:۵۴

«ملي گرايی، تاريخ نگاري و شكل گيری هويت ملي نوين در ايران» در غرفه امیرکبیر
خبرگزاری شبستان: کتاب «ملي گرايی، تاريخ نگاري و شكل گيري هويت ملي نوين در ايران» به قلم دکتر «علی محمد طرفداری» به همت انتشارات امیرکبیر در سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عرضه می شود.

۱۳۹۷/۲/۱۷ - ۱۲:۲۳

در سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب مطرح شد:
ذائقه‌سازی برای مخاطبان؛ مزیت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد
خبرگزاری شبستان: یک استاد دانشگاه با بیان اینکه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در دورترین نقاط کشور نیز وجود دارند، گفت: کانون‌ها می‌توانند از مزیت مخاطب‌شناسی و ایجاد ذائقه بهره ببرند.

۱۳۹۷/۲/۱۷ - ۱۲:۰۸

رییس و اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس از نمایشگاه کتاب تهران بازدید کردند
خبرگزاری شبستان: رییس و اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی صبح امروز ۱۷ اردیبهشت از سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بازدید کردند.

۱۳۹۷/۲/۱۷ - ۱۲:۰۵

خوانشی نو از فلسفه فارابی در اثری جدید به قلم قاسم پورحسن
خبرگزاری شبستان: «خوانشی نو از فلسفه فارابی؛ گسست بنیادین معرفتی از سنت یونانی» تألیف دکتر قاسم پورحسن و مشتمل بر عناوینی همچون سرچشمه و خاستگاه فلسفه اسلامی به بازار نشر عرضه شد.

۱۳۹۷/۲/۱۷ - ۱۱:۴۲

ورود «شرح واژگان نهج‌البلاغه» به بازار نشر
خبرگزاری شبستان: «شرح واژگان نهج‌البلاغه» با ترجمه و نظارت حسین استادولی به همت پژوهشکده نهج‌البلاغه روانه بازار نشر شد.

۱۳۹۷/۲/۱۷ - ۱۰:۵۴

یک کارشناس فرهنگی:
احیای کارکردهای مساجد باعث گسترش فرهنگ کتابخوانی در آن ها می‌شود
خبرگزاری شبستان: یک کارشناس فرهنگی، احیای کارکرد مساجد را زمینه ساز گسترش فرهنگ کتاب و وکتابخوانی دراین پایگاه دینی دانست و گفت: باید برای پویایی، نشاط و شادابی مساجد تلاش کنیم.

۱۳۹۷/۲/۱۷ - ۱۰:۴۹

عرضه ۱۴ اثر جدید مرتبط با نظام‌های اسلامی در نمایشگاه کتاب
خبرگزاری شبستان: پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با ۱۴ اثر جدید در حوزه نظام‌های اسلامی همچون «الگوی نظام سیاسی حکمت متعالیه» و «فلسفه حقوق» در سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران حضور یافته است.

۱۳۹۷/۲/۱۷ - ۱۰:۲۰

حضور انتشارات وزارت دفاع با ۸۰ عنوان کتاب در نمایشگاه کتاب
خبرگزاری شبستان: مدیر انتشارات وزارت دفاع از حضور این انتشارات با ۸۰ عنوان کتاب جدید در سی و یکمین نمایشگاه کتاب خبر داد و گفت: برگزاری نمایشگاه کتاب در مصلی به سلایق مخاطبان نزدیک‌تر است.

۱۳۹۷/۲/۱۷ - ۰۹:۴۳

قناد باشی در گفت و گو با شبستان:
کتاب " خوانشی بر طرح فکری طه عبدالرحمن" در نمایشگاه کتاب عرضه می شود
خبرگزاری شبستان: کارشناس سیاست خارجی کتاب " خوانشی بر طرح فکری طه عبدالرحمن" که در سی و یکمین نمایشگاه کتاب عرضه شده را به علاقه مندان حوزه سیاست خارجی برای خواندن توصیه کرد.

۱۳۹۷/۲/۱۷ - ۰۹:۳۷

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی:
مسجد حلقه اتصال به حضرت حق تعالی/ مساجد نباید به گروه خاصی اختصاص داشته باشد
خبرگزاری شبستان: عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مسجد حلقه اتصال افراد به حضرت حق تعالی است، گفت: مساجد نباید به گروه خاصی اختصاص داشته باشد لذا همه در مسجد باید احساس امنیت و آرامش کنند.

۱۳۹۷/۲/۱۷ - ۰۹:۳۵

دانشیار دانشگاه تهران در گفت وگو با شبستان:
کتاب تاثیری تعیین کننده در سرنوشت ملت ها دارد/مساجد؛ بهترین پایگاه ترویج فرهنگ مطالعه
خبرگزاری شبستان: مشکلات جامعه را باید با علم که منشا فکر است حل کرد، فکر نیز از مطالعه سرچشمه می گیرد. اگر مطالعه نباشد اصلا انسان وارد حوزه های فکری نمی شود. پس مطالعه کردن تاثیر تعیین کننده ای در سرنوشت و سرشت ملت ها دارد.

۱۳۹۷/۲/۱۷ - ۰۹:۰۴

حجت الاسلام رئیسی:
تولید دانش باید تحول آفرین باشد
خبرگزاری شبستان: تولیت آستان قدس رضوی گفت: تولید دانش باید تحول آفرین و در راستای حل مشکلات و آسیب های کشور باشد.

۱۳۹۷/۲/۱۶ - ۱۹:۴۲

سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب ؛
میزبانی غیر معمول انتشارات مدرسه از خبرنگاران/ مگر مامور بازرسی یا تعزیرات هستید؟
خبرگزاری شبستان: مسئولان انتشارات مدرسه با خبرنگاران حوزه آموزش و پرورش که میهمان غرفه بودند و تنها برای تهیه خبر و اطلاع رسانی به مخاطبان، پا به این غرفه گذاشته بودند، با واکنش تند میزبانی کردند و آنان را به بیرون از غرفه هدایت کردند.

۱۳۹۷/۲/۱۶ - ۱۹:۲۰

کمبود فضای استراحت در نمایشگاه کتاب تهران
نمایشگاه بین المللی کتاب تهران که سی و یکمین دوره خود را تجربه می کند با توجه به استقبال خوب و پرشور مردم ضعف در ارائه خدماتی چون فضای استراحت برای بازدید کنندگان را دارد .

۱۳۹۷/۲/۱۶ - ۱۸:۳۵

بازدید رییس ستاد اقامه ی نماز از نمایشگاه کتاب تهران
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی رییس ستاد اقامه ی نماز و حجت الاسلام حمید رضا ارباب سلیمانی، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور دینی از غرفه های نمایشگاه کتاب بازدید کردند.

۱۳۹۷/۲/۱۶ - ۱۸:۲۹

زمزمه هایی درباره حضور الیف شافاک و اورهان پاموک در نمایشگاه کتاب
خبرگزاری شبستان: نمایشگاه کتاب تهران شاهد یک رویداد بی سابقه است، حضور اورهان پاموک، نوبلیست ادبیات ترکیه در مصلی، در حالی مسجل شده که زمزمه هایی نیز درباره حضور الیف شافاک، نویسنده محبوب ایرانی شنیده می شود.

۱۳۹۷/۲/۱۶ - ۱۷:۱۹