خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷

الأربعاء ١٤ جمادى الثانية ١٤٤٠

Wednesday, February 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه نمایشگاه کتاب تهران
ایرج حسابی در گفتگو با شبستان مطرح کرد؛
راهکار خانواده دکتر حسابی در تربیت دینی فرزندان
خبرگزاری شبستان: مردم را باید با راهکار محبت جذب کرد همانظور که مادر دکتر محمود حسابی، و همچنین مادر من، از طریق محبت و عدم به کارگیری زور ما را به خواندن نماز و گرفتن روزه تشویق می کرند.

۱۳۹۷/۲/۲۲ - ۱۲:۵۵

برگزاری نمایشگاه کتاب به شیوه فعلی اصولی نیست
خبرگزاری شبستان:محمد سرخود،عضوهیات مدیره انتشارات امیرکبیر و مدیر عامل شرکت سهامی کتاب های جیبی ، با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه کتاب به شیوه فعلی اصولی نیست،گفت:باغ کتاب به نتیجه کافی برسد نمایشگاه کتاب جمع شود.

۱۳۹۷/۲/۲۲ - ۱۲:۵۳

علیرضا بهرامی در گفتگو با شبستان عنوان کرد:
بازگشت به مصلی استراتژی مناسبی نیست/ نباید صورت مساله را پاک کنیم
خبرگزاری شبستان: مدیر انتشارات آرادمان بازگشت نمایشگاه کتاب به مصلی را تصمیم استراتژیک نامناسبی دانست و گفت: ما به یک محل نمایشگاهی مناسب برای برپایی نمایشگاه کتاب نیاز داریم.

۱۳۹۷/۲/۲۲ - ۱۲:۴۰

ردپای پررنگ علوم انسانی در نمایشگاه سی و یکم
خبرگزاری شبستان: سی ویکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، میزبان آثار مختلفی از صاحبان قلم در عرصه اندیشه و فرهنگ بود و بسیاری از کتاب های تازه منتشر شده علوم انسانی در این نمایشگاه به مخاطبان عرضه شد.

۱۳۹۷/۲/۲۲ - ۱۲:۳۷

دکتر بهرام‌پور:
جذب جوانان در کانون های مساجد برنامه ریزی اساسی می خواهد
خبرگزاری شبستان: ابوالفضل بهرام‌پور، مترجم قرآن گفت: کانون‌های مساجد با حرف نمی‌توانند جوانان را جذب کنند، این مسئله نیاز به یک کار اساسی دارد.

۱۳۹۷/۲/۲۲ - ۱۲:۲۹

در سی ویکمین نمایشگاه کتاب صورت گرفت؛
دلنوشته کودکان برای مقام معظم رهبری
خبرگزاری شبستان: طرح پویش «پدر مهربان» در سی ویکمین نمایشگاه کتاب نیز اجرا شد.

۱۳۹۷/۲/۲۲ - ۱۰:۵۸

حضور انتشارات جمکران با ۷۰ عنوان جدید در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران
خبرگزاری شبستان: انتشارات کتاب جمکران با ۷۰ عنوان کتاب جدید در سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران حضور یافت و در آیین افتتاحیه آن به عنوان ناشر برگزیده کشوری تجلیل شد.

۱۳۹۷/۲/۲۲ - ۱۰:۲۸

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:
کانون‌های مساجد یکی از مراکز اصلی توسعه کتابخوانی در کشور هستند
خبرگزاری شبستان: معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به نقش مهم کانون‌های مساجد در توسعه فرهنگ کتابخوانی، از همکاری‌های بین ستادعالی این کانون ها و معاونت متبوع خود در تامین کتاب برای کانون‌های مساجد خبر داد.

۱۳۹۷/۲/۲۲ - ۱۰:۱۹

دبیر ستاد عالی کانون های مساجد در گفتگو با شبستان خبرداد؛
راه اندازی شعبات انجمن سینمای جوان در کانون های مساجد/ کتابخانه های مساجد رتبه بندی می شوند/ خبرهای خوش برای جوانان مسجدی
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام والمسلمین دکتر حبیب رضا ارزانی از طرح رتبه بندی کتابخانه های مساجد خبر داد و گفت: در حوزه سینمایی نیز طی مذاکراتی که با سازمان سینمایی داشتیم، برخی از شعبات انجمن سینمای جوان در کانون های مساجد راه اندازی می شود.

۱۳۹۷/۲/۲۲ - ۰۹:۵۳

مدیر گروه سیاست پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در گفت وگو با شبستان:
راز انزوای مطالعه در سبک زندگی های ما/به تجملات بیشتر بها می دهیم تا کتاب!
خبرگزاری شبستان: کتاب در سبک زندگی ما جایگاه مطلوبی ندارد و به جایش تجملات و چشم و هم چشمی ها وجود دارد، در سال های اخیر که بعضا کتاب در رسانه ملی هم تبلیغ می شود بازخوردهای خوبی را دیده ایم اما باید توسعه پیدا کند وگرنه فرهنگ کتابخوانی جا نمی افتد.

۱۳۹۷/۲/۲۲ - ۰۹:۳۹

«توسعه دیپلماسی فرهنگی» هدف بخش بین الملل نمایشگاه بین المللی کتاب تهران
خبرگزاری شبستان: بخش بین الملل سی و یکمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بر مسئله تبادل فرهنگی و تمدنی بین کشورهای شرکت کننده در نمایشگاه و تقویت روابط بین نمایشگاه کتاب تهران و نمایشگاه های بین المللی تمرکز دارد نه تبادل مذهبی و دینی.

۱۳۹۷/۲/۲۲ - ۰۹:۳۵

نشر نی با ۶۰۰ عنوان کتاب در نمایشگاه کتاب
خبرگزاری شبستان: نشر نی با ۶۰۰ عنوان کتاب در نمایشگاه کتاب شرکت کرد که از این تعداد ۶۴عنوان کتاب چاپ نخست و۱۶ عنوان در سال اخیر منتشر شده است.

۱۳۹۷/۲/۲۲ - ۰۹:۲۵

کارشناس مهدوی در گفت وگو با شبستان:
مسجد؛ رساترین تریبونِ معرفی کتاب/کانون های مساجد به کتابخانه تخصصی مهدویت مجهز شوند
خبرگزاری شبستان: یک کارشناس مهدوی گفت: امامان جماعت مساجد می توانند در سخنرانی کوتاه خود میان دو نماز به معرفی کتاب بپردازند و کتب خوب مهدوی را معرفی کنند زیرا یکی از علت های پایین بودن سرانه مطالعه، عدم آشنایی مردم با کتاب های خوب است.

۱۳۹۷/۲/۲۲ - ۰۸:۵۹

حاشیه های بازدید رهبر انقلاب از سی و‌‌ یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران:
کتاب‌های تازه‌ای هست که ندیدم/«چشمهایش» را پنجاه سال قبل خوانده‌ام!/ خاطره‌ جالب رهبری از مترجم رمان «خانواده‌ی تیبو»
خبرگزاری شبستان: در غرفه‌ نشر نگاه آقا مثل همه‌جا با غرفه‌دار سلام‌و‌علیک کردند. حرفهایی بینشان رد و بدل شد. غرفه‌دار خواست کتابی را به آقا بدهد. آقا لبخند زدند و گفتند: من این کتاب را ۵۰ سال پیش خواندم. «چشمهایش» ِ بزرگ علوی را می گفتند.

۱۳۹۷/۲/۲۲ - ۰۸:۴۸

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد:
حضور رهبری در نمایشگاه کتاب تهران قوت قلبی برای اهالی فرهنگ است
خبرگزاری شبستان: صالحی درباره بازدید مقام معظم رهبری از سی و یکمین نمایشگاه کتاب تهران گفت:‌ حضور صمیمی مقام معظم رهبری در نمایشگاه کتاب برای ما بسیار مغتنم است و موجب تقویت قلبی اهالی فرهنگ و کتاب خواهد بود

۱۳۹۷/۲/۲۱ - ۱۹:۰۱

اشتراک‌گذاری اطلاعات نمایشگاه کتاب لندن با ناشران آموزشی
خبرگزاری شبستان:بنیانگذار کانون فرهنگی آموزش در نشستی صمیمانه با حضور ناشران آموزشی کودک و نوجوان، تجربیات خود و اطلاعات حاصل از کنفرانس‌‌های جانبی نمایشگاه کتاب لندن در سال ۲۰۱۸ را به اشتراک گذاشت.

۱۳۹۷/۲/۲۱ - ۱۸:۵۸

اختتامیه نمایشگاه کتاب با حضور معاون اول رئیس جمهور
خبرگزاری شبستان:مدیر کمیته اجرایی و رفاهی سی و یکمین نمایشگاه کتاب تهران از حضور معاون اول رئیس جمهور در مراسم اختتامیه نمایشگاه خبر داد.

۱۳۹۷/۲/۲۱ - ۱۸:۵۸

یک استاد دانشگاه:
مساجد را جوانان اداره کنند/ نشر آگاهی مهم ترین وظیفه مساجد است
خبرگزاری شبستان: احمد ساویز، استاد دانشگاه و مشاور خانواده: «جوانان خودشان باید مساجد را اداره کنند. ورود مساجد به حوزه های تئاتر، سینما و هنر می تواند اثرگذار و راهگشا باشد.»

۱۳۹۷/۲/۲۱ - ۱۶:۴۸

دهمین روز نمایشگاه کتاب تهران
دهمین روز نمایشگاه کتاب تهران در مصلی امام خمینی (ره) در حال برگزاری است .

۱۳۹۷/۲/۲۱ - ۱۶:۴۷

یک مترجم قرآن در گفتگو با شبستان:
کانون های مساجد برای تبلیغ دین به دنبال شیوه های جذاب باشند
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام کوشا معتقد است امام جماعت باید جوانان را گرد خود آورد و با زبان آنها صحبت کند. او باید به نوجوانان و جوانان کتاب بدهد، آن ها را راهنمایی کند و بگوید چه کتاب هایی مطالعه کنند.

۱۳۹۷/۲/۲۱ - ۱۵:۱۹