خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶

الأحد ٣ المحرّم ١٤٣٩

Sunday, September 24, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه مراجع و علماء
انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از عملکرد بانک ها/بانک ها عقود اسلامی را رعایت نمی کنند
خبرگزاری شبستان: آیت الله مکارم شیرازی گفت: اگر به عقود اسلامی توجه می شد چرخ های اقتصاد راه می افتاد اما برخی بانکداران سودجو این مسائل و قوانین بانکداری بدون ربا را دور زدند.

۱۳۹۶/۶/۲۲ - ۱۰:۵۰

آیت الله نوری همدانی:
نباید غدیر مظلوم بماند/مسلمانان در برابر کشتار میانمار ساکت نباشند
خبرگزاری شبستان: آیت الله نوری همدانی با اشاره به ویژگی های غدیر گفت: غدیر دارای عظمت فراوانی است و باید این ویژگی ها را روز به روز تبیین کرده و در گسترش آن کوشید.

۱۳۹۶/۶/۱۵ - ۱۳:۳۵

آيت‌ الله مكارم‌ شيرازي:
اجتماع وزرای کشورهای اسلامی در دفاع از مسلمانان میانمار تشکیل شود/غدیر را از مظلومیت باید خارج کرد
خبرگزاری شبستان: آيت‌ الله مكارم‌ شيرازي با اشاره به مشکلات مردم میانمار گفت: انتظار است اجتماع وزرای امور خارجه کشورهای اسلامی در این زمینه تشکیل شده و اقدامی برای آنها انجام شود و باید در اینگونه موارد به طور جدی ورود پیدا کرد و فریاد کشید.

۱۳۹۶/۶/۱۵ - ۱۲:۳۴

«جلوس علما در مساجد» سنت فراموش شده «عید غدیر»
خبرگزاری شبستان: علمای سادات در گذشته به مناسبت روز عید غدیر، در مساجد حضور می‌یافتند، سنتی که امروزه جای خود را به حضور بسیاری از آنان در منازل یا حسینیه‌ها داده است.

۱۳۹۶/۶/۱۵ - ۰۸:۵۳

آیت ‌الله نوری همدانی:
طلاب و رحانیون همواره در منظر و نگاه مردم هستند/طلاب به فراگیری علوم دینی اهتمام جدی داشته باشند
خبرگزاری شبستان: آیت ‌الله نوری همدانی گفت: روحانیون و طلاب همواره در منظر و نگاه مردم هستند و از این رو باید مراقب اخلاق و رفتار خود باشیم.

۱۳۹۶/۶/۸ - ۱۳:۲۸

مراسم عزاداری شهادت امام محمد باقر(ع) در دفاتر مراجع عظام تقلید در قم
به‌مناسبت سالروز شهادت امام محمد باقرعلیه السلام مراسم عزاداری و سوگواری با حضور مراجع عالیقدر،علماء، اساتید، طلاب، هیئات عزاداری و مردم عزادار، در دفاتر و بیوت مراج عظام برگزار شد.

۱۳۹۶/۶/۷ - ۱۷:۱۹

تاکید آیت الله مکارم شیرازی بر حضور دکتر هاشمی در وزارت بهداشت دولت دوازدهم+فیلم
خبرگزاری شبستان: آیت الله مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید در تماس تلفنی با دکتر هاشمی وزیر بهداشت بر حضور ایشان در کابینه دولت دوازدهم تاکید کرد.

۱۳۹۶/۴/۲۳ - ۱۰:۱۷

آيت‌ الله مكارم شيرازي:
کمیته امداد باید به فکر خودکفایی مددجویان باشد/کمیته امداد نقش مرداب را ندارد
خبرگزاری شبستان: آيت‌ الله مكارم شيرازي با تاکید بر اهمیت خودکفایی مددجویان گفت: باید کمیته امداد همانند استخر آب کشاورزان باشد که آب را برای توزیع در خود نگاه می‌دارد و خروجی داشته باشد و نقش مرداب را ایفا نکند.

۱۳۹۶/۴/۲۲ - ۱۷:۳۱

آیت الله مکارم شیرازی:
برای پست های مدیریتی کشور باید از همه سلایق استفاده کرد/اتحاد تنها با شعار نیست
خبرگزاری شبستان: آیت الله مکارم شیرازی تاکید کرد: همگان بدانند که اتحاد با شعار محقق نمی شود و زمانی اتحاد و وحدت محقق می شود که همه در مدیریت کشور سهم داشته باشند.

۱۳۹۶/۳/۲۷ - ۰۷:۵۵

آیت‌ الله مکارم شیرازی:
کشور را با شعار نمی‌توان اداره کرد/مدیران باید ساده زیست باشند تا درد مردم را بفهمند
خبرگزاری شبستان: آیت‌ الله مکارم شیرازی با تاکید بر ساده زیستی مدیران گفت: چه دلیلی دارد که تمام مدیران کشور در نقاط خاصی از تهران زندگی کرده و از جنوب پایتخت بی خبر باشند؟ باید مدیران ساده زیست بوده تا درد مردم را بفهمند.

۱۳۹۶/۳/۲۶ - ۱۰:۳۰

آیت الله مکارم شیرازی:
آمریکایی ها بعد از حادثه تروریستی در تهران خوشحالی کردند
خبرگزاری شبستان: آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به اقدامات آمریکایی ها گفت: آنها بعد از حادثه تروریستی در تهران به جای تسلیت به مردم خوشحالی کردند که این امر نفرت از آنها را چندین برابر کرد.

۱۳۹۶/۳/۲۴ - ۰۴:۵۹

سفر دکتر روحانی به شهر مقدس قم
دکتر حسن روحانی رئیس جمهور در جریان سفراستانی به شهر مقدس قم به زیارت حضرت معصومه (ص) رفت و در ادامه سفر به دیدار با مراجع عظام تقلید خواهد رفت .

۱۳۹۶/۳/۴ - ۱۷:۳۵

آیت الله مکارم شیرازی:
ایران با اتکا بر توان خود وابسته هیچ کشوری نمی شود/مبلغان در ماه مبارک رمضان به ترویج قرآن بپردازند
خبرگزاری شبستان: آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به سیاست آمریکایی ها گفت: آنها می خواهند که ایران هم وابسته شود اما ما خودمان موشک می سازیم و به هیچ عنوان وابسته نمی شویم و اگر ما هم دنبال آمریکایی ها بودیم الان وابسته آنها می شدیم.

۱۳۹۶/۳/۲ - ۰۷:۴۹

آیت الله سبحانی:
تعطیلی ها در حوزه زیاد است/شورای مدیریت حوزه فکری به حال تعطیلی ها کند
خبرگزاری شبستان: آیت الله سبحانی عنوان داشت: باید طلاب ۱۰ سال در کلاس های درس شرکت کنند اما به دلیل این تعطیلاتی که وجود دارد باید طلاب ۲۰ سال سر کلاس حاضر شوند تا بتوانند مطالب و مفاهیم را به خوبی فرا گیرند.

۱۳۹۶/۳/۱ - ۱۲:۰۶

حضور مراجع و علما در حماسه انتخابات/ انتخابات نماد دموکراسی در نظام اسلامی است
خبرگزاری شبستان:مراجع و علما همگام با دیگر اقشار مردم در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا شرکت کردند و بر حضور پرشور مردم در این حماسه تاکید کردند.

۱۳۹۶/۲/۲۹ - ۱۲:۱۰

اخد رای مراجع عظام تقلید
مراجع عظام تقلید در ساعات ابتدایی شروع رای گیری دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شورا ها آراء خود را به صندوق انداختند . (گزارش در حال تکمیل است )

۱۳۹۶/۲/۲۹ - ۱۰:۴۱

موضع گیری مراجع و علما در آستانه انتخابات سال ۹۶
خبرگزاری شبستان: علما و مراجع تقلید در روزهای منتهی به انتخابات بارها نصایح‌شان را به گوش نامزدها و مردم رساندند.

۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۱۴:۵۵

آیت ‌الله سبحانی:
زکات فطره در راه درست مصرف نمی‌شود
خبرگزاری شبستان: آیت ‌الله سبحانی عنوان داشت: زکات فطره در راه درستی مصرف نمی‌شود اگر زکات فطره درست مصرف شود، میزان بسیاری از فقر در کشور از بین خواهد رفت.

۱۳۹۶/۲/۲۷ - ۱۲:۴۲

آيت‌ الله مكارم ‌شيرازي:
نباید به آرامش انتخابات ضربه وارد شود/از کاندیدای خاصی حمایت نکرده ام/آرای سفید، سطح حضور را پایین می آورد
خبرگزاری شبستان: آیت الله مکارم شیرازی گفت: اینکه سخنانی بیان شود که ما نمی ‌توانیم به این و آن رای دهیم پس رای سفید دهیم باید بدانیم که رای سفید سطح حضور در انتخابات را پایین می‌آورد و جزو اوراق حساب نمی‌شود و باطله است.

۱۳۹۶/۲/۲۷ - ۱۲:۱۰

آیت الله علوی گرگانی:
حجاب تنها مخصوص مسلمانان نیست/باید همه جوامع با اهمیت حجاب آشنا شوند
خبرگزاری شبستان: آیت الله علوی گرگانی گفت: حجاب یک نسخه جهان ‌شمول است که می ‌خواهد حریم بین زن و مرد را در جهت حفظ کرامت آنها تضمین کند.

۱۳۹۶/۲/۲۳ - ۱۳:۴۷