خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷

الاثنين ٨ ربيع الثاني ١٤٤٠

Monday, December 17, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه مراجع و علماء
با حضور مراجع تقلید صورت گرفت
برگزاری جشن بزرگ ولادت امام حسن عسکری(ع) در قم
خبرگزاری شبستان: جشن بزرگ ولادت امام حسن عسکری(ع)، با حضور مراجع تقلید در قم برگزار شد.

۱۳۹۷/۹/۲۵ - ۰۹:۵۷

هشدار آیت الله نوری همدانی نسبت به FATF؛
باید مراقب نفوذ دشمنان بود/هوشیاری لازمه کار است
آیت الله نوری همدانی گفت: FATF پروژه ای برای نفوذ غربی ها و صهیونیست ها به ایران است و از این رو علما و مراجع و حوزه در برابر تصویب این طراح ها سکوت نکرده و هشدار خواهیم داد.

۱۳۹۷/۹/۲۱ - ۱۳:۴۱

آیت الله مکارم شیرازی:
وضعیت نابسامان کاغذ باید برطرف شود/شبکه های ضد انقلاب در دروغگویی مهارت دارند
آیت الله مکارم شیرازی گفت: موضوع کاغذ باید برطرف شود و دولت مشکل آن را برطرف کند و در گسترش خوراک روحی و معنوی به جامعه بکوشد.

۱۳۹۷/۹/۲۱ - ۱۳:۴۰

آیت الله سبحانی:
حذف تکلیف مدارس اشتباه است
آیت الله سبحانی با اشاره حذف تکلیف درسی در مدارس گفت: شنیده می شود در برخی مدارس تکالیف مدرسه حذف شده که کار اشتباهی است و باید بررسی شود.

۱۳۹۷/۹/۲۱ - ۱۳:۳۸

آیت‌الله رشاد:
لزوم مباحثه علما و بزرگان در مسائل خطیر، سرنوشت‌ساز و علمی
آیت‌الله رشاد گفت: علما و بزرگان در مسائل خطیر، حساس، سرنوشت‌ساز و علمی یکدیگر را ببیند و مباحثه داشته باشند.

۱۳۹۷/۹/۲۰ - ۱۳:۲۷

آیت الله نوری همدانی:
برخی بدنبال گسترش فرهنگ غرب از طریق آموزشگاه ها هستند
آیت ‌الله نوری ‌همدانی گفت: متاسفانه گاها مشاهده می شود که در برخی از آموزشگاه ها برخی مطالب که بوی غرب می دهد، نشر پیدا می کند و از این طریق می خواهند فرهنگ غرب را گسترش دهند.

۱۳۹۷/۹/۱۸ - ۱۲:۲۸

آیت‌ الله علوی‌گرگانی:
کشور باید در تولید و رفع نیازهای صنعت کاغذ به خودکفایی برسد/اختلاف طبقاتی باید از بین برود
آیت‌ الله علوی‌گرگانی گفت: اینکه مشاهده می شود ایران در تولید و رفع نیازهای واقعی صنعت کاغذ خودکفا نیست، قابل پذیرش نبوده و باید همواره در راستای عقب ماندگی های کشور در این راستا به درستی مدیریت شود.

۱۳۹۷/۹/۱۸ - ۱۲:۲۷

یک مرجع تقلید، مطرح کرد
مسئولان باید در میان مردم باشند/لزوم توجه به رفع مشکلات مردم
آیت الله نوری همدانی، گفت: مسئولان باید در میان مردم باشند و امام راحل و مقام معظم رهبری نیز بر این امر تاکید دارند و بدانیم که اگر در میان مردم نباشیم، روز مشکلات است.

۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۱۷:۴۸

استاد اخلاق حوزه های علمیه مطرح کرد؛
لزوم شروع امر به معروف و نهی از منکر از خانواده های خود
استاد اخلاق حوزه های علمیه تاکید بر اینکه کمترین کار این است که از خانواده های خود شروع کنیم و امر به معروف و نهی از منکر را انجام دهیم، گفت: اگر مراجع با رفتار خود نهی از منکر را به مسئولان نشان دهند، کسی جرأت انجام خلاف شرع پیدا نمی کند.

۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۱۲:۴۵

آیت الله سبحانی:
اسلام تبعیض بین زن و مرد را محکوم می کند
آیت الله سبحانی گفت: اسلام تبعیض بین زن و مرد را محکوم می کند اما معتقد به تفاوت میان آنها هست و دلیل تفاوت برخی احکام بین این دو موضوع است.

۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۱۲:۱۱

آیت الله مکارم شیرازی:
خطر برخی ها در داخل کشور برای فشار به مردم کمتر از رئیس جمهوری آمریکا نیست
آیت الله مکارم شیرازی گفت: خطر برخی ها در داخل کشور برای فشار به مردم کمتر از رئیس جمهوری آمریکا نیست، اگر آمریکا با تهدید در حال ضربه زدن است، آنها نیز با کارهای خلاف خود می کوشند تا به ملت ضربه بزنند.

۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۱۰:۳۸

آیت الله مکارم شیرازی:
مشکل طولانی شدن رسیدگی به پرونده ها در دادگاه ها برطرف شود/بزرگترها در رفع مشکلات خانوادگی پیش قدم شوند
آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به مطالبات مردم از قوه قضائیه گفت: یکی از این مطالبات مردم، جلوگیری از طولانی شدن رسیدگی به پرونده هاست که مشکلات بسیاری را به بار آورده است.

۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۰۴:۲۴

آیت الله علوی گرگانی:
خداشناسی باید در دستور کار انسان ها باشد
آیت الله علوی گرگانی بر خداشناسی تاکید کرد و گفت: مرحله نخست برای کمال در وجود هر انسان خداشناسی است و باید همواره در پیشگاه خداوند متواضعانه رفتار کرده و ویژگی های خداوند را بشناسیم.

۱۳۹۷/۹/۱۲ - ۰۱:۰۹

آیت ‌الله نوری همدانی عنوان کرد
لزوم توجه بسیج به فضای مجازی
آیت ‌الله نوری همدانی گفت: بسیج باید توجه ویژه ای به فضای مجازی داشته باشد و با تمام توان در این عرصه وارد و اجازه ندهد که دشمنان علیه نظام تبلیغات دروغ انجام دهند.

۱۳۹۷/۹/۷ - ۱۵:۰۸

آیت الله نوری همدانی:
رای مردم به مسئولان امانت است/کسی نباید به امانت مردم خیانت کند
آیت الله نوری همدانی گفت: مردم در این نظام به مسئولان رای می دهند و آنان را در این جایگاه قرار می دهند و باید بدانیم که رای مردم امانت است و اگر به وظایف خود طبق قانون رعایت نکنند، به مردم و رای امانت آنها خیانت کرده اند.

۱۳۹۷/۹/۷ - ۱۵:۰۰

آیت ‌الله مکارم شیرازی:
بسیج از کمک حوزه های علمیه استفاده کند/بسیج نعمت خدادادی است
آیت ‌الله مکارم شیرازی گفت: بسیج باید اتاق فکر داشته باشد و چنین اتاق فکری می تواند هماهنگی را در اجرای برنامه ها ایجاد کند و یکی از جاهایی که می تواند به بسیج کمک کند، حوزه های علمیه است چرا که ۴۰۰ پژوهشکده در حوزه های علمیه قم فعال است که می تواند

۱۳۹۷/۹/۷ - ۱۲:۴۹

آیت ‌الله مکارم شیرازی:
استیضاح مکرر وزرا موجب تضعیف دولت می شود/دولت نباید تضعیف شود
آیت ‌الله مکارم شیرازی به موضوع استیضاح وزرا اشاره کرد و گفت: در شرایطی هستیم که باید در برابر دشمنان با قدرت ایستادگی کرد اما مجلس پشت سر هم وزرا را استیضاح می کند.

۱۳۹۷/۹/۷ - ۱۲:۴۴

آیت الله علوی گرگانی:
اتحاد میان مسلمانان یک اصل است/نباید اتحاد خدشه دار شود
آیت الله علوی گرگانی عنوان داشت: اتحاد میان مسلمانان یک اصل است و از سوی دیگر باید تمام ادیان و مذاهب به ویژه شیعه و سنی به یکدیگر احترام بگذارند، اگر مسلمانان به دنبال گسترش مشترکات باشند، مشتی محکم بر همه دشمنان و تهدیدات اسلام خواهد بود.

۱۳۹۷/۹/۱ - ۱۳:۳۷

آیت الله مکارم شیرازی:
مشترکات میان شیعه و سنی زیاد است/دشمن به فکر اختلاف اندازی است
آیت الله مکارم شیرازی گفت: مشترکات میان شیعه و سنی زیاد است، در برخی مسائل اختلاف های جزئی وجود دارد، اما این مسائل به گونه ای نیست که موجب اختلاف های گسترده و جدی میان شیعه و سنی شود.

۱۳۹۷/۹/۱ - ۱۳:۳۶

آیت الله نوری همدانی:
مسئولان به فکر رفع مشکلات مردم باشند
آیت الله نوری همدانی با قرائت حدیثی از پیامبر(ص) گفت: مسئولان باید از حب جاه و مال دوری کرده و به فکر خدمت به مردم باشند و بدانند که رفع مشکلات مردم باید در اولویت باشد.

۱۳۹۷/۸/۳۰ - ۱۳:۰۶