خبرگزاری شبستان

شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶

السبت ٢٨ صفر ١٤٣٩

Saturday, November 18, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه مراجع و علماء
آیت الله سبحانی:
هیچ مسجدی نباید بدون امام جماعت باشد/مدرسه ای برای تربیت امام جماعت مسجد تاسیس شود
خبرگزاری شبستان: آیت الله سبحانی گفت: باید مدرسه ای تشکیل شده تا برای تربیت امام جماعت و خطیب مسجد اقدام کند و باید توجه داشته باشیم که طلابی که مراتبی از تحصیل حوزوی را طی کردند باید برای کار و فعالیت در مساجد تربیت شوند.

۱۳۹۶/۸/۲۵ - ۰۹:۴۷

آيت‌الله علوي گرگاني:
باید امام عصر(عج) را به مردم معرفی کنیم/لزوم پاسخگویی به شبهات
خبرگزاری شبستان: يكي از مراجع تقليد گفت: باید امام عصر(ع) را به مردم معرفی کنیم و با برطرف کردن موانع در راستای ظهور آن امام بکوشیم.

۱۳۹۶/۸/۲۴ - ۱۲:۴۲

یاد و خاطره علما را باید زنده نگه داشت
خبرگزاری شبستان:آیت الله علوی گرگانی با اشاره به خدمات علما در گذشته تاکید کرد: علما هدایت امور مردم را در عرصه های مختلف به عهده داشتند و ما وظیفه داریم یاد و خاطره آنها را زنده نگه داریم.

۱۳۹۶/۸/۲۱ - ۱۴:۱۵

آیت الله نوری همدانی:
کشورهای سلطه گر به نام حقوق بشر دست به کشتار مسلمانان می زنند
خبرگزاری شبستان: آیت الله نوری همدانی تصریح کرد: در دنیای کنونی که به نام حقوق بشر سلطه گران، مستضعفین را می کشند و کسی نیست که جواب دهد.

۱۳۹۶/۸/۳ - ۱۲:۱۸

آیت الله مکارم شیرازی:
دشمنان به دنبال گسترش اختلاف در عراق هستند/باید به فکر رفع شر دشمن خارجی بود
خبرگزاری شبستان: آیت الله مکارم شیرازی تاکید کرد: عراق بداند که اگر ساز اختلاف ها به صدا در آید، تمامی پیروزی ها از بین می رود و باید بدانیم که دشمن نیز به فکر ایجاد اختلاف در عراق است.

۱۳۹۶/۸/۳ - ۱۰:۳۱

آيت ‌الله علوي گرگاني:
برخی کشورهای مسلمان به دشمنان اسلام کمک می کنند/ مظلومیت فلسطین باید فریاد زده شود
خبرگزاری شبستان: آيت ‌الله علوي گرگاني تاکید کرد: آنهایی که عنوان خادم الحرمین را یدک می کشند باید به کمک مظلومان آمده و نباید به یاری و کمک دشمنان بروند بلکه باید در خدمت مسلمانان باشند.

۱۳۹۶/۸/۲ - ۱۴:۰۴

آيت ‌الله نوري همداني:
لزوم توجه به توسعه و رفع مشکلات شهری قم/اقتصاد مقاومتی تنها راه رفع مشکل اقتصادی
خبرگزاری شبستان: آیت الله نوری همدانی به مشکلات شهر قم اشاره کرد و گفت: متاسفانه این مشکلات در قم زیاد است، بافت قم برای ۶۰ سال پیش است اما در حال حاضر قم رشد کرده و همین امر موجب بروز ترافیک و مشکلات دیگر شده است.

۱۳۹۶/۸/۱ - ۰۷:۳۵

آيت‌الله نوري همداني:
آمریکا قابل اعتماد نیست
خبرگزاری شبستان: آيت‌الله نوري همداني به موضوع برجام اشاره کرد و گفت: برجام امر حساسی است، خداوند فرموده است که به ظالمان اعتماد نکنید و باید مراقب بوده و به ظالم اعتماد نکنیم.

۱۳۹۶/۷/۲۶ - ۱۲:۲۰

بازخوانی رهنمودهای مراجع تقلید پیرامون موکب‌های اربعین
خبرگزاری شبستان: برخی از مراجع تقلید جهان تشیع رهنمودهای مختلفی خطاب به موکب‌های اربعین حسینی به ویژه موکب حضرت معصومه سلام‌الله علیها داشته‌اند که اکنون به بهانه نزدیکی به ایام اربعین حسینی به بازخوانی آنها می‌پردازیم.

۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۰۹:۳۷

آیت الله مکارم شیرازی:
مکتب امام حسین(ع) در قلوب مردم نفوذ کرده است/افزایش آگاهی مردم نسبت به عزاداری ها/آمریکا ناامن ترین کشور
خبرگزاری شبستان: یکی از مراجع عظام تقلید گفت: امروزه آگاهی های مردم بیشتر شده و همه می دانند که این اعمال به نفع شیعه و اسلام نیست و امیدواریم که همواره این مراسم عزاداری باشکوه برگزار شود.

۱۳۹۶/۷/۱۵ - ۱۰:۳۸

انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از عملکرد بانک ها/بانک ها عقود اسلامی را رعایت نمی کنند
خبرگزاری شبستان: آیت الله مکارم شیرازی گفت: اگر به عقود اسلامی توجه می شد چرخ های اقتصاد راه می افتاد اما برخی بانکداران سودجو این مسائل و قوانین بانکداری بدون ربا را دور زدند.

۱۳۹۶/۶/۲۲ - ۱۰:۵۰

آیت الله نوری همدانی:
نباید غدیر مظلوم بماند/مسلمانان در برابر کشتار میانمار ساکت نباشند
خبرگزاری شبستان: آیت الله نوری همدانی با اشاره به ویژگی های غدیر گفت: غدیر دارای عظمت فراوانی است و باید این ویژگی ها را روز به روز تبیین کرده و در گسترش آن کوشید.

۱۳۹۶/۶/۱۵ - ۱۳:۳۵

آيت‌ الله مكارم‌ شيرازي:
اجتماع وزرای کشورهای اسلامی در دفاع از مسلمانان میانمار تشکیل شود/غدیر را از مظلومیت باید خارج کرد
خبرگزاری شبستان: آيت‌ الله مكارم‌ شيرازي با اشاره به مشکلات مردم میانمار گفت: انتظار است اجتماع وزرای امور خارجه کشورهای اسلامی در این زمینه تشکیل شده و اقدامی برای آنها انجام شود و باید در اینگونه موارد به طور جدی ورود پیدا کرد و فریاد کشید.

۱۳۹۶/۶/۱۵ - ۱۲:۳۴

«جلوس علما در مساجد» سنت فراموش شده «عید غدیر»
خبرگزاری شبستان: علمای سادات در گذشته به مناسبت روز عید غدیر، در مساجد حضور می‌یافتند، سنتی که امروزه جای خود را به حضور بسیاری از آنان در منازل یا حسینیه‌ها داده است.

۱۳۹۶/۶/۱۵ - ۰۸:۵۳

آیت ‌الله نوری همدانی:
طلاب و رحانیون همواره در منظر و نگاه مردم هستند/طلاب به فراگیری علوم دینی اهتمام جدی داشته باشند
خبرگزاری شبستان: آیت ‌الله نوری همدانی گفت: روحانیون و طلاب همواره در منظر و نگاه مردم هستند و از این رو باید مراقب اخلاق و رفتار خود باشیم.

۱۳۹۶/۶/۸ - ۱۳:۲۸

مراسم عزاداری شهادت امام محمد باقر(ع) در دفاتر مراجع عظام تقلید در قم
به‌مناسبت سالروز شهادت امام محمد باقرعلیه السلام مراسم عزاداری و سوگواری با حضور مراجع عالیقدر،علماء، اساتید، طلاب، هیئات عزاداری و مردم عزادار، در دفاتر و بیوت مراج عظام برگزار شد.

۱۳۹۶/۶/۷ - ۱۷:۱۹

تاکید آیت الله مکارم شیرازی بر حضور دکتر هاشمی در وزارت بهداشت دولت دوازدهم+فیلم
خبرگزاری شبستان: آیت الله مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید در تماس تلفنی با دکتر هاشمی وزیر بهداشت بر حضور ایشان در کابینه دولت دوازدهم تاکید کرد.

۱۳۹۶/۴/۲۳ - ۱۰:۱۷

آيت‌ الله مكارم شيرازي:
کمیته امداد باید به فکر خودکفایی مددجویان باشد/کمیته امداد نقش مرداب را ندارد
خبرگزاری شبستان: آيت‌ الله مكارم شيرازي با تاکید بر اهمیت خودکفایی مددجویان گفت: باید کمیته امداد همانند استخر آب کشاورزان باشد که آب را برای توزیع در خود نگاه می‌دارد و خروجی داشته باشد و نقش مرداب را ایفا نکند.

۱۳۹۶/۴/۲۲ - ۱۷:۳۱

آیت الله مکارم شیرازی:
برای پست های مدیریتی کشور باید از همه سلایق استفاده کرد/اتحاد تنها با شعار نیست
خبرگزاری شبستان: آیت الله مکارم شیرازی تاکید کرد: همگان بدانند که اتحاد با شعار محقق نمی شود و زمانی اتحاد و وحدت محقق می شود که همه در مدیریت کشور سهم داشته باشند.

۱۳۹۶/۳/۲۷ - ۰۷:۵۵

آیت‌ الله مکارم شیرازی:
کشور را با شعار نمی‌توان اداره کرد/مدیران باید ساده زیست باشند تا درد مردم را بفهمند
خبرگزاری شبستان: آیت‌ الله مکارم شیرازی با تاکید بر ساده زیستی مدیران گفت: چه دلیلی دارد که تمام مدیران کشور در نقاط خاصی از تهران زندگی کرده و از جنوب پایتخت بی خبر باشند؟ باید مدیران ساده زیست بوده تا درد مردم را بفهمند.

۱۳۹۶/۳/۲۶ - ۱۰:۳۰