خبرگزاری شبستان

جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸

الجمعة ١٨ صفر ١٤٤١

Friday, October 18, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه سبک زندگی مهدوی
در همایش سبک زندگی مهدوی عنوان شد
بیداری عقل‌ها مقدمه ظهور امام زمان(عج) است
رئیس بنیاد مهدویت استان زنجان با اشاره به اینکه برای ظهور امام زمان(عج) باید جان های مشتاق ظهورکنند گفت: بیداری عقل‌ها مقدمه ظهور امام زمان(عج) است.

۱۳۹۸/۲/۱۷ - ۰۸:۰۹

مدیر مسئول کانون تخصصی مهدویت جنوب کرمان؛
دوره آموزشی سبک زندگی مهدوی برگزار شد
حجت الاسلام محمدتقی سعیدی، گفت: دوره آموزشی سبک زندگی مهدوی با عنوان خورشید هدایت در شهر جیرفت برگزار شد.

۱۳۹۸/۱/۲۹ - ۲۱:۲۶

شبستان در گفت وگو با کارشناس مهدوی بررسی کرد
ماجرای فراموش شدن «مهدی یاوری» در سایه «لاکچری بازی»
حجت الاسلام صبوحی با بیان اینکه در روایت آمده در آخرالزمان همه همت مردم آن است که به شکم خود برسند، گفت: منتظران دولت کریمه باید خود کریم باشند؛ اساساً سبک زندگی مهدوی مغایر با تجمل گرایی و لاکچری بازی است.

۱۳۹۷/۵/۲۹ - ۰۹:۱۹

نقش «زبان» در پیوستن به جبهه منتظران
انتظار است زبانی که که ذکر خدا می گوید و قرآن می خواند و حضرت مهدی(عج) را صدا می زند و نام امامان علیهم السلام را ادا می کند، از گناهان زبانی پاک باشد. امام زمان علیه السلام دوستدار کسی است که حفظ زبان داشته باشد و با آبروی دیگران بازی نکند.

۱۳۹۷/۵/۱۸ - ۰۹:۳۵

خانواده مهدوی مقدمه جامعه مهدوی است/فرهنگ انتظار از درون خانه ها رشد می کند
خبرگزاری شبستان: کارشناس حوزه علمیه خواهران با تاکید بر نقش انتظار سازنده و باورهای مهدوی در زندگی گفت: ما در زندگی روزمره خود از امام زمان(عج) غافل شده ایم و در هیاهوی مشکلات سر در گم مانده ایم.

۱۳۹۷/۲/۲۴ - ۰۹:۴۶

مهدویت در بازار نشر ...
رونمایی از مسیر انتظار در «سلمان فارسی، الگوی زندگی شیعی مهدوی»
خبرگزاری شبستان: کتاب «سلمان فارسی الگوی زندگی شیعی، مهدوی» روایتی است از زندگی صحابه ایرانی پیامبر(ص) برای آنها که می خواهند در عصر غیبت به مقام «منّا اهل البیت(ع)» دست یابند.

۱۳۹۶/۱۲/۱۰ - ۱۰:۱۰

مدرس مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان:
میراث فاطمی برای دولت کریمه مهدوی/الگوگیری از حضرت زهرا(س) ما را زمینه ساز ظهور می کند
خبرگزاری شبستان: مدرس مرکز تخصصی مهدویت با بیان اینکه امام باقر(ع) در وصف امام زمان (عج) می فرمایند: «ایشان بخشنده ای است که مال را به وفور می بخشد»، گفت: امام زمان (عج) در زمینه بخشندگی و انفاق هم از مادر خود الگو گرفته اند.

۱۳۹۶/۱۲/۱ - ۰۹:۵۴

سبک زندگی منتظران در دعای امام زمان(عج)//۹
دعای امام زمان(عج) در حق حاکمان/ملزومات اجرای عدالت در نگاه حضرت حجت(عج)
خبرگزاری شبستان: عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی قم گفت: امام زمان (عج) بنا دارند، این درس را بدهند که اجرای عدالت همواره با قوه قهریه ای همراه نیست بلکه با رحمت، آرامش و استدلال هم می توان، عدالت این مطلوب انسان های آزادی خواه عالم را حاکم کرد.

۱۳۹۶/۱۱/۹ - ۱۰:۴۷

سبک زندگی منتظران در دعای امام زمان(عج)//۸
دعای امام مهدی(عج) در حق همه مردم/خواسته ولیعصر(عج) از ثروتمندان
خبرگزاری شبستان: عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی قم گفت: امام زمان(عج) در فرازهای دعای «اللَّهُمَّ ارْزُقْنَا تَوْفِيقَ الطَّاعَةِ ...» برای اقشار مختلف مردم با توجه به مواضع آسیب پذیر آنها، دعا و درمان آلام آنها را از خدا متعال مسئلت می کنند.

۱۳۹۶/۱۱/۵ - ۱۰:۱۷

سبک زندگی منتظران در دعای امام زمان(عج)//۷
دعای امام زمان(عج) در حق زنان و نسل جوان/محبت امام مهدی(عج) شامل حال چه کسانی می شود؟
خبرگزاری شبستان: امام عصر(عج) به تمام گروه های سنی توجه دارند و در کنار دعا برای جوانان، کهنسالان را هم که تصویری از گذشته جامعه هستند و می توانند تجربیات و آموخته های خود را به نسل امروز منتقل کنند، مورد مرحمت قرار می دهند.

۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۰۹:۰۱

اوصاف منتظران؛
فضای خانواده مهدوی در کلام امیر(ع)/چگونه نسل منتظر تربیت کنیم؟
خبرگزاری شبستان: این که امیرالمومنین امام علی علیه السلام درباره خصلت شیعیان فرموده است: «یَفرَحونَ لِفَرَحِنا و یَحزَنونَ لِحُزنِنا؛ به شادی ما شاد می شوند و به سبب اندوه ما غمگین می شوند» فضای حاکم بر یک خانواده مذهبی و ولایی شیعه را نشان می دهد.

۱۳۹۶/۸/۲۲ - ۰۹:۲۳

مدرس مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان//۲
درس های انتظار در زندگی مشترک شهید حججی/منتظر در ازدواج هم رضایت خدا را می خواهد
خبرگزاری شبستان: نیازهای مادی در زندگی مهدوی با اندیشه الهی تامین می شود، زن و شوهر در زندگی مهدوی به یکدیگر عشق ورزی می کنند اما خود را وامدار لطف خداوند می دانند، برای همدیگر در این زندگی خط و خطوط می کشند اما براساس آنچه رضایت خداوند است.

۱۳۹۶/۶/۲ - ۰۹:۱۶

کدام تقوا ما را به ظهور نزدیک می‌کند؟
خبرگزاری شبستان:کدام تقوا ما را به ظهور نزدیک می‌کند؟ فقط نماز اول وقت و کارهای خوب فردی؟ اگر میلیون‌ ها نفر از اینگونه افراد خوب در کنار هم زندگی کنند، تا وقتی در زندگی دسته‌جمعیِ خوب ناتوان باشند، تقوایشان رشد نیافته است

۱۳۹۶/۴/۲۵ - ۱۲:۰۵

حجت الاسلام پناهیان:
باید برای ظهور زندگی جمعی را یاد بگیریم
خبرگزاری شبستان: استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه پیش از ظهور باید زندگی جمعی را بیاموزیم، گفت: اینکه شیعیان تکی به مسجد جمکران رفته و دعا کنند و یا هیئتی را راه اندازی کرده اند، این کارها فایده ای ندارد، باید زندگی جمعی را یاد بگیریم.

۱۳۹۶/۳/۱۸ - ۰۸:۱۴

انتظار در کلام امام خامنه ای (۱):
انتظار حرکت و آمادگی است نه سکون و رها کردن
خبرگزاری شبستان: انتظار معنایش این است. انتظار حرکت است؛ انتظار سکون نیست؛ انتظار رها کردن و نشستن برای اینکه کار به خودی خود صورت بگیرد، نیست. انتظار حرکت است. انتظار آمادگی است.

۱۳۹۶/۲/۲۲ - ۱۰:۲۶

سبک زندگی منتظران در دعای امام زمان(عج)//۳
منظور امام مهدی(عج) از گفتن «اللَّهُمَّ ارْزُقْنَا»/منتظر حرف دروغ و بی حکمت نمی زند
خبرگزاری شبستان: گاهی انسان ها تنها در زمان هایی که به نفعشان هست صداقت را می گویند و اگر در زمانی منافعشان به خطر بیفتد، از حرف راست زدن، امتناع می کنند اما امام زمان(عج) از خداوند می خواهند که همواره زبانشان به راستگویی و حکمت استوار باشد.

۱۳۹۵/۱۲/۱۵ - ۱۱:۵۹

مدیر حوزه علمیه مهدیه الیگودرز در گفت وگو با شبستان:
نباید نگاه‌مان در دعاهای فرج کاسب کارانه باشد
خبرگزاری شبستان: اگرچه دعا برای فرج امام مهدی(عج) مشکلات ما را حل می کند اما نباید با نیت رفع مشکلات، برای ایشان دعا کرد چراکه نوعی کاسبی است، دعاهای ما باید برای نجات و رهایی خود حضرت (عج) باشد که بیش از هزار سال در پس پرده غیبت حضور دارند.

۱۳۹۵/۱۰/۱۹ - ۱۳:۰۵

چاپ کتاب «سبک زندگی مهدوی» در فارس
خبرگزاری شبستان: مدیر عامل بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) فارس گفت: کتاب «سبک زندگی مهدوی»، برگرفته از دعای منصوب به حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) به زیور طبع آراسته می شود.

۱۳۹۵/۱۰/۱۹ - ۱۱:۰۵

کارشناس مهدوی در گفت وگو با شبستان:
بی‌تفاوتی نسبت به همنوع در فرهنگ انتظار جایی ندارد
خبرگزاری شبستان: مدیر حوزه علمیه مهدیه شهرستان الیگودرز گفت: یکی از مشکلات امروز جامعه ما، خودمحوری و بی تفاوتی نسبت به دیگران است که در فرهنگ انتظار جایی ندارد، زیرا منتظران ظهور افرادی هستند که هم خود را بالا می برند و هم دیگران را و تکروی ندارند.

۱۳۹۵/۱۰/۱۳ - ۰۹:۰۸

کارشناس تربیتی مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان:
راه تبدیل فضای مجازی به اردوگاه منتظران!
خبرگزاری شبستان: حرّیت و آزاداندیشی را باید در مخاطب فضای مجازی به عنوان یک هدف متعالی تقویت کرد و مطالبی در خصوص صفات و ویژگی های منتظران به وی ارائه داد که بفهمد باید حقیقت جو و حق خواه باشد نه خودخواه.

۱۳۹۵/۹/۳۰ - ۰۸:۵۹