خبرگزاری شبستان

شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

السبت ١٩ شوّال ١٤٤٣

Saturday, May 21, 2022

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه شیراز
امام ‌جمعه خاوران:
باید نگران انفجار سالمندی در کشور باشیم
حجت الاسلام جعفری گفت: باید نگران انفجار سالمندی در کشور باشیم و اقدامات دولت برای تشویق به فرزند آوری از قبیل اختصاص زمین برای تولد فرزند سوم خوب است اما کافی نیست.

۱۴۰۱/۲/۳۰ - ۱۵:۳۴

بهبود بیش از ۶۲۰ هزار بیمار کرونا در فارس
تاکنون ۶۲۰ هزار و ۷۲ مبتلا به کرونا در استان فارس بهبود یافته و از بیمارستان ها ترخیص و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

۱۴۰۱/۲/۳۰ - ۱۵:۱۰

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه عنوان کرد
پیشنهاد شدن شیراز برای هفته گردشگری تماشاگران جام جهانی قطر
صفری گفت: قطر نیز بازار هدف خوبی برای تجارو بازرگان ایرانی خواهد بود و به دلیل برخورداری شیراز در بخش های مختلف، این شهر را به عنوان هفته گردشگری تماشاگران جام جهانی قطر پیشنهاد داده ایم.

۱۴۰۱/۲/۳۰ - ۱۵:۰۵

رئیس اتاق بازرگانی فارس:
نظام رایزنان اقتصادی در فارس از بخش خصوصی انتخاب شوند
رازقی گت: افتتاح کنسولگری کشورهای قطر و عمان در استان فارس اقدام مطلوبی است و به عنوان بخش خصوصی انتظار داریم نظام رایزنان اقتصادی به خصوص کشور قطر و عمان از بخش خصوصی انتخاب شوند.

۱۴۰۱/۲/۳۰ - ۱۴:۵۷

نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز:
جهاد اقتصادی ما امروز جهاد کبیر به شمار می رود
آیت الله دژکام گفت: امروز در عرصه جنگ اقتصادی باید هوشمندانه و موفق عمل کنیم و توجه به عرصه دانش بنیان به عنوان منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) از این اقدامات است و جهاد اقتصادی ما امروز جهاد کبیر به شمار می رود.

۱۴۰۱/۲/۳۰ - ۱۴:۲۱

نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز:
رشد تولید نباید فرهنگ حرص زدن در جامعه را رواج دهد
آیت الله دژکام گفت: در کنار تشویق به افزایش تولید در کشور باید به قناعت پیشه کردن و پرهیز از اسراف نیز تاکید کنیم و به بهانه افزایش و رشد تولید نباید فرهنگ حرص زدن در جامعه رواج داده شود.

۱۴۰۱/۲/۲۹ - ۱۶:۵۶

ابتلای بیش از ۶۲۸ هزار استان فارسی به ویروس کرونا
بررسی تست های تشخیصی مولکولی و سریع در آزمایشگاه های استان فارس نشان می دهد تاکنون ۶۲۸ هزار و ۳۶۲ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

۱۴۰۱/۲/۲۹ - ۱۴:۲۲

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس:
محافل قدردانی و پاسداشت از هنرمندان فرصت درنگ و تامل در جامعه ایجاد می کند
قانعی گفت: جامعه امروز در میان هیاهوی خود به توجه به هنر و هنرمند و فرهنگ نیاز دارد زیرا موجب درنگ و تامل می شود و جامعه ما به شنیدن و دیدن و بازخوانی عقبه تاریخی و تمدنی خود نیاز دارد و محافل قدردانی و پاسداشت از هنرمندان این فرصت را فراهم می کند.

۱۴۰۱/۲/۲۹ - ۱۴:۰۵

رئیس موسسه استنادی علوم و پایش علم و فناوری خبر داد
ارسال گزارش عملکرد سامانه «نان» به هیئت دولت
دهقانی گفت: گزارش عملکرد سامانه «نان» هر ۶ ماه یک بار نیز به هیئت دولت نیز ارسال خواهد شد تا دانشگاه ها و سازمان هایی که فعالیت بیشتری داشته اند مشخص شوند.

۱۴۰۱/۲/۲۹ - ۱۳:۵۱

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد
در نظر گرفتن مشوق‌ های علمی برای مراکز دانشگاهی فعال در سامانه «نان»
خیرالدین گفت: سامانه «نان» زمینه ‌ای برای ارتباط نیازهای مختلف با تحقیقات و مراکز تحقیقاتی کشور است و متخصصان می ‌توانند نیازهای خود را در این سامانه ثبت کنند و مشوق‌ های علمی برای مراکز دانشگاهی فعال در سامانه نیز در نظر گرفته شده است.

۱۴۰۱/۲/۲۹ - ۱۳:۵۰

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد
لزوم اقدام جهادی دستگاه های دولتی برای رفع موانع تولید عشایر فارس
عزیزی گفت: لازم است تا با مدیریت جهادی و تصویب قوانین مترقی به انجام اقدامات مبنایی برای بهبود خدمات رسانی به عشایر پرداخته شود و با هم افزایی دستگاه های متولی شاهد رفع موانع تولید در جامعه عشایری استان باشیم.

۱۴۰۱/۲/۲۹ - ۱۳:۴۹

گزارش تصویری‌| مراسم اختتامیه همایش بین المللی طراحی و توسعه خدمات کتابخانه های عمومی
مراسم اختتامیه همایش بین المللی طراحی و توسعه خدمات کتابخانه های عمومی؛ الگوها، ایده ها و تجربه ها با حضورمعاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد،دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار شد.

۱۴۰۱/۲/۲۹ - ۰۰:۰۵

بازدید معاون پژوهش حوزه های علمیه سراسر کشور از موسسه استنادی علوم و پایش علم و فناوری
معاون پژوهش حوزه های علمیه سراسر کشور که برای شرکت در در اجلاسیه مدیران و معاونین مدارس علمیه استان فارس به شیراز سفر کرده بود به همراه مدیر حوزه علمیه فارس از موسسه استنادی علوم و پایش علم و فناوری (ISC) نیز بازدید کرد.

۱۴۰۱/۲/۲۸ - ۱۸:۳۹

دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور:
شهر شیراز و استان فارس از کتابخانه مرکزی محروم است
رمضانی گفت: از استاندار فارس برای احداث یک کتابخانه تازه درخواست حمایت داریم زیرا در حال حاضر شهر شیراز و استان فارس از کتابخانه مرکزی محروم است.

۱۴۰۱/۲/۲۸ - ۱۸:۰۰

عدم ثبت فوتی کرونا در فارس
در ۲۴ ساعت گذشته، مورد فوتی کرونا در استان فارس نداشته ایم و آمار قربانیان کرونا در استان از ابتدا تاکنون هشت هزار و ۳۶ نفر بوده است.

۱۴۰۱/۲/۲۸ - ۱۷:۵۰

دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور:
ساختمان درآمد شهرداری شیراز در اختیار اداره کل کتابخانه های عمومی فارس قرار می گیرد
رمضانی گفت: ساختمان درآمد شهرداری شیراز در اختیار اداره کل کتابخانه های عمومی فارس قرار می گیرد و ۲ هزار مترمربع به فضای فرهنگی شهر شیراز افزوده می شود.

۱۴۰۱/۲/۲۸ - ۱۷:۱۸

مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی استان فارس:
باغ‌ موزه دفاع مقدس فارس در معرفی بهتر دوران دفاع مقدس نقش موثری دارد
محسن نژاد گفت: باغ‌ موزه دفاع مقدس استان فارس به یک نمایشگاه دائمی تبدیل شده و یادگارهای دفاع مقدس را به نمایش گذاشته است و می تواند نقش فارس در دوران دفاع مقدس را بیشتر و بهتر معرفی کند.

۱۴۰۱/۲/۲۸ - ۱۵:۱۴

مدیر حوزه علمیه فارس:
توجه به حوزه پژوهشی از تاکیدات حوزه علمیه استان فارس است
حجت الاسلام استوار میمندی گفت: توجه به حوزه پژوهشی از تاکیدات و اولویت های حوزه علمیه استان فارس است و ایجاد نشاط تحصیلی در مدارس علمیه در گروی تقویت عنصر پژوهش در این مدارس است.

۱۴۰۱/۲/۲۸ - ۱۴:۲۰

معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج جهاد کشاورزی:
عادلانه کردن یارانه ها فرصت مغتنمی برای شرکت های دانش بنیان در حوزه کشاورزی است
نکویی گفت: عادلانه کردن یارانه ها فرصت مغتنمی برای شرکت های دانش بنیان در حوزه کشاورزی است تا قیمت تمام شده محصول کشاورزی را کاهش دهند.

۱۴۰۱/۲/۲۸ - ۱۳:۵۱

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک ‌های صنعتی ایران:
تنها یک درصد واحدهای تولیدی در شرکت شهرک ‌های صنعتی کشور دانش بنیان هستند
رسولیان گفت: ۲۴۹ هزار واحد تولیدی در شرکت شهرک ‌های صنعتی کشور وجود دارد که تنها حدود ۶۰۰ واحد که معادل یک درصد کل آنهاست دانش بنیان هستند.

۱۴۰۱/۲/۲۸ - ۱۳:۱۵