خبرگزاری شبستان

شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

السبت ١٤ شعبان ١٤٤٠

Saturday, April 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان
حجت الاسلام پناهیان:
اردهال عجیب ترین منطقه معنوی است
استاد حوزه و دانشگاه گفت: اردهال پایگاه تشیع و عجیب ترین منطقه معنوی در ایران است و حماسه‌ای بزرگتر از واقعه اردهال در تاریخ ایران رخ نداده است.

۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۰۷:۳۱

مدير شبستان هاي مسجد مقدس جمكران به شبستان خبر داد:
سخنرانی حجت الاسلام پناهیان در جمع عاشقان امام زمان(عج)
خبرگزاری شبستان: امسال در ایام فاطمیه دوم به مدت پنج شب از روز جمعه، ۲۷ بهمن ماه، میزبان هیئت محبین اهل‌بیت(ع) هستیم که این مراسم با سخنرانی حجت ‌الاسلام ‌والمسلمین علیرضا پناهیان و مداحی مداحان اهل‌بیت(ع) در مسجد برگزار می شود.

۱۳۹۶/۱۱/۲۹ - ۱۴:۲۹

مدير مسجد مقام و شبستان هاي مسجد مقدس جمكران در گفت وگو با شبستان:
تدارک ویژه جمکران برای فاطمیه اول و دوم/سخنرانی حجت الاسلام پناهیان در جمع هیئات مذهبی
خبرگزاری شبستان: امسال در ایام فاطمیه دوم به مدت پنج شب از روز جمعه ۲۷ بهمن ماه، میزبان هیئت محبان اهل‌بیت(ع) هستیم که این مراسم با سخنرانی حجت ‌الاسلام ‌و المسلمین علیرضا پناهیان و مداحی مداحان اهل‌بیت(ع) در مسجد برگزار می شود.

۱۳۹۶/۱۱/۱۱ - ۰۹:۴۱

محاسبه نفس؛
محاسبه نفس باید فرهنگ و رویه عمومی شود/روحیه شکرگزاری با منفی نگری ها از بین رفته است
خبرگزاری شبستان: تا خوب های ما خوب تر نشوند، بدهای ما خوب نمی شوند. خوب های ما و افرادی که ادعای حزب الهی گری دارند، تا استغفار نکنند، خوب نیستند زیرا فردی که استغفار می کند، عیب های خود را دیده است.

۱۳۹۶/۱۰/۳ - ۱۱:۴۶

اربعین نمایانگر ایمان عمیق میلیون ها نفر به ولی خداوند است
خبرگزاری شبستان: ایمان به ولی خدا، علامت صدق و عمق ایمان به خداوند است و اربعین نمایان گر ایمان عمیق میلیون ها نفر به ولی خداوند است و به همین جهت اثر معنوی فراوانی در انسان ها دارد و ضعف ایمان ها را برطرف می کند.

۱۳۹۶/۸/۱۱ - ۰۹:۲۰

محاسبه نفس؛
راه رسیدن به هر آنچه می خواهیم
خبرگزاری شبستان: ما با تغییر سبک زندگی و عادات رفتاری خود، می توانیم به هرچه می خواهیم دست پیدا کنیم، چرا از نور اطاعت و نور انگیزه در عمل استفاده نمی کنیم که امام علی(ع) می فرمایند، کم نشمارید، عمل اندکی را که با انگیزه الهی صورت گرفته باشد.

۱۳۹۶/۸/۸ - ۰۹:۴۱

حجت الاسلام پناهیان:
چند سال دیگر ظهور محقق می شود؟!
خبرگزاری شبستان: قواعد ظهور را بررسی کنید، به نظر شما چند سال دیگر ظهور محقق می شود؟ محاسبه و آمار تهیه کنید و نموداری از امکانات، قدرت رشد ما، ضعف دشمن تهیه کنید، در این صورت می توانید محاسبه اجمالی داشته باشید.

۱۳۹۶/۶/۲۰ - ۱۴:۱۶

محاسبه نفس//
استغفار بدون محاسبه نفس نمی شود/شرط عملی شدن تمام مفاهیم دینی!
خبرگزاری شبستان: محاسبه نفس با یک یا دو مرتبه انجام دادن، نتیجه نمی دهد بلکه باید در تمام ۳۶۵ روز سال به محاسبه نفس پرداخت و خود را شکست تا خداوند، قطره ای به وی عطا کند. نفس را بدون محاسبه نمی توان کنترل کرد.

۱۳۹۶/۶/۱۵ - ۱۰:۰۱

حجت الاسلام پناهیان:
چرا امام زمان(عج) پرونده ما را هفتگی بررسی می کنند؟
خبرگزاری شبستان: از کنار این موضوع به سادگی عبور نکنیم، در موردش تأمل کنیم. این تفکر-اگر برایش وقت بگذاریم- ما را متحول می‌کند و علاقۀ ما به آن حضرت(عج) را افزایش می‌دهد

۱۳۹۶/۶/۱۳ - ۱۰:۵۲

محاسبه نفس//۲
روش دین برای زمانبندی زندگی/راه استفاده از رحمانیتِ خدا
خبرگزاری شبستان: تقریباً برنامه معنوی که زمانبندی نداشته باشد، در روایات نداریم و حتی برنامه های بی زمان خود را هم می توانیم براساس آنها، زمانبندی کنیم؛ تمام عبادات دارای زمانبندی هستند تا ما به انسان های حساب شده تبدیل شویم.

۱۳۹۶/۶/۱۱ - ۱۰:۳۰

محاسبه نفس//
راه رسیدن به عالی ترین درجات با حداقل ایمان و عمل صالح!
خبرگزاری شبستان: بدون محاسبه نفس، کار خوب کردن مانند کشت دیمی است؛ دقت لازم است و اگر محاسبه نفس صورت بگیرد، از حداقل امکانات، بیشترین بهره را خواهیم برد و از حداقل ایمان و عمل صالح به بالاترین مراتب خواهیم رسید.

۱۳۹۶/۶/۴ - ۱۱:۴۶

حجت الاسلام پناهیان:
راه نابود کردن تمام غم‌ها
خبرگزاری شبستان: دین نمی‌گوید: «تا روز قیامت سختی بکش تا آنجا به تو نشاط و شادی عمیق بدهم!» نه؛ در همین دنیا به تو شادی عمیق می‌دهد. شما آدم‌های خوش‌دین را نگاه کنید که چقدر سرزنده و بانشاط هستند! اینها تمام غم‌ها را در دل‌شان نابود کرده‌اند.

۱۳۹۶/۵/۲۹ - ۰۹:۵۰

دین می‌خواهد انسان عمیقاً شاد باشد
خبرگزاری شبستان: تفریح دلِ انسان‌های برجسته به شادی‌های سطحی نیست. مثلاً امیرالمؤمنین(ع) می‌فرمایند: «وقتی خسته شدید با کلمات حکمت‌آمیز خستگی‌تان را برطرف کنید.» کسی که اهل تفکر است، نیاز به خیلی از تفریحات مردم ندارد؛ او از تفکر لذت می‌برد.

۱۳۹۶/۵/۲۴ - ۰۹:۰۸

عوامل اصلی تأخیر در ظهور//
منتظر نسبت به دیگران بی تفاوت نیست
خبرگزاری شبستان: امام صادق(ع) می‌فرماید: مانند چهارپایانی نباشید که در یک چراگاه زندگی می‌کنند و کاری با هم ندارند، هر دفعه صاحب چراگاه یکی از این چهارپایان را به کشتارگاه می‌برد و ذبح می‌کند، و بقیه هم بی‌تفاوت هستند.»

۱۳۹۶/۵/۱۸ - ۱۳:۲۵

عوامل اصلی تأخیر در ظهور...
مهدویت نیاز به تشکیلات و نیروهای تشکیلاتی دارد
خبرگزاری شبستان: اصل مهدویت، یعنی اقامۀ حق در عالم توسط ولی‌الله الاعظم(عج) و یاران او. نیاز به تشکیلات و نیروهای تشکیلاتی دارد. متأسفانه این‌قدر رشدنایافته هستیم که در اثر کوچکترین اختلافی از هم جدا می‌شویم و برای هم فداکاری نمی‌کنیم.

۱۳۹۶/۵/۱۷ - ۰۸:۴۱

عوامل اصلی تأخیر در ظهور//۵
ارتباط کار تشکیلاتی با ظهور
خبرگزاری شبستان: در کشور ما مشکل ریشه‌ای، عدم توانایی مؤمنین برای زندگی جمعی است؛ آن‌هم نه زندگی جمعی به‌معنای حداقلی کلمه، بلکه به‌معنای حداکثری کلمه که «کار تشکیلاتی» است. مشکل ما اینجاست که خودمان را در این موضوع، رشد نداده‌ایم.

۱۳۹۶/۵/۱۵ - ۰۹:۱۰

عوامل اصلی تأخیر در ظهور//۴
باید برای ظهور خداپرستیمان را در روابط اجتماعی نزدیک به هم ببینیم
خبرگزاری شبستان: ظهور، منتظرِ این است که ما زندگی جمعیِ برآمده از تقوا و زندگی تشکیلاتیِ مبتنی بر فضایل اخلاقی داشته باشیم و خداپرستیمان را در روابط اجتماعی نزدیک به هم ببینیم!

۱۳۹۶/۵/۸ - ۰۹:۲۹

هماهنگی برای جریان سازی فرهنگی را تکلیف شرعی خود بدانیم
خبرگزاری شبستان: در مقابل ما جبهه دشمن قرار دارد که بدون تلاش برای جریان سازی، دست به عمل نمی‌زند. باید هماهنگی برای جریا‌ن‌سازی را تکلیف شرعی و اخلاقی خود تلقی کنیم.

۱۳۹۶/۵/۴ - ۰۹:۴۳

عوامل تأخیر در ظهور//
گنهکاران کوچه و بازار مانع ظهور نیستند، مسألۀ اصلی ما مؤمنین هستیم
خبرگزاری شبستان: گنه‌کارهای کوچه و بازار را مانع اصلی ظهور نبینید؛ مسألۀ اصلی ما مؤمنین هستیم! اما نه در زندگی فردی! اگر شما یک فرد باتقوا باشید که حتی یک ‌گناه در خلوت نداشته باشید، حداکثر نمرۀ ۱۰ از ۲۰ می‌گیرید! بقیه‌اش به زندگی اجتماعی برمی‌گردد.

۱۳۹۶/۵/۲ - ۱۲:۴۹

آخرین مراحل انتظار...
نمی شود مرید و منتظر امام عصر(عج) بود و به دیگران کاری نداشت
خبرگزاری شبستان: همه چیز در وجود انسان وابسته به علاقه است و ما باید این علاقه را سامان دهیم و اگر این علاقه نسبت به اهل بیت(ع) باشد به فرموده پیامبر(ص) منجر به حکمت می شود. شیعیان باید نسبت به یکدیگر قلبی محبت کنند و باید به زبان بیاورند.

۱۳۹۶/۴/۲۰ - ۰۹:۴۵