خبرگزاری شبستان

شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹

السبت ١٩ ربيع الثاني ١٤٤٢

Saturday, December 5, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه دین
عضو هیئت علمی موسسه بهداشت معنوی در گفت وگو با شبستان:
شادی، ذاتی تشیع است/عزاداری اهل بیت(ع) نگاه ما به زندگی را اصلاح می کند
خبرگزاری شبستان: هدف اصلی مراسم عزاداریِ اهل بیت(ع) این نیست که ما یک گوشه کز کنیم و اشک بریزیم و نهایتاً با کرختی از این فضا خارج شویم. چه کسی گفته که مجالس عزا به معنای غم است؟!؛ ما نیاز به اصلاح نگاه هایمان داریم.

۱۳۹۶/۸/۲۹ - ۰۹:۳۵

حجت الاسلام والمسلمین انصاریان:
سرپیچی از آیات الهی منشاء دزدی‌ها و اختلاس‌ها در جامعه است
خبرگزاری شبستان : مفسر قرآن کریم با بیان اینکه منشاء همه دزدی‌ها و اختلاس‌ها به سبب دین‌گریزی و سرپیچی مردم از آیات الهی است، گفت: رفع معضلات و آسیب‌های اجتماعی در گرو اطاعت از دستورات الهی است.

۱۳۹۶/۸/۲۲ - ۱۲:۱۷

حجت الاسلام والمسلمین اخوان:
سبک زندگی انسان باید براساس دستورات دین تنظیم شود
خبرگزاری شبستان:مفسر قرآن کریم گفت: سبک زندگی انسان باید براساس دستورات دین تنظیم شود در چنین صورتی سعادت دنیوی و اخروی او تضمین می‌شود.

۱۳۹۶/۸/۲۲ - ۱۲:۱۶

تعاریف نظام واره ای از تمدن کاربردی تر و کارگشاتر است
خبرگزاری شبستان: رویکرد تعریف‌هایی از تمدن که به نظام‌وارگی و سیستم‌وارگی تأکید دارند برای ما کارگشاتر و کاربردی‌ترند تا تعاریفی که تمدن را لایه پست و بی‌ارزش حیات اجتماعی تلقی می‌کنند.

۱۳۹۶/۸/۲۱ - ۱۱:۳۴

تحول رویکردهای دینی ایران باستان در بوته نقد
خبرگزاری شبستان: صد و بیست و پنجمین نشست از یکشنبه های انسان شناسی و فرهنگ (دوره پنجم) با عنوان تحول رویکردهای دینی در ایران باستان برگزار می شود.

۱۳۹۶/۸/۲۰ - ۱۲:۲۳

دبیر ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور:
نیازمند کار تخصصی در حوزه‌ دین هستیم
خبرگزاری شبستان: حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر ارزانی با اشاره به برخی کم‌کاری‌ها در حوزه رسانه در کشور، گفت: رسیدن به توفیقات بیشتر در حوزه رسانه، نیازمند کار تخصصی در حوزه‌های دین و بین‌الملل است.

۱۳۹۶/۸/۱۶ - ۱۵:۳۲

آیت‌الله جاودان:
اجابت خداوند با عمل به دستورات دین میسر می‌شود
خبرگزاری شبستان: استاد حوزه علمیه با بیان اینکه اجابت رب با عمل به دستورات دین میسر می‌شود، گفت: دینداران در قیامت نیازی به پناهگاه ندارند بلکه خود پناهگاه دیگران می‌شوند.

۱۳۹۶/۸/۶ - ۱۲:۲۰

زکات یکی از واجبات الهی برای تعدیل ثروت/ رواج بی عدالتی جامعه را ناسالم می کند
خبرگزاری شبستان: رئیس شورای زکات استان کهگیلویه و بویراحمد زکات را یکی از واجبات الهی برای تعدیل ثروت دانست و گفت: رنج بشر ناشی از بی عدالتی است و رواج این موضوع جامعه را ناسالم می کند.

۱۳۹۶/۷/۱۹ - ۱۴:۴۱

تربیت شخصیت های ویژه رسالت مراکز فرهنگی فعال در مساجد است
خبرگزاری شبستان: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: تربیت شخصیت های ویژه و موثر در جامعه مانند شهید حججی رسالت مراکز فرهنگی مسجد است.

۱۳۹۶/۷/۱۸ - ۲۱:۱۷

گفت و گو با حجت الاسلام و المسلمین ساجدی
تکیه انحصاری به علم و تجربه، جهان را به بیراهه می برد
خبرگزاری شبستان: اندیشمندان غربی وقتی آسیب های جوامع خودشان را بررسی می کنند می گویند علت این وضعیت تکیه انحصاری به علم و تجربه و جدا شدن از معنویت و ارتباط با خداست

۱۳۹۶/۷/۱۶ - ۰۹:۰۳

حجت الاسلام و المسلمین ساجدی، محقق و پژوهشگر حوزه نماز و معنویت
اعتراف غرب به نقش شفابخش دین در درمان انحرافات اجتماعی
خبرگزاری شبستان:یکی از بهترین راه های درمان انحرافات اجتماعی به ویژه در میان جوان ها بهره گیری از کارکردهای شفابخش دین در حوزه عبادت و معنویت است.

۱۳۹۶/۷/۱۰ - ۰۸:۴۳

حجت الاسلام والمسلمین علوی تهرانی:
دین اسلام بهترین سبک زندگی برای رفع نیازهای بشر است
خبرگزاری شبستان:استاد سطح عالی حوزه علمیه دین را سبک زندگی بشر برای رسیدن به مبدا متعالی بیان کرد و گفت: جامع‌ترین دین الهی که همه نیازهای بشر را مرتفع می کند دین مبین اسلام است.

۱۳۹۶/۷/۱ - ۱۱:۳۴

ضرورت حفظ اصالت ها از سوی گروه های تعزیه/ تعزیه هنری در خدمت دین
خبرگزاری شبستان: امام جمعه موقت شهرکرد با تاکید بر حفظ اصالت های دین در اجراهای تعزیه گفت: این هنر که در راستای ارزش های دینی است تاکنون جایگاه خود را به خوبی حفظ کرده است.

۱۳۹۶/۶/۱۰ - ۱۱:۱۳

عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی:
شرط مقبولیت و مشروعیت دولت
خبرگزاری شبستان: فرآیند تحقق عینی حکومت مردمی و حقوقی دیدن دولت، مشروعیت و مقبولیت آن را معین می کند. اگر دین باعث قدرت یافتن رأی مردم و تشکیل حکومت قانونمند، توسط آنان شد، می توان گفت که آن نظام سیاسی دارای مشروعیت و مقبولیت توامان خواهد بود.

۱۳۹۶/۶/۴ - ۱۱:۲۷

رییس مرکز تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با شبستان:
داعش نتیجه کج فهمی از دین است/نقش گفت وگوی ادیان در جهان عاری از خشونت
خبرگزاری شبستان: مادامی که به دوردست نگاه نکنیم و آن وضعیت های کلان مناسبات بشری را در نهایت و در چارچوب های دقیق تر شناسایی نکنیم به نوعی درجازدگی دچار می شویم. اینکه داعش و داعشی ها در منطقه شکل گرفته اند، دلیل در نگاه نامنقح آنان است.

۱۳۹۶/۶/۴ - ۰۹:۵۷

رئیس مرکز گفت وگوی ادیان در گفت وگو با شبستان:
گفت وگوهای بین ادیان مانع از افزایش غرفه های جنگ در دنیا می شود
خبرگزاری شبستان: اگر بخواهیم جلوی افزایش غرفه های جنگ در دنیا را بگیریم باید اجلاس های گفت وگوی ادیان افزایش یابد. امروزه آنچه که هزینه اتاق های عملیاتی جنگی می شود، هزینه ای چندین برابر اجلاس هایی است که در کل کشورها برای تعامل برگزار می شود.

۱۳۹۶/۶/۱ - ۱۵:۰۱

یادداشت مهمان//
نسبت علم و دین درباره آفرینش انسان
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام والمسلمین دکتر علی نصیری، رئیس مؤسسه معارف وحی و خرد گفت: با قاطعیت باید گفت که امکان تناقض و تعارض میان دین و علم از اساس منتفی است.

۱۳۹۶/۵/۲۹ - ۱۳:۴۲

فعالان فرهنگی از فضای مجازی غافل نشوند/ انتقال زیبایی های دین از طریق فضای مجازی
خبرگزاری شبستان: مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، بر انتقال زیبایی های دین از طریق فضای مجازی تاکید کرد و گفت: فعالان فرهنگی جامعه نباید از این فضا به عنوان عاملی جهت عکس فعالیت های دشمنان غافل شوند.

۱۳۹۶/۵/۲۸ - ۱۶:۱۴

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران:
مکتب سکولار دین را مثله می‌کند/ نباید مرعوب مدرنیته باشیم
خبرگزاری شبستان: یک مدرس دانشگاه تهران با بیان اینکه دین با سکولار در تعارض است، بیان کرد: سکولاریسم حاکمیت دین را تهی و دین را مثله می کند.

۱۳۹۶/۵/۲۲ - ۱۴:۳۲

تجلیل از دختران محجبه گیلان/ نوشتن، علم را ماندگار خواهد کرد
خبرگزاری شبستان: معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه خداوند در قرآن به قلم سوگند یاد کرده است گفت: نوشتن علم را ماندگار خواهد کرد.

۱۳۹۶/۵/۱۸ - ۱۰:۴۵