خبرگزاری شبستان

جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸

الجمعة ٨ ربيع الثاني ١٤٤١

Friday, December 6, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه دین
اسلام؛ دومین دین درحال رشد در ایتالیا
خبرگزاری شبستان: یک مجله فرانسوی گزارش داد که اسلام به عنوان دومین دین درحال گسترش در ایتالیا به شمار می آید.

۱۳۹۵/۱۱/۹ - ۱۵:۲۴

دین مجموعه ای از قوانین الهی است
خبرگزاری شبستان: کارشناس دینی و فرهنگی لرستان، با بیان اینکه دین تحمیلی نیست، افزود: دین مجموعه ای از قوانین الهی برای بشریت است.

۱۳۹۵/۱۰/۴ - ۱۱:۵۴

نوبخت در پاسخ به شبستان اعلام كرد:
رشد ١٢ درصدي بودجه بخش دين و مذهب در لايحه ٩٦
خبرگزاری شبستان:سخنگوي دولت از رشد ١٢ درصدي بودجه بخش دين و مذهب در لايحه ٩٦ خبر داد.

۱۳۹۵/۹/۲۳ - ۱۱:۰۴

تشریح نامه امام عسکری(ع) به ابن بابویه
توصیه های امام حسن عسکری(ع) در ثابت‌قدم‌ماندن در دین و مسایل اخلاقی
خبرگزاری شبستان: عضو هيئـت علمي پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي گفت: توصیه نخست امام این است که اگر از دیگران خطایی دیدیدآن رانادیده بگیرید واین‌گونه نباشید که به دنبال مواخذه وبردن آبروی افراد باشید بلکه سعی کنید خطاهای کوچک اطرافیان را نادیده بگیرید.

۱۳۹۵/۹/۱۷ - ۱۵:۰۰

هیئت امنا مساجد و بقاع متبرکه ظرفیت ارزشمند تبلیغ دین و معنویت
خبرگزاری شبستان: نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی، ضمن تاکید بر اینکه هیئت امنا بقاع متبرکه و مساجد ظرفیت های ارزشمندی برای گسترش و تبلیغ دین هستند، اظهار داشت: این مکان های مقدس پایگاه تقویت باورهای دینی مردم هستند.

۱۳۹۵/۹/۹ - ۱۵:۳۳

پیشرفت جامعه در گرو داشتن فرهنگ دینی است
خبرگزاری شبستان: امام جمعه صحنه، گفت: در حال حاضر تمام مردم دنیا به دنبال معنویت گرایی هستند و این اشتیاق مردم وظیفه متخصصان و کارشناسان دینی را دو چندان می کند.

۱۳۹۵/۷/۳ - ۱۵:۴۹

در شعبده شوم مطرح شد:
مشکل امروز دین ورود و اظهارنظر غیرمتخصصان است
خبرگزاری شبستان: متاسفانه در قرون اخیر مباحث مربوط به معنویت و دین از حوزه فلاسفه و دینداران فراتر رفته و نه تنها فلاسفه در این خصوص اظهارنظرنمی کنند بلکه کسانی خارج از این رشته در این موارد نظرات ثابتی را نیز ارائه می دهند.

۱۳۹۵/۶/۲۷ - ۱۵:۲۳

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
کمبود دنیای امروز دین است نه علم/ وحشی‌گری و مظلوم‌کشی در دنیا نتیجه علم بدون تزکیه است
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: استکبار محصول دانش بشر را برای تخریب کشورها، مظلوم کشی و کشتار انسانهای بیگناه و زن و کودک بکار می‌گیرد.

۱۳۹۵/۶/۱۴ - ۱۰:۵۶

وضعیت دین مردم در آخرالزمان
خبرگزاری شبستان: مسلمانان تنها به نام مسلمان هستند. مساجد دیگر جای ارشاد و موعظه مردم نیست. فقهای آن زمان بدترین فقهای روی زمین اند و دین با کالای کم ارزش و بهای اندکی معاوضه می شود.

۱۳۹۵/۶/۱۰ - ۱۵:۵۴

پژوهشگر ادیان در گفت و گو با شبستان تشریح کرد:
چرا اغلب پیامبران در خاورمیانه ظهور کردند؟!
خبرگزاری شبستان: کارشناس ادیان با بیان اینکه خداوند برای انسان ها در اعصار مختلف پیامبران و هدایتگرانی را فرستاده است، گفت: اگر بنا بود برای هر قوم پیامبری باشد و قرآن در مورد آن سخن بگوید در این صورت تمام قرآن به روایت تاریخ می گذشت.

۱۳۹۵/۵/۳۱ - ۰۹:۱۵

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان قزوین:
تقویت ارزش های دین بزرگترین وظیفه خبرنگاران است
خبرگزاری شبستان: مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان قزوین گفت: معرفی و تقویت ارزش‌ های دینی در بین جوانان، بزرگترین و اساسی ‌ترین وظیفه مسئولان نهادهای فرهنگی و رسانه‌ ها است که خبرنگاران باید به آن بپردازند.

۱۳۹۵/۵/۱۷ - ۱۲:۵۷

«دین در زمانه و زمینه مدرن» نوشته ی « علی رضا شجاعی زند»
خبرگزاری شبستان:کتاب «دین در زمانه و زمینه مدرن» نوشته ی «علی رضا شجاعی زند» اثری است که به شرح و بیان مسائلی می پردازد که مدرینته در موقعیتی هژمونیک برای دین پدید آورده و آن را به واکنش و پاسخگویی وا داشته است.   

۱۳۹۵/۵/۱۲ - ۱۳:۱۱

استاد اخلاق:
اشرافی‌گری و چپاول ثروت ملی در تضاد کامل با مبانی اسلامی است
خبرگزاری شبستان: اتفاقاتی که اخیراً در باب حقوق های نا متعارف و ظالمانه ایجاد شد. این اتفاق از یک بستر ناشی می شود و خلق الساعه نیست. این رویکرد که در بعضی از مدیران دیده می شود ۱۸۰ درجه با دیدگاه و موازین اسلامی فاصله دارد.

۱۳۹۵/۵/۱۰ - ۱۵:۳۳

دین و تکامل
خبرگزاری شبستان: پرسش درباره چيستي و منشاء حيات و بررسي پيرامون آن از جمله پرسش هاي مهمي هستند که هميشه دغدغه بشر بوده و متفکران در رشته ‌هاي مختلف علمي سعي کرده ‌اند اين سؤالات را پاسخ دهند.

۱۳۹۵/۴/۲۳ - ۱۳:۰۲

وضعیت دین مردم پیش از ظهور
خبرگزاری شبستان: در آخرالزمان از اسلام جز نامی بر جای نمی ماند، قرآن در جامعه حضور دارد ولی تنها خطوطی است که بر برگ ها نقش بسته و مسلمانان از مسلمانی تنها نامی دارند.

۱۳۹۵/۴/۱۳ - ۱۶:۱۷

ولنگاری اقتصادی تا ولنگاری فرهنگی
خبرگزاری شبستان:نبود یک رویه منسجم اقتصادی ویا آمیختگی غیر استاندارد سیاست با اقتصاد را می توان ولنگاری اقتصادی دانست که مهمترین مانع حل معضلات اقتصادی است.

۱۳۹۵/۴/۱۰ - ۱۲:۰۰

نقش مبلغان در زمینه ترویج فرهنگ اسلامی مستندسازی می شود
خبرگزاری شبستان:کارشناس روابط عمومی اداره کل تبلیغات استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: به منظور تعیین نقش مبلغین در زمینه ترویج فرهنگ اسلامی در ماه مبارک رمضان مستند ویژه ای ساخته می شود.

۱۳۹۵/۴/۸ - ۰۹:۴۲

« مهربانی» بهترین ابزار ارتباطی کودکان برای باورهای دینی است
خبرگزاری شبستان: مسئول غرفه ۱۲ پنجمین نمایشگاه قرآن و عترت استان البرز گفت: «مهربانی» بهترین ابزار ارتباطی برای باورهای دینی است.

۱۳۹۵/۴/۲ - ۲۰:۵۶

حجت الاسلام پناهیان:
دین حداقلی مانع یاری امام است
خبرگزاری شبستان: استاد حوزه و دانشگاه گفت: اگر مسلمین ائمه را یاری نکردند به‌این‌علت بود که به حداقلی از دین اکتفا کرده بودند، یعنی فقط به‌ظاهر و پوسته دین توجه داشتند آن چیزی که امروز نیز در جوامع اسلامی نیز مشاهده می‌شود.

۱۳۹۵/۳/۳۰ - ۱۷:۴۲

حجت الاسلام پناهیان:
دین راهکار چشیدن گرمای محبت خدا است
خبرگزاری شبستان: استاد حوزه و دانشگاه گفت: دین برنامه‌ای برای مدیریت رنج یا بهتر لذت بردن، مبارزه باعلاقه‌های بی‌ارزش و به دست آوردن علاقه‌های بهتر است، دین برنامه‌ای برای تقویت علاقه‌های برتر است تا انسان گرمای محبت خدا را بچشد.

۱۳۹۵/۳/۲۲ - ۰۹:۳۷