خبرگزاری شبستان

شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸

السبت ١٦ ربيع الثاني ١٤٤١

Saturday, December 14, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه دین
دین، دولت و تجدد در ترکیه در بوته نقد
خبرگزاری شبستان: نشست بررسی و نقد کتاب دین، دولت و تجدد در ترکیه هفته آینده برگزار می شود.

۱۳۹۴/۱۰/۲ - ۱۵:۱۶

طی همایشی تشریح می شود:
روایت آیت الله جوادی از دین و نظریه های فرهنگی
خبرگزاری شبستان: همایش دین و نظریه های فرهنگی با سخنرانی آیت الله جوادی آملی و مشارکت پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می شود.

۱۳۹۴/۹/۲۴ - ۱۵:۲۸

با مشارکت پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی
همایش دین و نظریه های فرهنگی برگزار می شود
خبرگزاری شبستان:نخستین همایش از سلسله همایش های دین وسیاست گذاری فرهنگی با عنوان " دین و نظریه فرهنگی" برگزار می شود.

۱۳۹۴/۹/۲۴ - ۱۱:۲۸

حراست از مرزهای دینی و انقلابی رسالت سازمان تبلیغات اسلامی است
خبرگزاری شبستان: معاون امور مجلس و استان های سازمان تبلیغات اسلامی گفت: حراست از مرزهای دینی و انقلابی رسالت سازمان تبلیغات اسلامی است که با انجام برنامه های فرهنگی و دینی این رسالت مهم دنبال می شود.

۱۳۹۴/۹/۴ - ۱۴:۵۶

استاد فاطمی نیا:
اسلام، دینِ مقدس نمایی نیست/ خاطره ای از لطافت روحِ علامه طباطبایی
خبرگزاری شبستان: آیت الله فاطمی نیا گفت: از سنین کودکی، خواندن نهج البلاغه را شروع کردم، بارها و بارها آن را خواندم و هیچ گاه سیر نشده ام.

۱۳۹۴/۸/۲۵ - ۰۹:۱۰

دین در چشم جامعه شناس محافظه کار
خبرگزاری شبستان: انجمن جامعه شناسی ایران نشست دین در چشم جامعه شناس محافظه کار را برگزار می کند.

۱۳۹۴/۸/۵ - ۰۹:۳۸

مدیر حوزه علمیه استان قزوین:
نفوذ دشمنان دین، مجالس عزاداری را تهدید می کند
خبرگزاری شبستان: مدیر حوزه علمیه استان قزوین گفت: در حال حاضر، هیئات مذهبی و مجالس عزاداری را مسئله نفوذ دشمنان دین تهدید می ‌کند، مردم و مسئولان باید از نفوذ دست ‌های بیگانه که می‌ خواهند مسیر عزاداری را تغییر دهند، جلوگیری کنند.

۱۳۹۴/۷/۲۹ - ۰۹:۵۲

برگزاری یادواره حضرت علی اکبر(ع) و حضرت رقیه (س) در استان کرمانشاه
خبرگزاری شبستان: جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کرمانشاه، گفت: هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر از ابتدای ماه محرم تا هفتمین روز از این ماه با شعار « امر به معروف و نهی از منکر، دولت و ملت، همدلی و همزبانی» برگزار می شود.

۱۳۹۴/۷/۲۰ - ۱۶:۲۵

تبلیغ دین بستری برای کمال انسان هاست
خبرگزاری شبستان:نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با بیان اینکه وظایف پیامبران در قرآن، ابلاغ رسالت اعلام شده است، گفت: تبلیغ دین و تبیین فلسفه رسالت بستری برای کمال انسان هاست.

۱۳۹۴/۷/۱۸ - ۱۲:۵۰

انجام امر به معروف و نهی از منکر، سلامت اجتماعی را ممکن می سازد
خبرگزاری شبستان: امام جمعه موقت کرمانشاه، گفت: تذکر لسانی مهمترین بخش انجام امر و نهی دینی است که به عنوان یک وظیفه همگانی دعوت به خوبی ها کرده و از بدی ها باز می دارد.

۱۳۹۴/۷/۱۶ - ۰۹:۲۸

امام جمعه اسلام آباد غرب:
غدیر هنگامه اعلان ولایت امیرالمؤمنین (ع) است
خبرگزاری شبستان: امام جمعه اسلام آباد غرب، گفت: غدیر خم تاریخی است که ابتدایش در مدینه، میانه اش در کربلا و انتهایش تا ظهور امام عصر (عج) است.

۱۳۹۴/۷/۱۰ - ۱۱:۳۴

امام جمعه کرمانشاه:
ایران منادی اسلام در جهان است
خبرگزاری شبستان: امام جمعه کرمانشاه، گفت: معیار جامعه اسلامی پیروی از دستورات خداوند متعال بوده که این امر در نظام ما به خوبی نمایان است.

۱۳۹۴/۷/۹ - ۱۲:۵۶

گسترش دین بدون روحانیت امکان پذیر نیست
خبرگزاری شبستان: عضو جامعه روحانیون مبارز با بیان اینکه روحانیون همواره در گسترش دین در جامعه حائز اهمیت بوده‌اند گفت: روحانیت به مانند انبیاء هدایت بشریت را برعهده دارند.

۱۳۹۴/۷/۶ - ۱۴:۰۷

روح مشترک تمامی ادیان!
خبرگزاری شبستان: اگر ادیان آسمانی را بررسی کنیم می بینیم که ویژگی های مشترکی در همه آنها وجود دارد که به آنها روح می بخشد؛ این روح مشترک تمام ادیان آسمانی اسلام است.

۱۳۹۴/۷/۵ - ۱۱:۰۸

آغاز سال تحصیلی حوزه در ۲۴مدارس علمیه استان لرستان
خبرگزاری شبستان: همزمان با سراسر کشور طلاب استان لرستان سال تحصیلی را در ۲۴ مدرسه علمیه این استان آغاز کردند.

۱۳۹۴/۶/۱۸ - ۱۳:۵۵

نشست دین و سینما برگزار می شود
خبرگزاری شبستان: نشست تخصصی دین و سینما با محوریت ضرورت‌ها و دشواری‏‌های ساخت فیلم درباره‌ معصومان و مقدسان برگزار می شود.

۱۳۹۴/۶/۲ - ۱۶:۵۷

دین در دام درام
خبرگزاری شبستان: نقدهای تلویزیونی و سینمایی نعمت الله سعیدی با موضوعاتی همچون تلویزیون و مسأله دینداری و سینما و مسأله جشنواره زدگی در دین در دام درام منتشر شد.

۱۳۹۴/۵/۱۹ - ۱۱:۳۳

سیاست استکبار در مبارزه با دین، نظیر سازی ظرفیت های مکتب اهل بیت(ع) است
خبرگزاری شبستان: مدیر کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: یکی از سیاست های دشمن علیه مکتب اهل بیت(علیه السلام)مطالعه ظرفیت های بالقوه و بالفعل و نظیر سازی آن در مقابل این مکتب است.

۱۳۹۴/۴/۲۹ - ۱۴:۱۷

جایگاه دین در جوامع مدرنِ امروزی
خبرگزاری شبستان: جامعه مدرن از سوی برخی دانشمندان خود مغرب زمین مورد نقد جدی است وگروهی بر این باورند كه از پویایی افتاده و راه انحطاط را طی می‌كند.

۱۳۹۴/۴/۲۴ - ۱۴:۵۴

بیان تصویری دین در رسانه
خبرگزاری شبستان: رابطه دوسویه دین و رسانه، خصوصا رسانه های صوتی و بالاخص تصویری که از مظاهر تمدن نوین شناخته می شوند، از موضوعات بحث برانگیز هم در حوزه دین و هم در حوزه ارتباطات است که در چند دهه اخیر بیش از گذشته آشکار شده است.

۱۳۹۴/۴/۱۵ - ۱۵:۰۰