خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸

الثلاثاء ٢١ شوّال ١٤٤٠

Tuesday, June 25, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه دروغگویی
عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور قم عنوان کرد:
دروغگویی و اثرات جبران ناپذیر آن در زندگی فردی و اجتماعی
حجت الاسلام ضمیری با تشریح اثرات دروغ در جامعه گفت: دروغگویی می تواند در بلند مدت اثرات جبران ناپذیری در زندگی فردی و اجتماعی انسان به جای بگذارد.

۱۳۹۸/۳/۳۱ - ۱۸:۲۳

صدق و راستی از شاخصه های اخلاق الهی است
حجت الاسلام هاشمی نژاد با بیان اینکه خداوند صدق و راستی را دوست دارد، گفت: اهل صدق و راستی حتی اگر دچار گناه هم شوند در نهایت نجات خواهند یافت.

۱۳۹۷/۷/۱۸ - ۱۳:۰۹

استاد حوزه علمیه:
دروغگویی سبب کاهش و یا نابودی رزق و روزی است
خبرگزاری شبستان: استاد حوزه علمیه گفت: دروغگویی سبب کاهش و یا نابودی روزی انسان است، گر مومنان تقوا پیشه کنند با اندکی کار و تلاش خداوند برکات زمین و آسمان را بر آنها می‌باراند.

۱۳۹۷/۱/۲۶ - ۱۱:۵۷

تغییر ذهنیت یکی از راهکارهای پرهیز از دروغگویی است
خبرگزاری شبستان:یک پژوهشگر علوم اجتماعی گفت: تغییر ذهنیت یکی از راهکارهای پرهیز از دروغگویی است.

۱۳۹۶/۹/۵ - ۱۱:۱۸

دروغگویی به مردم جایز نیست/ به وضعیت کارگران معادن رسیدگی شود
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: دروغگویی به مردم برای اخذ رای از سوی نامزدهای انتخاباتی جایز نیست.

۱۳۹۶/۲/۲۲ - ۱۹:۰۵

عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در گفت وگو با شبستان:
باید تقوای اجتماعی را برای حذف شایعات مجازی بسیج کنیم
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام رودگر با بیان اینکه جامعه ارزشی، اسلامی و اخلاق مدار دست به شایعه سازی و شایعه پراکنی نمی زند، گفت: باید تقوای اجتماعی میان اقشار مختلف تقویت شود تا این پدیده و رفتار زشت از میان برود.

۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - ۱۱:۲۶

فضایی برای دروغ پردازی// من زنده ام
خبرگزاری شبستان:خواننده لرستانی با انتقاد از دروغ پردازی در فضای مجازی، گفت:انتظار می رود در این فضا راست نوشته شود.

۱۳۹۵/۱۰/۱۸ - ۱۶:۰۴

رییس بنیاد فارِس المؤمنین:
دروغگویی در انکار خدا و وحی الهی پیامد بسیار ناگوار دارد
خبرگزاری شبستان: رییس بنیاد فارِس المؤمنین گفت: دروغی که سبب انکار خدا و وحی الهی شود پیامد بسیار ناگواری برای شخص خواهد داشت.

۱۳۹۵/۶/۱۲ - ۱۶:۵۶

علم آموزی بالاترین عبادت شب قدر/بیسوادی مقدمه قساوت قلب است
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام والمسلمين مصطفي صدوقي مازندراني بیسوادی را مقدمه قساوت قلب دانست و گفت: خداوند متعال از مومن و بچه مسجدی و هیئتی به خاطر اینکه در ۴۰شبانه روز با دانشمند همنشینی نمی کند و بر علم خویش نمی افزاید، گلایه می کند.

۱۳۹۵/۴/۷ - ۰۴:۵۱

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی:
شهدا برای صلح و امنیت به جنگ رفتند
خبرگزاری شبستان: وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با بیان اینکه دروغگو پیرو راه شهدا نیست گفت: هر کسی که آبروی کسی را می برد در مسیر مخالف شهدا حرکت می کند.

۱۳۹۴/۱۲/۲۲ - ۱۴:۳۳

مدیران موسسات، طرح های قرآنی ویژه شهرهای مرزی تعریف کنند
خبرگزاری شبستان: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: مدیران موسسات قرآنی طرح و برنامه جدید علوم قرآنی ویژه شهرهای مرزی تعریف کنند.

۱۳۹۴/۵/۲۵ - ۰۹:۱۴

استاد حوزه و پژوهشگر حدیث در گفتگو با شبستان:
آیا دروغ مصلحتی جایز است؟/راه فرار از سوالاتی که دوست نداریم
خبرگزاری شبستان: قطعا حالت انزوا بر انسان دروغگو عارض شده و تنها خواهد شد به دلیل آن که وقتی او حقیقتی را وارونه ابراز کرد، روزی فرا می رسد که آن امر غیرواقعی برملا شده و خودنمایی می کند.

۱۳۹۴/۵/۴ - ۱۲:۴۹

كاهش گناهان با راستگويي ميسر مي شود
خبرگزاري شبستان: امام جمعه پل سفيد با اشاره به اينكه دروغگويي انسان را از واقع بيني دور مي سازد، گفت: كاهش گناهان با راستگويي ميسر مي شود.

۱۳۹۳/۹/۱۷ - ۱۳:۵۲

دروغ ، شاه کلید دروازه های گناه //7
دروغ سیاسی ممنوع
خبرگزاری شبستان: عضوجامعه مدرسین و قائم مقام مؤسسه آموزشی امام خمینی(ره) گفت: دروغ سیاسی ممنوع است مگر در جایی که برای حفظ جان و ناموس و کشور چاره ای جز سخن دروغ نداشته باشیم و گرنه غیر از این موارد باید از دروغ گفتن تحت هر شرایطی خوداری شده و یا سکوت کرد.

۱۳۹۳/۶/۳۱ - ۰۹:۰۶

در توسعه کار جمعی ضعیف عمل کردیم/ضرورت برخورد جدی با دروغگویان
خبرگزاری شبستان: یک مدرس دانشگاه با اذعان بر اینکه در توسعه کار جمعی ضعیف عمل کردیم، تصریح کرد: مساجد ظرفیت مناسبی برای گسترش روحیه جمعی است چرا که آحاد مردم با مسجد در ارتباط هستند.

۱۳۹۳/۶/۲۳ - ۱۰:۲۱