خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸

الأربعاء ١٥ شوّال ١٤٤٠

Wednesday, June 19, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه امام خمینی(ره)
خبر، فرصت تیغ با سینه بود
محمد رضا عبد الملکیان از شاعرانی است که در سوگ امام خمینی (ره) شعر معروف و اثر گذاری سروده است.

۱۳۹۸/۳/۱۸ - ۰۹:۱۶

امام جمعه موقت جیرفت؛
سِرّ پیشرفت مقاومت است
حجت الاسلام امین کمالی، گفت:تحلیل رهبری درباره منطق و دکترین امام خمینی (ره) ، مقاومت ایشان بود و منطق مقاومت بسیار مهم است و سِرّ پیشرفت مقاومت است.

۱۳۹۸/۳/۱۷ - ۱۶:۲۳

ما تو را با چه زبانی به خدا گریه کنیم
محمد علی بهمنی در «شب میلاد تو» با یک نگاه فخر آمیز و همراه با تولدی دوباره به رحلت امام خمینی(ره)نگریسته است.

۱۳۹۸/۳/۱۷ - ۱۳:۲۵

حجت الاسلام موسوي :
تخطي از اصول ۷ گانه مكتب امام خميني(ره) خسارت محض است
امام جمعه گلشهر با برشمردن اصول هفت گانه مکتب امام خمینی (ره)، تخطی از آن را جبران ناپذیر، مساوی با سیلی خوردن ملت ایران و خسارت محض برای کشور بیان کرد.

۱۳۹۸/۳/۱۷ - ۱۲:۵۵

آیت‌الله مجدهاشمی بیان کرد
تقوا خداباوری است نه خداترسی/امام خمینی(ره) با تقوا مقابل طاغوت ایستادند
یکی یار امام و رهبری با بیان اینکه امام خمینی(ره) با داشتن تقوای واقعی مقابل رژیم طاغوت ایستادگی کردند، گفت: امید است رهاورد مهم و همیشگی ما از ماه مبارک رمضان، تقوی به معنای خداباوری و نه خداترسی باشد.

۱۳۹۸/۳/۱۷ - ۱۰:۲۶

در گردهم‌آیی ائمه جماعات مساجد شرق تهران مطرح شد
اهالی مساجد همواره در مسیر امام و رهبری هستند
حاضران در گردهم‌آیی ائمه جماعات مساجد و استادان و طلاب حوزه‌های علمیه شرق تهران تاکید کردند: اهالی مساجد اعم از پیشوایان محراب، اعضای هیات امنا، بسیجیان، خادمان و نمازگزاران همواره در مسیر امام و رهبری هستند.

۱۳۹۸/۳/۱۶ - ۱۱:۱۳

امام جماعت مسجد قمر بنی هاشم(ع):
امام خمینی(ره) کارکردهای حوزه علمیه را به عرصه اجتماع آوردند
حجت‌الاسلام موسوی هشترودی با بیان اینکه فعالیت حوزه‌های علمیه در دوره پهلوی برای چند دهه به موضوعات علمی فقهی محدود شده بود، گفت: امام خمینی(ره) با تدریس موضوع ولایت فقیه در درس خارج‌شان در نجف اشرف، گامی بلند برای شکستن این محدودیت برداشتند.

۱۳۹۸/۳/۱۶ - ۱۱:۰۳

امام خمینی در شعر شاعران ایران و افغانستان
مردی آمد؛ مردی از پشت صدای روشن خدا
امام خمینی‌(ره) از جمله رهبران دنیا بود که تاثیر شگرفی بر زندگی اقشار مختلف جامعه گذاشت؛ شاعران از اقشاری بودند که در وصف شخصیت و سیره ایشان شعرسرودند.

۱۳۹۸/۳/۱۵ - ۱۲:۳۴

تولیت حوزه علمیه محمودیه:
امام خمینی(ره) قرآن را به زندگی فردی و اجتماعی مردم وارد کردند
آیت‌الله وحیدی گلپایگانی گفت: قرآن بهترین و کاربردی‌ترین راهنما برای جاری شدن تقوی در جامعه است و امام خمینی(ره) آموزه‌های این کتاب الهی را به عرصه زندگی فردی و اجتماعی مردم ایران آوردند.

۱۳۹۸/۳/۱۵ - ۱۰:۱۴

کارشناس و تحلیلگر سیاسی:
اندیشه حضرت امام برگرفته از آیات صریح قرآن درباره موضوع مقاومت است
صدرالحسینی با اشاره به اینکه اندیشه حضرت امام برگرفته از آیات صریح قرآن درباره موضوع مقاومت، تاریخ، سیره و سنت پیامبر و ائمه و تجربه بشری است، گفت: امام خمینی رهبر مقاومت شدند.

۱۳۹۸/۳/۱۵ - ۰۶:۵۲

کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی:
امام (ره) مبتکر دکترین مقاومت و ارتباط با مردم و امت بود
رویوران با اشاره به اینکه دکترین مقاومت حضرت امام خمینی(ره) برگرفته از متن دین اسلام است، گفت: امام (ره) مبتکر دکترین مقاومت و ارتباط با مردم و امت بود.

۱۳۹۸/۳/۱۵ - ۰۶:۵۱

امام جمعه موقت بیرجند:
اعتماد به آمریکا یعنی ذلت/تلاش امام راحل برای اتصال انقلاب علوی به مهدوی بود
حجت الاسلام مختاری امام زمان(عج) را بزرگترین انقلابی جهان دانست و گفت: تمام تلاش امام راحل این بود که انقلاب علوی را به انقلاب مهدوی وصل کند و موفق هم بود.

۱۳۹۸/۳/۱۴ - ۲۰:۳۵

مسئول حوزه حضرت حجت(ع):
امام خمینی(ره) با فقهی پویا، قرآن را وارد اجتماع و سیاست کردند
حجت‌الاسلام سیفی گفت: قرآن در دوران طاغوت در طاقچه‌ها خاک می‌خورد و زینت مجالس دینی بود، اما امام خمینی(ره) با ارائه فقهی پویا از اسلام ناب محمدی قرآن را وارد همه حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی ملت بزرگ ایران کردند.

۱۳۹۸/۳/۱۴ - ۱۹:۲۵

مسؤول نهاد رهبری دانشگاه تبریز:
انقلاب امام خمینی؛ نهضتی کم نظیر در تاریخ شیعه است
انوری کفت: نهضت امام راحل یکی از حرکات بی نظیر در تاریخ شیعه و اسلام بوده که موجب احیای مجدد اسلام و جان گرفتن امت مسلمان شده است.

۱۳۹۸/۳/۱۴ - ۱۷:۳۴

امام جمعه شبستر: 
امام خمینی عزت و هویت اسلامی را احیا کرد
عضو شورای استانی حوزه علمیه آذربایجان شرقی تبعیت از رهبری، عمل به دستورات قرآن كریم و توكل به خدا را از مؤلفه های تداوم راه امام خمینی(ره) دانست.

۱۳۹۸/۳/۱۴ - ۱۵:۴۷

امام جمعه موقت تهران:
 قدرت برآمده از سرنیزه دوام نداشته و مقطعی است
حجت الاسلام ابوترابی فرد گفت:  قدرت برآمده از سرنیزه دوام نداشته و مقطعی است چراکه قدرت سرنیزه‌ای پهلوی و صدام و غیره محکوم به فنا شدند.

۱۳۹۸/۳/۱۴ - ۱۵:۳۱

نماینده مردم تبریز:
امام خمینی همواره بر وحدت کلمه تأکید داشته است
عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس گفت: وحدت کلمه امروز می‌تواند بخش عمده‌ای از مشکلات را برطرف کند. امام خمینی(ره) عمق این موضوع را درک کرده بودند.

۱۳۹۸/۳/۱۴ - ۱۴:۰۶

استاد حوزه علمیه قم
اندیشه مترقی ولایت فقیه بزرگترین سرمایه معنوی جمهوری اسلامی است
حجت الاسلام احتشام کاشانی گفت: تبیین اندیشه اصل ولایت فقیه توسط امام خمینی (ره) و حرکت انقلابی ایشان با اتکا به این اصل توانست اندیشه مترقی ولایت فقیه را به بزرگترین سرمایه معنوی جمهوری اسلامی تبدیل کند.

۱۳۹۸/۳/۱۴ - ۱۳:۳۴

گفتگوی اختصاصی شبستان با یکی از محافظان امام خمینی(ره)
امام از جنس مردم بود...
اگر آن تشییع میلیونی را از امام دیدیم به این خاطر بود که امام از جنس مردم بودند، توصیه به ساده زیستی می کردند و خود مصداق کامل ساده زیستی بودند...

۱۳۹۸/۳/۱۴ - ۱۱:۳۶