خبرگزاری شبستان

جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸

الجمعة ١٩ رمضان ١٤٤٠

Friday, May 24, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه عربستان سعودی
اظهار نارضایتی آمریکا از معامله فروش سامانه موشکی "اس ۴۰۰" روسیه به عربستان
خبرگزاری شبستان: وزارت دفاع آمریکا از اقدام عربستان سعودی در عقد معامله خرید سامانه موشکی "اس۴۰۰" روسیه اظهار نگرانی و نارضایتی کرد.

۱۳۹۶/۷/۱۴ - ۱۳:۰۲

یک مرکز پژوهشی صهیونیستی: هدف عربستان از جواز رانندگی زنان، انحراف توجه ها از جنگ یمن است
خبرگزاری شبستان:یک مرکز پژوهشی صهیونیستی اقدام آل سعود در اجازه رانندگی به زنان را فقط برای انحراف افکار عمومی از انتقاد بین المللی نسبت به جنگ عربستان علیه یمن و اتهامات وارد شده علیه آنان در مورد حقوق بشر عنوان کرد.

۱۳۹۶/۷/۱۴ - ۱۰:۱۵

درج نام «ائتلاف سعودی» در پیش‌‏نویس لیست سیاه سازمان ملل
خبرگزاری شبستان: سازمان ملل در پیش نویس سری خود نام «ائتلاف عربی» به رهبری عربستان سعودی را به دلیل ارتکاب جنایات و کشتار مردم یمن از جمله کودکان یمنی در فهرست سیاه درج کرده است.

۱۳۹۶/۷/۱۲ - ۱۱:۴۳

به زنان سعودی اجازه رانندگی خودروهای عمومی هم اعطا می شود
خبرگزاری شبستان: با اعطای اجازه رانندگی تاکسی و خودروهای عمومی به زنان، برای جابجایی دانش آموزان و دانشجویان دختر از طریق سرویس های مدرسه و دانشگاه رانندگان زن استخدام می شود.

۱۳۹۶/۷/۱۲ - ۰۸:۴۹

آینده سلطنت عربستان با روی كار آمدن بن سلمان و چالش های سیاسی-اجتماعی پیش رو
خبرگزاری شبستان: پایگاه اطلاعاتی «استراتفور» در گزارشی با عنوان«نسل جدید آل سعود آماده می شود» بر خروج «ملک سلمان» از سلطنت به نفع فرزندش«محمد بن سلمان» تأکید و آینده ریاض در دو سطح سیاسی و اجتماعی را آبستن حوادث و تغییرات پیش بینی کرد.

۱۳۹۶/۶/۲۸ - ۰۹:۰۰

توسل رژیم سعودی به مبلغان وهابی علیه جنبش صلح آمیز ۱۵ سپتامبر
خبرگزاری شبستان:عربستان سعودی مبلغان وهابی را برای مقابله با «جنبش ۱۵ سپتامبر» که به جنبشی صلح آمیز برای گرفتن حقوق افراد فقیر و بیکار فرا می خواند، تحریک کرد.

۱۳۹۶/۶/۲۴ - ۱۶:۴۷

از فلیپین تا میانمار؛ تروریسمی که آمریکا و عربستان پرورش می دهند
خبرگزاری شبستان: افزایش درگیری ها در جنوب شرق آسیا بهانه را برای گسترش و تقویت نفوذ آمریکا در این منطقه به روش فریبکارانه و حضور نظامی در آن ایجاد کرده است.

۱۳۹۶/۶/۲۱ - ۱۲:۰۰

جلوگیری دولت عربستان از ورود ۴۰۰ هزار نفر به حج
خبرگزاری شبستان: وزارت کشور عربستان از بازگرداندن حدود ۴۰۰ هزار نفر از زایران حج خبر داد که به صورت غیرقانونی قصد داشتند در مناسک حج حضور یابند.

۱۳۹۶/۶/۸ - ۱۵:۴۷

پنجشنبه آينده روزعرفه/عربستان سعودي فردا را اول ماه ذيحجه اعلام كرد
خبرگزاری شبستان: عربستان سعودي، روز چهارشنبه مصادف با اول شهريورماه ۱۳۹۶ را به عنوان نخستين روز ماه ذيحجه سال ۱۴۳۸ هجري قمري اعلام كرد.

۱۳۹۶/۵/۳۱ - ۱۴:۱۷

رييس هيات كنسولي در موسم حج۹۶؛
طرفين به تعهدات خود در توافقنامه حج پايبند بوده اند
خبرگزاری شبستان: رييس هيات كنسولي وزارت امور خارجه كشورمان در موسم حج ۹۶ گفت:‌ ايران و عربستان سعودي به تعهدات خود در توافقنامه حج پايبند بوده اند.

۱۳۹۶/۵/۳۰ - ۱۴:۵۲

عراق دروازه حل بحران سوریه/ الجبیر قربانی چرتکه بن سلمان برای تغییر بزرگ سیاسی
خبرگزاری شبستان: متغیرهای سیاسی فراوانی چون پیروزی های صورت گرفته علیه داعش در عراق، در هم شکستن استخوان های تروریسم در سوریه و کناره گیری واشنگتن از حمایت مخالفان و هزاران دلیل دیگر رژیم سعودی را به چرتکه انداختن برای تغییر سیاسی بزرگ واداشته است.

۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۰۹:۲۶

اظهار نگرانی تیلرسون نسبت به وضعیت آزادی های دینی در عربستان
خبرگزاری شبستان: «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا با ابراز نگرانی از وضعیت آزادی های دینی در عربستان، از رژیم آل سعود خواست تا به آزادی ادیان و مذاهب شهروندان خود احترام بگذارد.

۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۰۸:۲۹

نگاهی به تکاپوی اخیر ریاض برای تقویت رابطه با بغداد؛
حمایت عربستان سعودی از تروریسم، مانعی جدی در مسیر گسترش روابط با عراق
خبرگزاری شبستان: همواره روابط گسترده و مبتنی بر احترام به حق حاکمیت در روابط دو کشور موضوعی خوب و قابل قبول بوده است، اما شواهد تاریخی نشان می دهد سیاست عربستان در قبال عراق بر این اصل استوار نبوده و همیشه دیدگاه سیاسی خصمانه بوده است.

۱۳۹۶/۵/۲۴ - ۰۸:۴۰

معاون وزير حج عربستان در ديدار هيات كنسولي ايران:
باهدف ارايه بهترين خدمات آماده ايم هرگونه مشكل احتمالي زايرين را حل كنيم
خبرگزاری شبستان: "عبدالرحمن بيجاوي "‌ معاون وزير حج عربستان در ديدار هيات كنسولي ايران در مدينه منوره ؛ بر پايبندي كشورش به ارايه خدمات مناسب به ضيوف الرحمن تاكيد كرد و گفت:‌ با هدف ارايه خدمات مناسب آماده ايم هرگونه مشكل احتمالي زايرين را حل کنیم.

۱۳۹۶/۵/۲۳ - ۰۹:۰۵

انهدام ناوچه متجاوز سعودی در بندر مخا، به دست نیروی دریایی یمن
خبرگزاری شبستان: نیروی دریایی ارتش و کمیته های مردمی یمن اعلام کردند که یک ناوچه متعلق به دشمن متجاوز سعودی را با سلاحی مناسب، در بندر مخا به طور کامل منهدم کردند.

۱۳۹۶/۵/۲۲ - ۰۸:۳۲

هشدار یک مجله آمریکایی؛
خواب خطرناکی که عربستان سعودی برای جهان اسلام دیده است
خبرگزاری شبستان: عربستان سعودی در حال گسترش ایدئولوژی های رادیکال در سراسر جهان است و آمریکا چشمان خود را به روی این اقدام بسته است.

۱۳۹۶/۵/۲۱ - ۰۸:۱۹

ایندیپندنت: ثروتمندان سعودی در بیمارستان های اسرائیل درمان می شوند/ اسرائیل در جنگ یمن مشارکت دارد
خبرگزاری شبستان: روزنامه انگلیسی "ایندیپندنت" فاش کرد که ثروتمندان سعودی هنگام بیماری، برای درمان، با هواپیماهای اختصاصی خود عازم بیمارستان های تلاویو می شوند.

۱۳۹۶/۵/۲۰ - ۱۵:۵۶

حج عرصه تلاقی اندیشه های شکل گرفته در عالم اسلام است
خبرگزاری شبستان: امام جمعه قصرشیرین، با اشاره به اینکه وحدت مسلمانان موجب از بین رفتن تبلیغات مسموم دشمن علیه جهان اسلام می شود، گفت: حج محل انتقال بینش سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است.

۱۳۹۶/۵/۱۶ - ۱۴:۳۶

ترور نافرجام ولی عهد سعودی در جده
خبرگزاری شبستان: منابع نزدیک به دربار سعودی، از نجات "محمد بن سلمان" از سوء قصد یکی از شاهزادگان هنگام حضور در شهر "جده" خبر دادند.

۱۳۹۶/۵/۱۴ - ۰۹:۲۹

نیشن گزارش می دهد:
آمریکا با نیم نگاهی به ایران از سفر صدر به عربستان استقبال کرد
خبرگزاری شبستان: مقتدی صدر رهبر یکی از جریان های سیاسی در عراق برای سفری دو روزه به عربستان سعودی دعوت شده است. در سطح دیپلماتیک عرفی برای حضور رهبران سیاسی غیر مسئول در کشورهای خارجی به جز لابی گری وجود ندارد.

۱۳۹۶/۵/۱۱ - ۰۷:۵۱