خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸

الأربعاء ١٧ رمضان ١٤٤٠

Wednesday, May 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه عربستان سعودی
عربستان سعودی علیه ایران، جهان به چه سمتی حرکت می کند؟
خبرگزاری شبستان: عربستان علیه ایران خط و نشان هایی کشیده است و البته ‌آمریکا علیه کره شمالی ، اگر هر کدام از ‌آنها تهدیداتشان را عملی کنند شاهد جنگی فراگیر در سطح جهان خواهیم بود. آیا این جنگ انجام خواهد شد؟

۱۳۹۶/۱۰/۳ - ۱۵:۴۶

با قدرت در مقابل نفوذ ایران خواهیم ایستاد
خبرگزاری شبستان:نماینده دائم عربستان در سازمان ملل در ادامه ادعاهای بی‌اساس با متهم کردن ایران به حمایت از تروریست‌ها گفت: عربستان با قدرت در مقابل نفوذ ایران در کشورهای عربی مقابله خواهد کرد.

۱۳۹۶/۱۰/۳ - ۱۵:۲۶

چین با بحران مناسبات ایران - عربستان چه می کند؟
خبرگزاری شبستان: چین یکی از بازیگران اقتصادی در منطقه خاورمیانه است که تلاش های اقتصادی اش عموما نسبت به آنچه در زمینه سیاسی انجام می دهد از حجم بالاتری برخوردار است. در این بین این کشور از سوی ریاض برای بالانس مناسباتش با تهران تحت فشار قرار دارد.

۱۳۹۶/۱۰/۲ - ۱۶:۴۶

عربستان، افغانستان به عنوان بخشی از رقابت با ایران می نگرد
خبرگزاری شبستان: عربستان سعودی بخشی از جریان های افغانستان را مورد حمایت مالی قرار می دهد و در همین حال این کشور در تجهیز جریان های چون القاعده فعال بوده است. اما در دوران افغانستان مدرن رقابت با همسایه این کشور یعنی ایران مطرح است.

۱۳۹۶/۹/۲۷ - ۰۹:۰۵

مواضع متیس در خصوص ایران ، اعراب را ناراحت کرده است
خبرگزاری شبستان:متیس وزیر جنگ ‌آمریکا گفته است حل مساله ایران دیپلماتیک خواهد بود جنگی در کار نیست این در حالی است که اعراب و رژیم اشغال گر قدس خواهان ورود ‌آمریکا به یک نبرد نظامی با ایران هستند.

۱۳۹۶/۹/۲۷ - ۰۹:۰۵

مدیل ایست آی:
چرا عربستان نمی تواند وارد جنگ با ایران شود؟
خبرگزاری شبستان:عربستان سعودی و هیات حاکمه جدیدش رفتارهای تندی را علیه تهران انجام داده اند و یکی از ‌آنها می تواند آنچه در مناسبات با قطر می گذرد جستجو شود اما آ‌یا عربستان با تهران وارد یک جنگ می شود؟

۱۳۹۶/۹/۲۷ - ۰۹:۰۱

موضع بن سلمان در قبال قدس از نگاه مطبوعات آمریکا
خبرگزاری شبستان:«رابرت ساتلوف» مدیر اجرایی موسسه واشنگتن از موضع «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی در قبال تصمیم «ترامپ» در به رسمیت شناختن قدس به پایتختی رژیم صهیونیستی و انتقال سفارت آمریکا به این شهر غافلگیر شد.

۱۳۹۶/۹/۲۵ - ۰۸:۴۰

تلاش های کویت برای احیای بنیان سلطنتی تخریب شده توسط عربستان سعودی
خبرگزاری شبستان: نظام پادشاهی و سلطنتی رژیم های عربی دیگر مورد اعتماد نیست و با قدرت یافتن هیولای خون آشام در عربستان سعودی به تعبیر امیر کویت دیگر آزمایش های ناامیدانه کویت برای جلوگیری از فرسایش و نابودی بنیان سلطنت امری بی فایده به نظر می رسد.

۱۳۹۶/۹/۱۱ - ۰۹:۰۸

بن سلمان برای تأمین مشروعیت قدرت خود در آینده به چه گزینه هایی متوسل شده است؟
خبرگزاری شبستان:ولیعهد سعودی به خوبی از چگونگی آماده سازی زمینه های قدرت گرفتن در این کشور و اقدامات لازم برای حفظ مشروعیت آن از طریق جذب حمایت خارجی به ویژه آمریکا و سرکوب مخالفان خود آگاه است اما آیا او با توجه به اعتراضات موجودصعود می کند یا سقوط؟

۱۳۹۶/۹/۸ - ۰۸:۴۵

افشای علت آزادی یکی از شاهزادگان تحت بازداشت آل سعود
خبرگزاری شبستان: برخی خبرها از آزادی شاهزاده "متعب بن عبدالله" پس از سه هفته بازداشت از سوی رژیم آل سعود خبر دادند که "مجتهد" علت آن را ترس محمد بن سلمان از مرگ او و یا تهدید برادر "متعب" به افشای حقایق عنوان کرد.

۱۳۹۶/۹/۸ - ۰۸:۲۷

یک گام دیگر عربستان برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی
حضور خاخام های یهودی در کنفرانس «انجمن دنیای اسلام» عربستان سعودی
خبرگزاری شبستان: در چارچوب عادی سازی روابط میان "ریاض" و "تل آویو"، خاخام هاي برجسته و تاثير گذار یهودی در کنفرانس "انجمن دنیای اسلام" عربستان حضور یافتند.

۱۳۹۶/۸/۲۸ - ۱۵:۱۶

ترور نافرجام ولیعهد عربستان
خبرگزاری شبستان: روزنامه الدیار چاپ لبنان نوشت محمد بن سلمان ولیعهد عربستان هدف ترور نافرجام پنج نفر از اعضای گارد ملی قرار گرفت.

۱۳۹۶/۸/۲۸ - ۱۱:۱۰

نگرانی عربستان از پیروزی ایران در سوریه
خبرگزاری شبستان:ایران و عربستان سعودی وارد یکی از خطرناک ترین شرایطی شده اند که در طول تاریخ روابطشان تجربه می کنند. در حالی که این دو کشور مشغول مبارزه نیابتی علیه یکدیگر بوده اند اکنون به نظر می رسد عربستان از پیروزی که در سوریه رخ داده نگران است.

۱۳۹۶/۸/۲۳ - ۰۹:۲۴

دهقانی در گفتگو با شبستان:
سیاست رژیم صهیونیستی و سعودی ها بی ثبات کردن اوضاع در کشورهای حوزه مقاومت است
خبرگزاری شبستان: عضو هیئت رییسه کمیسیون امنیت با بیان اینکه اگر رژیم اشغالگر قدس به لبنان حمله کند شکست دیگری را در کارنامه اش رقم خواهد زد، گفت: سیاست رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی بی ثبات کردن اوضاع در کشورهای حوزه مقاومت است.

۱۳۹۶/۸/۲۱ - ۱۲:۰۸

ایران و عربستان و پرونده لبنان
خبرگزاری شبستان: لبنان در حال تجربه موقعیتی است که تاکنون هرگز در ‌آن قرار نداشته است. استعفای نخست وزیر ‌آن هم در یک کشور خارجی زمانی که شاید همگان انتظار آ‌رامش را در لبنان داشتند این کشور را باردیگر وارد بحران کرده است.

۱۳۹۶/۸/۲۱ - ۱۰:۲۴

قمار حکام سعودی: معاملات میلیاردی با آمریکا در مقابل سرپوش گذاشتن بر جنون بن سلمان
خبرگزاری شبستان:واشنگتن امروز و پس از شکست تروریسم در منطقه خسارت قریب الوقوع خود را احساس کرده و می خواهد برگه این شکست را با شعله ورکردن هر چه بیشتر جنگ در منطقه برای توجیه معاملات میلیاردی با عربستان و دیگر کشورهای خلیجی جبران کند.

۱۳۹۶/۸/۲۱ - ۰۸:۴۷

با نگاهی به نقش منطقه ای جمهوری اسلامی ایران
چگونه جنگ در یمن می تواند سرنوشت عربستان سعودی را مشخص کند؟
خبرگزاری شبستان: بن سلمان که اکنون وزارت جنگ سعودی را بر عهده دارد هفته گذشته ضمن محکوم کردن جمهوری اسلامی ایران می گوید از تهران در خصوص حمله موشکی الحوثی ها به بخش های از خاک سعودی انتقام خواهد گرفت.

۱۳۹۶/۸/۲۱ - ۰۷:۱۹

تایم ‌:
عربستان از ایران شکست خورده است
خبرگزاری شبستان:جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی درگیری های منطقه ای خود را افزایش داده و اکنون نه تنها در یمن و سوریه بلکه در لبنان هم در مقابل هم ایستاده اند.

۱۳۹۶/۸/۲۰ - ۱۷:۳۲

یک مقام سیاسی نزدیک به حریری: عربستان دستور استعفا و اقامت اجباری او در این کشوررا صادر کرد
خبرگزاری شبستان: یک مقام سیاسی نزدیک به حریری و متحد با عربستان سعودی فاش کرد دستور استعفای حریری به او دیکته شد و پس از اعلام استعفا به اقامت اجباری در عربستان سعودی دستور داده شد.

۱۳۹۶/۸/۱۹ - ۱۶:۳۶

عربستان سعودی در تلاش برای اقناع «اسرائیل» به حمله علیه مواضع حزب الله
خبرگزاری شبستان:منابع آگاه تأکید کردند که سعودی ها تلاش می کنند اسرائیل را برای حمله گسترده به مواضع حزب الله در جنوب سوریه و مرزهای لبنان و حتی مراکز این حزب در داخل لبنان متقاعد سازند.

۱۳۹۶/۸/۱۹ - ۱۴:۴۹