خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸

الأربعاء ١٧ رمضان ١٤٤٠

Wednesday, May 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه عربستان سعودی
تشدید بحران انسانی منطقه عوامیه / آل سعود مرتکب چه جنایاتی می شود؟
خبرگزاری شبستان:مردم شهر «العوامیه» به ویژه خانواده های کوی باستانی «المسوره» که بالغ بر ۲۰۰۰ نفر هستند، در معرض خطر مهاجرت اجباری با تهدید مقامات سعودی قرار دارند.

۱۳۹۵/۱۱/۱۰ - ۰۸:۴۰

رهبر انصارالله: رژیم آل سعود برای رضایت «ترامپ» حملات خود را به یمن تشدید کرده است
خبرگزاری شبستان: سید«عبدالملک حوثی» تاکید کرد: رژیم سعودی حملات نظامی خود را برای جلب رضایت «دونالد ترامپ» تشدید کرده است.

۱۳۹۵/۱۱/۹ - ۱۰:۵۵

براساس اسناد افشا شده؛
تداوم نزاع میان محمدین در دربار سعودی/بن نایف علیه بن سلمان جاسوسی می کند
خبرگزاری شبستان: یکی از مخالفان رژیم آل سعود در عربستان، اسنادی را منتشر کرده است که از تداوم نزاع میان ولی عهد و جانشین او بر سر قدرت حکایت دارد.

۱۳۹۵/۱۱/۸ - ۱۱:۳۳

تغییر گفتمان رژیم های عربی در قبال رژیم صهیونیستی؛ از دشمنی تا عادی سازی روابط و صلح
خبرگزاری شبستان: جهان عرب و رهبران آن، که روزی سخن از مبارزه با رژیم اشغالگر صهیونیستی به میان می آوردند و چندین جنگ نیز علیه آن به راه انداختند، اما چند دهه است که از ایفای نقش خود ناتوان گشته و در صف آشتی و تقویت روابط با این رژیم ایستاده اند.

۱۳۹۵/۱۱/۶ - ۰۸:۴۰

تجزیه عربستان و فرو بردن آن در باتلاق؛ خواسته آمریکا و نیاز رژیم صهیونیستی
خبرگزاری شبستان: از خلال برخی سخن ها و تفسیرهایی که از مراکز تحقیقاتی آمریکا به بیرون درز پیدا کرده، مشخص شده است آمریکا در حال حاضر نقشه جدیدی در دست دارد و سیاست های جدیدی را در ارتباط با پرونده عربستان سعودی اتخاذ کرده است.

۱۳۹۵/۱۱/۴ - ۰۹:۰۹

اینفوگرافیک / تعداد اعدام ها در عربستان
خبرگزاری شبستان:چند سالی هست که روند اعدام ها در عربستان سعودی، صدای سازمان های بین المللی حقوق بشرها را در آورده است؛ تا ۱۹ دسامبر ۲۰۱۶، بیش از یکصد و پنجاه نفر در عربستان، اعدام شده اند. نکته جالب اینکه فقط در یک روز از ...

۱۳۹۵/۱۱/۳ - ۱۴:۵۶

سناریوهای احتمالی پس از حکم دادگاه مصر در مورد «تیران» و «صنافیر»
خبرگزاری شبستان:دادگاه عالی اداری مصر با صدور حکم نهائی، خط بطلانی بر توافق حاکمیت عربستان سعودی بر دو جزیره «تیران» و «صنافیر» کشید و بر بقای حاکمیت مصر بر این دو جزیره تأکید کرد.

۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۰۸:۳۲

عراق می خواهد میانجی روابط ایران و عربستان باشد
خبرگزاری شبستان:وزیر خارجه عراق برای رحت آیت الله هاشمی به ایران سفر کرده بود با مقامات ایرانی نیز دیدار و گفتگو کرد. در همین دیدارها بحث میانجیگری بغداد برای بهبود روابط تهران و ریاض مطرح شد.

۱۳۹۵/۱۰/۲۷ - ۱۳:۳۹

سازمان دیده بان حقوق بشر: عربستان قوانین بین المللی را نقض می کند/ فروش سلاح به این کشور باید فورا متوقف شود
خبرگزاری شبستان: سازمان دیده بان حقوق بشر از کشورهای ذی ربط خواست تا فروش سلاح خود به عربستان سعودی را فورا متوقف و این کشور را به خاطر نقض هایی که در یمن انجام داده است، مجازات کنند.

۱۳۹۵/۱۰/۲۴ - ۱۵:۱۶

سمیر جعجع:
سفر عون به تهران یک مساله عادی است
خبرگزاری شبستان:سمیر جعجع می گوید سفر میشل عون رئیس جمهوری لبنان به تهران بعد یک دوره طولانی بی دولتی در لبنان یک اتفاق عادی و در راستای همکاری های دو کشور است.

۱۳۹۵/۱۰/۱۹ - ۰۷:۰۳

وضعیت رژیم آل‌سعود در سال ۲۰۱۷
خبرگزاری شبستان: منابع غربی پیش بینی می کنند، عربستان به علت کثرت اشتباهاتش از یک طرف و بحران اقتصادی شدید ناشی از کاهش قیمت نفت به سرعت از نظر اقتصادی و سیاسی در حال متلاشی شدن است.

۱۳۹۵/۱۰/۱۱ - ۰۹:۵۲

بودجه ۲۰۱۷ عربستان و کسری ۵۳ میلیارد دلاری/ خزانه ای بی رمق و ادامه جنگ یمن
خبرگزاری شبستان: چند روز پیش، ریاض بودجه خود را برای سال مالی ۲۰۱۷ با کسری بیش از ۵۲ میلیارد دلار اعلام کرد. برای چهارمین سال پیاپی است که کسری بودجه این کشور بر اثر کاهش قیمت نفت ثبت می شود.

۱۳۹۵/۱۰/۵ - ۰۹:۲۰

ملک سلمان در لبه پرتگاه و آینده ای مبهم برای عربستان
خبرگزاری شبستان: افزایش وخامت اوضاع در داخل عربستان و حکم اعدام منتقدین، دربار پادشاهی عربستان و در صدر آن «محمد بن نایف» را بر این سیاست متمرکز می کند که هیچ صدایی فراتر از شمشیر مرگ وجود ندارد.

۱۳۹۵/۹/۲۴ - ۱۴:۵۲

مصر برای دوری از عربستان به ایران نزدیک نمی شود
خبرگزاری شبستان:سامح شکری وزیر خارجه مصر می گوید این کشور تغییری در مناسبات و رویکردش نسبت به تهران نداده است و شرایط مانند ۲۵ سال گذشته در مناسبات دو کشور جاری است .

۱۳۹۵/۹/۲۱ - ۱۵:۵۲

RT گزارش می دهد:
اجازه عربستان برای استفاده از پایگاه هایش برای حمله به ایران
خبرگزاری شبستان:شبکه تلویزیونی RT روسیه در گزارشی اخباری را در زمینه اجازه عربستان سعودی برای استفاده از پایگاه هایش در جهت حمله به جمهوری اسلامی ایران منتشر کرده است .

۱۳۹۵/۹/۲۱ - ۱۵:۱۵

بازی عربستان با دم شیران عراقی/ این بار چه کسی آل سعود را نجات خواهد داد؟!
خبرگزاری شبستان: برخی خبرها از تلاش عربستان برای اختصاص منطقه عرعر در مجاورت با مرز عراق جهت ورود عناصر تروریستی داعش به این کشور است؛ آیا عربستان سعودی با دم شیران عراقی بازی می کند؟

۱۳۹۵/۹/۱۶ - ۰۸:۵۷

رژیم صهیونیستی از عربستان چه می خواهد و آل سعود به اسرائیل چه تقدیم کرده است؟
خبرگزاری شبستان: اسرائیل در حال حاضر چیزی از عربستان سعودی نمی خواهد، زیرا تمام خواسته های آن به صورت رایگان محقق شده و دشمنی علیه رژیم صهیونیستی در منطقه وجود ندارد مگر آنکه سلاح سعودی به سمت آن نشانه رفته است.

۱۳۹۵/۹/۷ - ۰۸:۵۱

توصیه های شاهزاده سعودی به ترامپ در خصوص ایران
خبرگزاری شبستان:شاهزاده سعودی می گوید ترامپ نباید توافق هسته ای با ایران را لغو یا آ‌سیبی به آ‌ن وارد کند اما باید تهران را به خاطر بر هم زدن ثبات منطقه ای مورد بازخواست قرار دهد.

۱۳۹۵/۸/۲۳ - ۰۷:۱۸

دستپاچگی پادشاه سعودی در تبریک گفتن به ترامپ
خبرگزاری شبستان: درحالی که به وضوح روشن است مقامات عربستان از پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری به شدت غافلگیر شده اند، ولی پادشاه این کشور اولین کسی بود که برای او پیام تبریک فرستاد.

۱۳۹۵/۸/۲۲ - ۰۹:۳۶